Zbyma72age  Dołączył: 22 Kwi 2008
GIMP i EXIF
Przez wiele lat brakowało mnie możliwości podglądu szczegółowych danych Exif w plikach zdjęć.
Obecnie możemy przy pomocy poniższego pluginu edytować i zmieniać dane [GIMP 2.4. i 2.6.].
Klikamy poniższy link:
http://www.deviantart.com...x_resources.zip
po ściągnięciu i rozpakowaniu exif-browser.exe instalujemy w:
C:\Documents and Settings\nazwa_uzytkownika\gimp-2.2\plugins\
lub
C:\Program files\GIMP-2.0\lib/gimp\2.0\plugins\
do Linuxa ściągamy z:
http://registry.gimp.org/node/8839 exif-browser.tar.gz i rozpakujemy.
Po instalacji pojawia się w Plik -> View Exif...

Pozdrawiam
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Zbyma72age, dzięki. U mnie jednak nie działa: libexif-12.lib brakuje. Skądś mam to ściągnąć?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
SQ6GIT, trochę nieprecyzyjnie się Zbyma72age określił, chodzi nie o instalowanie, a zwykłe skopiowanie (po rozpakowaniu) pliku "exif-browser.exe" do katalogu podanego przez autora wątku.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Mi przy uruchamianiu piszę:
Cytat
The procedure entry piont g_assertion_message_expr could not be lockated in the dynamic link library libglib-2-0-0.dll.

GIMP 2.4.5
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Wydaje mi się, że popełniacie panowie ten sam błąd i chcecie na siłę ten plik uruchomić, tymczasem należy go tylko przekopiować do wspomnianego katalogu
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
piotr_luk, wydaje mi się, że nie. ;-)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Gwiazdor, ale u mnie to właśnie tak działa i nic na to nie poradzę
 
Zbyma72age  Dołączył: 22 Kwi 2008
piotr_luk napisał/a:
Wydaje mi się, że popełniacie panowie ten sam błąd i chcecie na siłę ten plik uruchomić, tymczasem należy go tylko przekopiować do wspomnianego katalogu


Oczywiście należy go przekopiować do wspomnianego katalogu, ciągle używam tego określenia - instalacja, jako równorzędnego (nie jest to równoznaczne z uruchomieniem)
Pozdrawiam
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Na drugim kompie z GIMPem 2.6 działa dobrze. Ciekawe co jest nie tak na tym pierwszym. :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach