pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
macioh napisał/a:
Peaky Blinders - właśnie skończyłem pierwszy sezon i wow. Nie sądziłem że gangsterka z ~1920r mnie wciągnie, a tu proszę.

Dodatkowy bonus - nie jest to tasiemiec ;-) sześć odcinków na sezon, drugi jeszcze trwa.


Potwierdzam, warto oglądać.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Dlaczego Wataha ma tylko 6 odcinków? Takie ładne Bieszczady, a tu tylko sześć. Skandal! :evil:
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Pewnie już w 6 wiadomo kto zabił i gdzie uciekł.
 

spacja  Dołączyła: 15 Mar 2011
Pentagram napisał/a:
Dlaczego Wataha ma tylko 6 odcinków?

mi wystarczył jeden :(
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Tak samo... Jeden i wystarczyło.
 

f.lamer  Dołączył: 12 Wrz 2010
Wikingowie - cóż, ja się do tego nieśpiesznego klimatu przekonałem. w dodatku skandynawska przyroda jest tu pokazana niezwykle malowniczo i aż czuje się jej więź z bohaterami. historyczne realia oddane podobnoż wystarczająco dobrze (nie jestem tu znawcą).
poza tym wątek zderzenia kultur - baaardzo interesujący. w moim odczuciu napędza cały serial.
z "rzymem" trudno mi wikingów porównywać, ale już z "borgiami" wygrywają
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
A czy ktoś już wspomniał o Outlander? Wciagnęliśmy istniejące odcinki i płacz, że następne dopiero za 5 miesięcy.

Jednym słowem: SZKOCJA :mrgreen:
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
A mnie Wataha całkiem przypadłą do gustu.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
f.lamer, a propos tej malowniczości Skandynawii- większość scen była nakręcona w górach Wicklow w Irlandii :-P
Przebrnąłem przez drugi sezon Orange is the new black- po ostatnim odcinku serii poerwszej spodziewałem się czegoś innego. Choć niezbyt różnił się od poprzedniego sezony to jednak niedosyt pozostał.
Biorę się teraz za American Horror Story...
 

f.lamer  Dołączył: 12 Wrz 2010
kojut, tak czy siak, ładne plenery :-D
a te chmury przeciągające się po graniach...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
kojut napisał/a:
a propos tej malowniczości Skandynawii- większość scen była nakręcona w górach Wicklow w Irlandii

A propos a propos. W Bielsku-Białej jednym z zabawniejszych polskich filmów ostatnich lat był "Kret". Oczywiście nie ze względu na temat ale na kręcone w tym mieście sceny pościgów które powodowały, że grający główną rolę Borys Szyc pokonywał czasoprzestrzeń drwiąc sobie z topografii terenu. Ciekawe czy nowojorczycy też tak mają z produkcjami Hollywood?
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Ciekawe zagadnienie. Nowy Jork Nowym Jorkiem, ale co z Kalifornijczykami, u których kręci się większość filmów? Tu na przykład jest szczegółowy opis lokacji Bullita łącznie z analizą trasy słynnego pościgu. Jak widać nie brak tam zdań zaczynających się od zwrotów: "The two cars then magically appear on..." albo "The chase then suddenly jumps to..." czy też "Once again the chase makes a gigantic leap..." lub "...the chase picks up again on University Street, which is all the way across the city to the south"... I tak dalej...

Ale przypuszczam że mieszkańcy takich miast jak San Francisco, Los Angeles, Nowy Jork, gdzie kręci się mnóstwo filmów, są przyzwyczajeni do tego, że topografia ich okolic w filmach jest umowna i zależy od tego:
- jakie ulice pasowały do scenariusza
- jakie spodobały się filmowcom
- na jakich dostali zgodę na filmowanie od władz miasta (bo wiąże się to zamknięciem ulicy dla ruchu).
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Dla mnie od czasu do czasu denerwujące jest odkrycie, że zdjęcia do filmu powstawały przez "sklejanie" malowniczych lokalizacji w jedną, tak jak w przypadku filmu "Nad rzeką, której nie ma". Ale najbardziej denerwujące jest używanie rekwizytów lub pojazdów, które nie pasują do danej epoki - przykładem są pomalowane na zielono-kremowo wagony z filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei".

A tacy Czesi mają nawet serwis, w którym odkrywają, gdzie dane filmy były kręcone: http://www.filmovamista.cz/
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
"Halt and Catch Fire" - wciągnął mnie bardzo mocno.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
PiotrR, od kilku lat wiecej jest kręcone w NY niż w LA. Ale to tak tylko dodaje od siebie ;-)

[ Dodano: 2014-10-30, 11:42 ]
Taki przykład z dzisiaj. Gdzie i co kręcą w jueseju.

Filming in Alabama:

Bus 657 is filming on St Louis St in Mobile.

Filming in California:

Castle is filming at Raleigh Studios in Los Angeles.


The Mentalist is filming at 200 N Spring St, Los Angeles (7:00 AM – 10:00 PM).

The Voice is filming at 705 W 9th St, Los Angeles (10:00 AM – 10:00 PM).

Sons of Anarchy is filming in Castaic.



Filming in Georgia:

The Fifth Wave is filming on Westminster Dr in Atlanta.

The Vampire Diaries is filming in Decatur.

The Nth Ward is filming in Conyers.

Filming in Illinois:

Chicago PD is filming at 70 E Wacker Dr in Chicago.


Filming in Louisiana:

Mr Right is filming at Desaix Blvd and Moss St, New Orleans.


Filming in Michigan:

Batman V. Superman is filming in Michigan

Filming in Mississippi:

By Way of Helena is filming at Florewood State Park in Greenwood.

Filming in New Mexico:

The Messengers is filming at 1-25 Studios in Albuquerque.


Filming in New York:

Gotham is filming at Steiner Studios in Brooklyn.


Orange Is The New Black is filming at Kaufman Astoria Studios in Queens.


Show Me A Hero is filming at Alexander St and Ashburton Ave in Yonkers.


Freeheld, starring Steve Carell, is filming at W Grand St and Manhattan Ave, White Plains.


Law and Order: SVU is filming at Chelsea Piers in NYC.


Nurse Jackie is filming at Broadway and Kent Ave, Brooklyn.

Blue Bloods is filming around 12th – 14th St and 5th Ave in NYC.

Mozart in the Jungle is filming on 11th St and 5th Ave in NYC.

Elementary is filming at Silvercup Studios East in Long Island City.


The Americans is filming on Henry St in NYC.

The Blacklist is filming at Park Ave S and E 21st St in NYC.

The Mysteries of Laura is filming at 114th St and Broadway in NYC.




Younger is filming at Cine Magic Studios in Brooklyn. Signs posted around S 4th St and Kent Ave in Brooklyn, too.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Może i tak, nie upieram się, choć śmiem wątpić, by w USA kręciło się aktualnie tak niewiele filmów (znakomita większość z tej listy to seriale).
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Zacząłem oglądać Fargo - po pilocie wygląda na to, że jest to bardzo obiecujący serial.
 
Instagram  Dołączył: 07 Gru 2013
Jakoś tak mnie wciągnął:
http://www.swiatseriali.p...nce,nId,1529422
Pewnie dlatego, że na faktach autentycznych. :-)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Mam nadzieję, że nie zepsują w kolejnych sezonach Fargo i True Detective :)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Jak ktoś tęskni za Breaking Bad, to nie pozostaje nic innego, jak zająć się serialem Better Call Saul ;-) jestem po kilku odcinkach i zapowiada się nieźle. Zachowany klimat (choć sam serial będzie utrzymany chyba w bardziej komediowej tonacji) i to rewelacyjne prowadzenie kamery, które było w BB ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach