Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Ja wiem, że wspominanie o serialu, którego nie można (legalnie) obejrzeć w Polsce, jest jak lizanie salcesonu przez szybę sklepu mięsnego, ale ta pozycja warta jest wspomnienia.



Wyprodukowany przez Czeską Telewizję serial Most! stał się w Czechach fenomenem. Rekordowa oglądalność i bardzo pozytywne przyjęcie. No bo jak tu nie lubić serialu, którego bohaterami są między innymi: zwolniony z pracy za rasistowskie uwagi przegryw, ekskomunikowany ksiądz, czy dowcipny romski Don Juan? A wszystko to bez politycznej poprawności, okraszone pięknymi wulgaryzmami i seksem.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=LVbYLv3x5og
Polski artykuł o serialu: http://www.forum-ekonomic...do-zrozumienia/
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Kytutr, a jak można nielegalnie go obejrzeć?
już mi się podoba :)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kytutr napisał/a:
wspominanie o serialu, którego nie można (legalnie) obejrzeć w Polsce

Jest a Youtubie,niestety bez polskich napisów. Jak by to rzekł Jorge - jest pysznie!
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Enzo napisał/a:
Jak by to rzekł Jorge - jest pysznie!
W mojej opinii przebija zdecydowanie (skądinąd też bardzo dobry) czeski serial o podboju księżyca, czyli Kosmo. Czyli ten, w którym śmieją się z Polaków oraz "papieża obrażajo".
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Chyba muszę sie zainteresować czeskim filmem/serialem
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kytutr napisał/a:
W mojej opinii przebija zdecydowanie (skądinąd też bardzo dobry) czeski serial o podboju księżyca, czyli Kosmo

Jest po prostu inny, bardziej poważny. W Kosmo była zgrywa z przywar różnych nacji, natomiast Most! bardziej zagłębia się w problemy społeczne. Oba mi się podobają, ale rzeczywiście ekwilibrystyka autorów Mostu! by rzeczy ważne obśmiać bez obrażania kogokolwiek, zasługuje na owacje.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Enzo, a łyknąłeś już cały Most!? Bo ja zdążyłem obejrzeć już po raz drugi :-) Zacząłem też serial Trapaslik, ale wypowiem się jak skończę.
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
Kytutr, jakbyś tak poświęcił wolny czas na retransmitowanie serialu wraz z tłumaczeniem :?: ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kytutr napisał/a:
Enzo, a łyknąłeś już cały Most!?

Jeszcze trzy odcinki mi zostały, ale już czuję się jak biały Cygan.

Skończyłem. Dawno nie oglądałem tak dobrze napisanego serialu. Wszystko tu działa, zaskakuje, napędza akcję aż do ostatniej minuty. Esencja czeskiego, mądrego humoru, za którym tęskniłem.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Ależ ta psychopatka z Obsesji Eve jest genialna ;)
Tak jak wspomniał Enzo, dla fanów Tarantino i czarnego humoru pozycja obowiązkowa ;)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
What if. Netflix.
Zapowiadało się dobrze. Fajna intryga zawiązywana do 4 odcinka. I zdechło.
Głupia bajka, przesadzona. Nierealna. Naiwna i banalna. Taka głupawa intryga w stylu prymitywnego kryminału z lat 90. Zapewne będzie kolejny sezon, bo reklama i popularność są na wysokim poziomie. Niestety Rene w roli zimniej suki jest ograniczona. Szkoda, zapowiadało się dobre widowisko, a ostatnie odcinki coraz bardziej nieprawdopodobne.
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
tref, zgadzam się .... Nie dobrnełam do końca
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
I nikt, na prawd nikt nie wrzucił "Czarnobyla" na HBO? Być nie może. Serial niewiarygodnie wizualnie dopracowany (każdy kadr to cacuszko), z fenomenalnie dobraną muzyką, genialnym scenariuszem. Dwa pierwsze odcinki to takie emocje, że można sobie palce odgryźć i tego nie zauważyć.... Jeśli ktoś nie oglądał, to szybciutko- już można całość wziąć na jeden raz, bo to tylko 5 odcinków.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
A i owszem, oglądamy. Zostały nam dwa odcinki, ale że oglądamy to z synem, to chwilowo musimy poczekać, bo ma młyn w związku z klasyfikacją w szkole.
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Ja wczoraj obejrzałam pierwszy odcinek. Zapowiada się bardzo ciekawie. Generalnie seriale robione przez HBO są dopracowane :mrgreen:
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Po seansie warto zrewidować fakty :)
https://czarnobyl.pl/artykuly/blog/czarnobyl-odc-1-analiza-miniserialu

Niestety, serial narobił trochę szkody, bo ludzie odbierają go jako dokumentalny. Już widziałem komentarze pod czyjąś wyprawą do strefy wykluczonej:
- przecież tam jest wysokie promieniowanie, w serialu ludzie ginęli
- ale to było 30 lat temu.. poza tym autor nie podchodził pod sam reaktor
- ale w serialu tam też było niebezpiecznie!
eh :-(
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
Robur napisał/a:
I nikt, na prawd nikt nie wrzucił "Czarnobyla" na HBO? Być nie może. Serial niewiarygodnie wizualnie dopracowany (każdy kadr to cacuszko), z fenomenalnie dobraną muzyką, genialnym scenariuszem. Dwa pierwsze odcinki to takie emocje, że można sobie palce odgryźć i tego nie zauważyć.... Jeśli ktoś nie oglądał, to szybciutko- już można całość wziąć na jeden raz, bo to tylko 5 odcinków.

coś przeoczyłem czy tam jest jakaś muzyka ? :D Są dźwięki "technologiczne", ale to nie muzyka. To jest film bez muzyki...Z resztą opinii się zgadzam ;-)
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
To może inaczej: oprawa dźwiękowa jest na plus ;-)
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
akagi66 napisał/a:

coś przeoczyłem czy tam jest jakaś muzyka ? :D Są dźwięki "technologiczne", ale to nie muzyka. To jest film bez muzyki...Z resztą opinii się zgadzam ;-)

No właśnie jest, ale służy budowaniu atmosfery, a nie sugerowaniu że jak głośno, to trzeba się bać, ciszej- napięcie,. a smyczki- będą się całować :-D
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Ufff... Dobrnąłem do finału GOT jakaś dziwna cisza w temacie :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach