Enzo  Dołączył: 20.12.2006
Ja jednak brnę w ten serial dalej. Pewnie masz rację - do poprzednich części Twin Peaks nowa odsłona ma się trochę nijak. Jednakże minęło 25 lat. Trudno więc oczekiwać, że zobaczymy kontynuację jakby ktoś po pause wcisnął play. Dlatego to co proponują Lynch z Frostem mi odpowiada. Owszem - zdają się mówić - nakręciliśmy świetny serial, ale to było 25 lat temu i musimy to wziąć pod uwagę. Sporo się zmieniło, zmienili się nasi odbiorcy, nie wszyscy muszą pamiętać naszych bohaterów i całą historię, dlatego to co zaoferujemy będzie jedynie nawiązaniem do niej. To co mnie urzeka (to dobre słowo w tym przypadku) to powrót do konwencji "antyserialu" - jako widz nie czekam na rozwój akcji, na powiązanie sznurków, na rozwiązanie zagadek - po prostu delektuję się samym oglądaniem. Muzyka? Według mnie jest mocną stroną serialu. Jest bardzo różnorodna, jak różnorodni są bohaterowie i lokacje (np. Chromatics z utworem "Shadow" - świetne). Dawno już nie miałem takiej przyjemności oglądania. Lynch z Frostem nadal potrafią mnie wciągnąć w swój świat, w którym mogę rozsiąść się wygodnie.

Skocz do: