pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Cytat
nie znam

Mniut... brudny, klimatyczny i konkretny...
Może nie aż tak jak 40latek ale warto ;)
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Skończyłem oglądać pierwsze sezony Wiedźmina i Mandaloriana. Wrażenia takie, że czekam niecierpliwie na dalsze odcinki, ale na Mandaloriana bardziej, Wiedźmina czytałem (mam numer fantastyki z pierwszym opowiadaniem :-) ), wiem jak to się z grubsza skończy.

Z obsadą w Wiedźminie problem jest taki, że wizerunki postaci z gry mocno weszły w popkulturę i wielu osobom bardzo nie zgadzają się wizerunki z gry z wizerunkami w serialu (mi dodatkowo nie zgadzają się z Arabelą :mrgreen: ). Ale wiele obsad jest w punkt.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
fuen, Netflix chciał to zrobić po swojemu, po amerykańsku, mając w duszy, że połowa widzów będzie kręcić nosem i "jojczyć" no i wyszło jak wyszło :mrgreen:
Oczywiście, że to nie HBO szkoda ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jesteś pewien z tą połowa widzów?
Może połowa widzów w PL, ale też bez przesady. Nie mierzmy wszystkich swoją miarą.

Jestem po seansie 2 odcinka i oprócz trochę zbyt tanio wyglądającego Torque, to było jak na moje oczekiwania (uwaga subiektywna opinia) ok.
W sumie wyglądał jak wyciągnięty wprost z Labiryntu Fauna. Jakby to trochę podciągnęli w post procesie to byłoby git. Z Lechem Dyblikiem w naszym Wiedźminie dużo nie dało się zrobić ;-)

I nic nie napisałem o czarnym elfie. :-P
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
opiszon, Ciekawe co napiszesz jak dotrzesz do krasnoludów ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
pszczołowaty, jak to co?
Feldmarszałek Duda napisał/a:
Rrrrrwa mać!.


Hmmm
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
:mrgreen: to trzymaj się mocno krzesła ;)

[ Dodano: 2019-12-31, 17:57 ]
Napiszcie mi co zacząć z tych najlepszych na netfliksie. Homeland szósty sezon się kończy... House of Cards?
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
pszczołowaty napisał/a:
to trzymaj się mocno krzesła

:mrgreen:
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Czarny Punkt. Francuskie podejście do zła czającego się w lesie. A może to ludzi trzeba się bać? Nie mam porównania do innych produkcji tego typu, ale mnie się to podoba.
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Tak "House of Cards", choć ostatni sezon bez Franka to już nie to. Nie chcę się powtarzać za innymi z "Mindhunter"czy "Manhunt". Podobały mi się np. "Line of Duty" czy "Russain Doll".
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
szpajchel, Czarny punk bardzo spoko :)

Jako że ostatnio byłam bardzo nieczasowa to Wiedźmina skończyłam oglądać dopiero wczoraj :)
Książkę czytałam przed obejrzeniem serialu więc jestem na świeżo, ale bardzo ochoczo gram w grę. Jak dowiedziałam się kto ma grać główna rolę to przyznam że lekko się podłamałam :) No bo jakoś nie pasował mi do roli Geralta latający gość w getrach i kąpielówkach. Ale przyznam....że zagrał Wiedźmina świetnie :)
Bardzo fajne sceny walki.
Nie nastawiałam się na drugą "Grę o tron". Nie nastawiałam się tak po prostu na nic i powiem że oglądało mi się ten serial naprawdę dobrze. Czarny elf był dla mnie dużym zaskoczeniem ale potem się przyzwyczaiłam :mrgreen:
Co do tego że nie do końca wszystko jest jasne. Pierwsza część książki to zbiór opowiadań, który czyta się przyznam tak sobie. Nie jest to absolutnie związane z kunsztem pisarskim pana Sapkowskiego a raczej z tym że nie bardzo mogłam się połapać w wydarzeniach. Przeczytanie książki pomogło mi na pewno w zrozumieniu tego co działo się z serialu :)
Więc serial jak najbardziej na + i czekam na kolejny sezon :mrgreen:
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
mr.ra66it, to proponuję oryginalną wersje brytyjską House of Cards. ;-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Korzystając z okołoświątecznego luzu nadrobiłem kilka seriali. I tak:
Rok za rokiem - bezwzględnie jeden z najlepszych seriali, jakie ostatnio widziałem.
Watchmen - długo się rozkręca, ale jest OK. Choć kompletnie nie kręcą mnie superbohaterowie, to ten serial jakby w ogóle nie był o superbohaterach
Opowiedz mi bajkę - kretyńskie tłumaczenie terminu mnie niezwykle irytuje: przecież bajka to coś zupełnie innego niż baśń :evil: Ale sam serial (pierwszy sezon, z drugim poczekam aż się skończy) pozytywnie.
Mroczne materie - takie młodzieżowe fantasy. Książek nie czytałem, oglądało się przyjemnie. Choć ostatnie odcinki już jakby mniej, niż te pierwsze. Plus za Ruth Wilson, znaną z godnego polecenia The Affairs.
Chyłka 2. No cóż... Da się, ale czy na pewno trzeba? Niekoniecznie.
W takim zestawieniu Wiedźmin źle nie wypada. Tylko że ja nigdy w gry CD Project nie grałem.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Ja wrócę do Wiedźmina.
Z racji małej ilości czasu, sam nie miałem kiedy poszukać różnic książka vs serial, a zrobił to za mnie ;) gość z jutuba:
https://www.youtube.com/w...dbVHa3bHQ&t=89s

Ja się z nim zgadzam :)

Mimo wszystko zachęcam do obejrzenia serialu i czekam na więcej :)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Nikt z Was nie ogląda Euforii ? To wg. rankingów jeden z najlepszych seriali ubiegłego roku a po sprawdzeniu organoleptycznym (jestem co prawda dopiero w połowie), muszę to potwierdzić. To jak BoJack Horseman w wersji z nastolatkami. Realizacyjnie to jest gęste, miodne i okraszone muzyką dobrą. Oglądajta!
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Enzo, No to jak kolega zachęca to sprawdzę :)
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Zbynio, :-D
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Ale Mandaloriana póki co w Polsce na legalu nie obejrzę prawda?
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
PiotrR, Mandalorian z polskim dubbingiem będzie w Disney+?


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach