Ostatnio zakupiłem aparat Pentax (nowy lub uzywany):
x-1980
0% Complete
1 (0%)
1981-1990
0% Complete
2 (0%)
1991-1995
0% Complete
0 (0%)
1996-2000
0% Complete
1 (0%)
2001-2005
1% Complete
8 (1%)
2006
2% Complete
15 (2%)
2007
13% Complete
72 (13%)
2008
48% Complete
259 (48%)
2009
32% Complete
173 (32%)
 

eyelet  Dołączył: 17 Lut 2010
2010 brakuje :( w maju nabyłem k7
 

miromatys  Dołączył: 22 Lis 2010
Jakiś wysyp dzisiaj tych Ka-Piątek. Przyszła jakaś świeża dostawa?
Ja przedwczoraj nabyłem K-x.
 

dorota  Dołączyła: 11 Wrz 2010
Od dzisiaj mam ME Super :mrgreen: (czułam taką wewnętrzną potrzebę pochwalenia się, no i proszę ! akurat taki wątek wyszedł na wierzch ;-) )
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
dorota, nówkę nieśmiganą, ze sklepu? To jeszcze da radę takie kupić?
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
A do mnie zmierza SF 7. Wprawdzie będzie "dawcą organów" (matówki), ale to też zakup. ;-) Może przypadnie mi do gustu, to wtedy nie zrobię mu krzywdy. ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czy ten SF7 jest nowy :evilsmile: :?:
 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
Dzisiaj nabyłem k-5+18-55wr
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
2011 też brakuje :-D

J.

[ Dodano: 2011-03-18, 21:26 ]
amatorek Witaj w rodzinie Pentaxian :-D

J.
 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
sycamor, dziękuję za przywitanie. Prawdę powiedziawszy to w rodzinie Pentaxian jestem od ukazania się k10, potem był flirt z Canonem 50d i obiektywami do samoobrony, potem kx i limitedy , a od dzisiaj k5. Od kilku lat jestem uzależniony od dlamierza jednak człkowicie zrezygnować z lustra widocznie nie potrafię. To moje pierwsze kroki na tym forum. Pozdrawiam wsztstkich obecnych i mam nadzieję, że zagoszczę tu na dłużej. Moja pierwsza refleksja związana z k5 to przerażenie na widok instrukcji obsługi - 408 stron- kiedy to przeczytać, a zrozumieć ?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
amatorek napisał/a:
kiedy to przeczytać
Podczas ładowania akumulatora.
 

zawile  Dołączył: 08 Mar 2009



Edukacja :-) Niestety Zenitów zabrakło w tym zestawieniu, a zatrzymało się na Fuji s5600/9600 i Pentaxowym K200D. Przymiarki do K-5 w toku :mrgreen:
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Przejrzyj instrukcję po "łebkach", byś miał jakieś ogólne pojęcie, bo przecież nie jesteś "świeżak", więc w razie problemów sięgniesz i będziesz wiedział czego i gdzie szukać ... Ale zaraz : jakich problemów :?: :!:

Wgraj soft 1.03 i rób zdjęcia.

Dziś byłem na małej wycieczce w Armagh, UK, najpierw kilka fot na dworzu (wiem, nie na dworze :evilsmile: ) , potem wizyta w Katedrze i tam ... szok i to przesz duże SZ :!:

Rozpiętość tonalna to po prostu max :-D , światło pada przez witraże, żyrandole świecą, a fotka ... Jak HDR, a to tylko jeden DNG skonwertowany w ACR w automacie, bez korekty szumów itp, itd ...

Zresztą zobacz (cie) sam (i) : http://jacek-ie.ath.cx/ph...23033332e6a7067

i to : http://jacek-ie.ath.cx/ph...23036382e6a7067

To ostatnie ma ISO 6.400, robione z ręki ... 1/40 s, F/5.6, szkło DA 18-135 WR ... W ACR tylko kliknięte w Auto, dla poprawienia kontrastu ... Niedowiarkom mogę wysłać czystego RAW'a :evilsmile:

Ja jestem po prostu zabity na miejscu efektami i możliwościami, a przerabiałem już kilka puszek Canona (C500D, C60D, C7D), wcześniej K100D Super ... Tu nie mam nic do powiedzenia ...

Jest SUPER :!: :!: :!:

Pozdrawiam rodzinę Pentaxian serdecznie :-D

J.
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
hmmm, mnie te linki zniechęcily raczej ;)
 

kmj1970  Dołączył: 19 Mar 2011
Witam. Od 10.03.2011 jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu kitowego K-5 + smc 18-135 mm WR. Jest to moje pierwsze lustro z które chciałem kupić już od ok. 6 m-cy ale wpływ dodatkowej kasy nastąpił dopiero na koniec lutego. Zastanawiałem się nad D7000 i K-5, ostatecznie po przeczytaniu wielu testów i opinii na forach o obu puszkach wybór padł na Pentaksa.
Przed lustrzanką miałem 3 cyfrówki z długim zoomem FujiFilm którymi eksperymentowałem różne ustawienia (zdjęcia nocne, panoramy, imprezy sportowe). Ostatni model to FinePix S5500 który miał dokęcany pierścień do obudowy, do którego z kolei dokręcałem filtry i imitował tym małą lustrzankę (fajny był 7 lat temu).
Mam paru znajomych-posiadaczy lustrzanek, ale niestety wszyscy "siedzą" w Canonach. Oczywiście ich stosunek do mojej decyzji był od neutralnego do totalnej krytyki. Niemniej doradzili mi abym do kompletu jeszcze nabył zapasowy akumulator i lampę błyskową. Co o tym sądzicie? Akumulator to chyba oryginalny najlepiej D-Li90 a lampa to może AF 360 FGZ 1?
Już zdążyłem kupić filtr UV Marumi 62 mm WPC i 2 karty SD GoodRAM SMC Class 10 (8MB+16MB)
 

Artiip  Dołączył: 22 Sty 2010
kmj1970, aku faktycznie się przydaje, cajkiem dobrze sprawuje sie u mnie Hahnel, a co do lampy to lepiej się wstrzymaj i dozbieraj do 540.
Po co UV-ka? Jeżeli nie będziesz focił żużla albo tego typu sportu, to lepiej zainwestuj w porządny twardy tulipan zamiast tego UV i go używaj.
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
kmj1970, witaj, kit zacny. Jak pisze Artiip, UV - to wyrzucenie kasy - nie pomoże, a może zaszkodzić.
Ja w komplecie z obiektywem dostałem (Ty chyba też) osłonę przeciwsłoneczną i przedni dekiel, które świetnie chronią szkło od frontu.
 
Radolex  Dołączył: 03 Kwi 2010
W 2010r kiksika mojego :)

Ooo widzę coraz więcej osób z Gliwic się pojawia kmj1970, no ja bym się wstrzymał z zakupem lampy, bo czy oby na pewno jest Ci potrzebna? Ja bym najpierw statyw jakiś kupił. Ale ile osób tyle dróg którymi podążają...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
kmj1970 napisał/a:
Akumulator to chyba oryginalny najlepiej D-Li90

Są znacznie tańsze zamienniki.
kmj1970 napisał/a:
lampa to może AF 360 FGZ

Ma jedną poważną wadę, nie kręci główką.
 

Tedi1983  Dołączył: 16 Mar 2011
Witam wszystkich serdecznie na tym forum po raz pierwszy!

Od lutego jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem Pentaksa K-r'a. Oczywiście brałem pod uwagę jeszcze Nikona d90 oraz d7000 i K5-tkę. Lecz ostatecznie decyzja padła na K-r'a po teście na Optyczne.pl oraz własnych próbach, testach i opiniach na necie. Stwierdziłem, że wolę zainwestować pozostałą kwotę w szkła i lampę niż kupić samo body z kitem. Dzięki temu mniej więcej za cenę K5 skompletowałem sobie: K-r + kit, Pentax 50-200 WR, Tamron 70-200 f2,8 oraz lampę FGZ 540 :) Zestaw spisuje się znakomicie. Stworzyłem go z myślą o fotografowaniu psów na wystawach, które odbywają się dość często w ciemnych halach.

P.S. Na pewno zaopatrzę się jeszcze co najmniej w dwa szkła: Tamron 28-75 2.8 oraz Pentax FA 50 f1.4. (jak ktoś ma taki obiektyw na gwarancji i chce go sprzedać to jestem chętny)

Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego focenia!
Tedi
 

kmj1970  Dołączył: 19 Mar 2011
Dzięki wielkie za wszystke porady. Statyw zostawiłem sobie ze starego zestawu z Fuji FinePix - jest dosyć porządny, z tego co pamiętam był polecany nawet do małych kamer (do 2 kg). Lampę chyba więc na razie odpuszczę, natomiast mam pytanie do Artiip - czy w przypadku akumulatora Hahnel K-5 prawidłowo wskazuje poziom jego zużycia? Słyszałem że w przypadku zamienników różnie z tym bywa.
Co do filtra UV Maumi WPC - kupiłem go jako osłonę na obiektyw, kierowałem się faktem że w przypadku paru testów został on oceniony jako ten który jest najbardziej przeźroczysty (w tym również najbardziej przepuszcza UV). Dosyć łatwo również się go czyści w odróżnieniu np. od filtrów UV Hoya.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach