Esperal  Dołączył: 13 Lis 2006
Akumulatroki CR-V3 - czy ktos uzywa?
Dopiero teraz przywiało mnie ze starego forum, więc na poczatku chciałbym sie przywitac ;-)
Poniewaz zwykłe akumulatorki doprowadzają mnie do szewskiej pasji (Sanyo 700, 1200, 2500), chciałbym zapytac, czy uzywa ktos może akumulatorów CR-V3? czy wogóle opłaca się zakup takiego czegoś i jak byłaby najlepsza ładowarka do tego?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kheyyy Esperal - jak miło :-D
Możesz rozwinąć swą myśl nt. szewskiej pasji? Może wystarczy zmienić producenta aku? Ile na nich wyciągasz?
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Mam jedną radę na "kiepskie" akumulatory: kupić dobrą ładowarkę. Taką która każdą baterię ładuje niezależnie. Miałem problemy z akumulatorkami AA NiMH (w *ist DS) więc zdecydowałem się kupić RCR-V3 (Delkin), ale ma on taką wadę że "prąd się kończy" zupełnie niespodziewanie - naciskasz spust migawki i zdjęcie się nie zapisuje. Naciskasz ponownie, i już nawet migawka się nie zamyka - a wskaźnik baterii na 1/3. Więc poszedłem po rozum do głowy, poczytałem tu i tam na ten temat i kupiłem dobrą ładowarkę (TechnoLine i-Charger - to niemiecka marka, w Polsce może mieć inną nazwę, może np. LaCrosse), a potem w niej odświeżyłem swoje "stare" akumulatorki AA (taka operacja trwa ~tydzień na jeden komplet :evil: ). Od tej pory wszystkie AA działają znakomicie. I przy okazji poznałem ich prawdziwą pojemność - ta na opakowaniu to zawsze wariant "optymistyczny", i każdy akumulator ma trochę inną. Dowiedziałem się również, że moja stara ładowarka mocno nie doładowywała, ale to właśnie jest normalne gdy kanały są współdzielone przez dwa (albo cztery :shock: ) akumulatory.

Jeżeli jednak chcesz kupić akumulatorki RCR-V3 to upewnij się kilka razy że mają one napięcie 3V, a nie np. 3.7V (taki jest np. Uniross) - może to uszkodzić aparat. Ale taniej i z lepszym efektem wyjdzie kupić dobry zasilacz - sam to przerobiłem :mrgreen: Pamiętaj jeszcze o tym, że do aparatu wsadzać tylko świeżo ładowane akumulatorki - bo mają one tę wadę, że same się rozładowują, gdy leżą nieużywane (piszę o NiMH, LiIon to nie dotyczy). Ja po prostu trzymam jeden komplet w ładowarce (która inteligentnie podtrzymuje stan naładowania akumulatorków), podczas gdy w aparacie jest używany drugi komplet.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Bronek czy owa ładowarka to nie jest czasem IC-8800?? O takiej wiele dobrego wyczytałem.
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
Ja do ładowania aku AA i AAA używam 2 ładowarek. Jedną rozładowuje aku do zera (bo ma taką opcję, a ładuje kiepsko), a później ładuję ładowarką Europower RC1000 z kontrolą stanu naładowania i temperatury. Wszystkie 4 kanały ładuje oddzielnie. Nawet jak aparat sygnalizuje rozładowanie baterii to pozwala zrobić jeszcze parę fotek. Z tym aparatem to troszkę pojechałem, bo to C**** A 520 w obudowie zrobionej ze zmielonych zderzaków samochodowych i "optyką" nie wiem z czego.
Ale żeby Michu mi nie dowalił, to mam MZ30.

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
bardzo interesujace informacje....
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Tak, to ta
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
hmmmm powiadaszBronek, ze to dobry zakup.......musze to przemyslec...
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
przypuszczam że można kupić tańszą która też będzie dobrze ładować, ale ja miałem dosyć i postanowiłem wtedy kupić coś co *na pewno* zadziała. I zadziałało :-D Ważne żeby ładowała każdy akumulator osobno, no i rozładowanie do końca to też bardzo pożyteczna opcja, jak napisał pepek. A że iCharge ma też odświeżanie(cykl ładowanie/rozładowanie, bez przerwy aż do osiągnięcia maks. pojemności baterii) oraz mierzy rzeczywistą pojemność, to akurat miły bajer.
Ale ... za miesiąc pewnie przestanę jej używać - kadyszka nie korzysta z AA. Cóż, c'est la vie. Nie znoszę korzystać z lampy, ale pewnie sobie kiedyś kupię i wtedy, może wrócę do AA.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bronek, - no wlasnie K10D - ale dla lampy i dziesiatek zabawek/pilotow i innego badziewia.....no i istD jezeli bedzie naprawiony to jako 2gi korpus chyba zostanie.....
 

deeper  Dołączył: 02 Paź 2006
Rozladowywanie sie przydaje... bardzo...
moj patent na rozladowywanie wyglada nastepujaco:
1. zgrywam na karte troche muzyki mp3
2. odpalam muze bezposrednio z karty w aparacie
3. slucham az sie wyczerpie

Moze nie jest to jakis super sposob ale przynajmniej pozwala rozladowac baterie...
Ladowarke mam dosc slaba, maly prad, laduje dluuugo okolo24h,
ale za to bardzo dobrze, czuc roznice pomiedzy szybka procesorowa ladowarka.
Nawet jak sie pokaze znaczek, ze baterie slabe to spokojnie zrobie kolo 30 - 40 zdjec.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
heh to ja mam podpiety wiatraczek od komputera do 4 paluszkow jako rozladowanie
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
Fafniak napisał/a:
heh to ja mam podpiety wiatraczek od komputera do 4 paluszkow jako rozladowanie


Ale to takie rozładowanie dosłownie do końca. Prądu i akumulatora.
 

Esperal  Dołączył: 13 Lis 2006
Akumulatory są Sanyo (700, 1200, 2500). Nie wiem ile wyciągne na nich, ale na pewno wiem, że na 7-setkach wyciągne więcej od 1200, a z 1200 więcej niżz 2500. Może to wina ładowarki? Trzeba chyba pomyśle o innej (lepsiejszej)...
 

jacekzom  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja ze swoich cwiczen wycigam wniosek, ze najlepsze sa tanie, proste i wolne ladowarki.
 

sskorpion  Dołączył: 01 Lis 2006
tomecki napisał/a:
Bronek czy owa ładowarka to nie jest czasem IC-8800?? O takiej wiele dobrego wyczytałem.


Ładowarka ta jest produkowana także pod innymi oznaczeniami:
BC-900, RS-900 w zależności od standardu gniazdek sieciowych i napięcia
panującego w tych gniazdkach na danym obszarze globu.

Zdjęcia od środka:
http://www.techmati.com/reviews/rs900/index.htm

Tu pomiary oscyloskopowe przebiegów ładowania, rozładowania:
http://forum.penum.de/showthread.php?id=17111

A tu http://rapidshare.com/files/3370764/IC-8800.zip instrukcja obsługi.

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sp7foy napisał/a:
Ale to takie rozładowanie dosłownie do końca. Prądu i akumulatora.
- a to zle?
 

Esperal  Dołączył: 13 Lis 2006
Nie wiem czy dobrze, czy źle. Ja rozładowuję akumulatory lampą AF500FTZ, wkładając tam akumulatory i ustawiając w trybie czasu oczekiwania lampy.
Powiedzcie mi teraz, czy którą wybrac:
http://www.allegro.pl/ite..._pojemnosc.html
http://www.allegro.pl/ite..._pojemnosc.html
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Esperal, bierz dowolną z tych dwóch. Osobiścia brałbym pierwszą, bo duże prądy ładowania mi nie są potrzebne. Ale jeżeli masz akumulatorki które można ładować prądem 1000mA (1A !) lub więcej i chciałbyś je tak ładować, to ta druga nada się lepiej.
 

Esperal  Dołączył: 13 Lis 2006
Nie, nie zależy mi na szybkości ładowania. Chce tylko, by były naładowane dobrze ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach