emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Podgląd optyczny przysłony, a różne generacje obiektywow
Jak działa podgląd optyczny wartości przysłony w MX oraz LX, w przypadku stosowania różnych szkieł? Przykładowo - do MX zakładamy szkło z serii K, lub nowsze FA.
A jak przy zastosowaniu obcych szkieł?

 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
emigrant napisał/a:
do MX zakładamy szkło z serii K, lub nowsze FA.
A

Podgląd działa tak samo. Tylko w przypadku obiektywów serii FAJ czy DA będzie przymykał do maxa. W innych do wartości ustawionej na pierścieniu przysłon.

[ Dodano: 2009-07-01, 12:35 ]
Oczywiście powyższe wywody nie dotyczą gwintu,mocowanego przez przejścówkę. ;-)
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
MarWoj, Ale mi nie chodzi o mechaniczno-elektroniczną współpracę korpusu z obiektywem, a o to, co ja widzę w wizjerze, dzięki okienku i specjalnemu pryzmacikowi.

[ Dodano: 2009-07-01, 12:45 ]
Wartość przysłony, a nie głębia ostrości
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
emigrant napisał/a:
Wartość przysłony, a nie głębia ostrości

Eee,tego.. chyba nie czytam ze zrozumieniem.:oops: To może upewnie się wieczorem w domu. Mam wrożenie,ze jest tak samo, ale nie będę tego teraz głosił jako pewnik.
 
don_ortalion  Dołączył: 05 Gru 2008
Wydaje mi się, że będziesz widział to co jest przed otworkiem wizjera.:P
Na kicie widać literkę X z blaszki z nazwą.
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Ja do tej pory we wszystkich przeróżnych szkłach z oryginalnym bagnetem K zakładanych do MX`a widziałem zawsze prawidłowo wartość przysłony, bo po prostu pierścień przysłony był w tym samym miejscu względem tego małego pryzmaciku, ale może są takie obiektywy gdzie to nie pasuje. Na przykład po założeniu przejściówki M42 / K i wkręceniu nawet Takumara, blendy nie widać.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach