Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Auto ISO i obiektyw bez styków
Właśnie z nudów sprawdziłem jak działa funkcja Auto ISO. Do tej pory z niej nie korzystałem (sam nie wiem dlaczego) a wydaje się być całkiem przydatna*. Okazuje się że Auto ISO nie działa z obiektywem manualnym (M). Pytanie - czy w obiektywach typu A już działa ten ficzer ? Z podpiętym kitem jest ok. Aha - przełączenie na tryb AV przy podpiętej eMce nie zmienia sytuacji. Wygląda więc na to że potrzebne są styki. Mylę się ? Jak to wygląda u Was ?

* Mam kupę zdjęć z Pragi na ISO 1600 - panoram miasta zrobionych po wyjściu z ciemnego kościoła lub zamku. Ech...
 

Mariusz.R  Dołączył: 09 Lis 2008
W AV auto iso działa dobrze,a w manualu nie masz możliwości wyboru auto iso niezależnie od obiektywu.Sprawdzone na M50f/2
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Mariusz.R napisał/a:
W AV auto iso działa dobrze,a w manualu nie masz możliwości wyboru auto iso niezależnie od obiektywu.Sprawdzone na M50f/2


Wybrać można (przynajmniej w DS'ie) ale będzie robił i tak na najniższym.
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
w k10 tak jak w k20d
 

Mariusz.R  Dołączył: 09 Lis 2008
Generic napisał/a:
Mariusz.R napisał/a:
W AV auto iso działa dobrze,a w manualu nie masz możliwości wyboru auto iso niezależnie od obiektywu.Sprawdzone na M50f/2


Wybrać można (przynajmniej w DS'ie) ale będzie robił i tak na najniższym.


Nie zgodzę się jedno zdjęcie miało iso 800 ,a drugie (skierowany obiektyw do wnętrza komody) iso 1600 bo taki zakres mam ustawiony
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
No jak... piszesz że nie ma możliwości nawet wybrać "auto ISO" a teraz że działa? o-\

Może powinienem był selektywnie zacytować tylko to:
Mariusz.R napisał/a:
a w manualu nie masz możliwości wyboru auto iso niezależnie od obiektywu.


I mi DS ze szkłami bez styków nie działa na auto ISO - robi cały czas na 200.
 

Mariusz.R  Dołączył: 09 Lis 2008
Jeżeli wybierasz tryb hypermanual to autoiso nie masz bez względu na użyty obiektyw.
Natomiast w trybie AV bez problemu działa u mnie autoiso ze szkłem smc m50f/2
Może tak będzie jaśniej

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach