Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
[Benek] Moje landszafty stare i nowe
Witam serdecznie. Wrzucam tutaj kilka moich landszaftów robionych jeszcze na Lumixie i kilka nowych, już Pentaxem. Będę wdzięczny za uwagi, zwłaszcza innych landszafciarzy.

Koskowice 1. (a prawie jak Szkocja :mrgreen: ) Bez żadnych wielkich bajerów, zwyczajne podwójne wywołanie z RAW-a i mieszanie warstw sposobem CIEMNIEJ. Sigma 10-20.



(pełny rozmiar 800x600)


2. Koskowice 2. Także żadne bajery, głównie rozjaśnianie cieni i zrobienie kontrastu + filtr ocieplający. Pentax 55-300


(pełny rozmiar 800x600)


3. Koskowice 3. Oczywiście HDR. Bez większych kombinacji. Sigma 10-20


4. Pomorze. Wschód słońca w pobliżu Sianożętów. Zrobione jeszcze Lumixem. Obróbka głównie poprzez zwiększenie kontrastu i nasycenia. Kolory najprawdziwsze :mrgreen:


(pełny rozmiar 800x600)


5. Droga. Na południe od Jawora. Pstryknięte latem podczas wędrówki do Wąwozu Myśliborskiego. Lumix oczywiście, max. ogniskowa (420 na 35 mm.).


(pełny rozmiar 800x600)


6. Łąka. W Wąwozie Myśliborskim. Na moment zaświeciło słońce zza chmur. Także Lumix.


pełny rozmiar (800x600)

 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
1, 3, 4, 5 - są super :-D
Dwa pozostałe nie wzbudzają większych emocji, ale moim zdaniem są dużo słabsze.

Pozdrawiam
Buczo
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
podoba się 2,3<- nawet bardziej niż drugie;
Na pozostałych to jakoś kadry chyba nie takie jakoś tak ciasno.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
carrie napisał/a:
Na pozostałych to jakoś kadry chyba nie takie jakoś tak ciasno.

To format 4:3, oryginalny format Lumixów i Olków.
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
do 4 i 5 moim zdaniem bardzo pasuje taki właśnie kwadratowy kadr.

Pozdrawiam
Buczo
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
Cytat
To format 4:3, oryginalny format Lumixów i Olków.

To przepraszam, ale zawsze dobrze się coś nowego dowiedzieć;)

 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Swoja drogą fajny wymiar kadru. Profi chwalą go sobie, bo w sam raz mieści się na nim fotka na rozkładówkę ilustrowanego pisma :mrgreen:

 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Podobają mi się 1 i 3. Na 3 przeszkadza mi jednak jedna rzecz w samym kadrze a mianowicie za dużo tego dołu. Mimo tego jest przyjemne w odbiorze.
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
Jak ty robisz te HDR-y, że wyglądają tak delikatnie?
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Podobają mi się wszystkie(5. :!: ) poza 2. -jest nieciekawa.
 

qorel  Dołączył: 09 Lis 2008
Taki mój maly OT: Dzięki za ten opis gdzie, jeszcze parametry ekspozycji i jest idealnie tz: gdzie, czym i jak. :mrgreen:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
luhso napisał/a:
Jak ty robisz te HDR-y, że wyglądają tak delikatnie?

Posługuję się programikiem PhotomatixPro 3.0. Jeżeli nie chcesz, żeby HDR wyglądał nienaturalnie jak tutaj:



nigdy nie wykraczam w ustawieniu Light Smoothing poza High i Very High. To jeden z najważniejszych składników. Strengh około 70-80, Luminosity 1-3. Wtedy nie ma nienaturalnych przejść tonalnych jak na zdjęciu wyżej, a uzyskuje się łagodne tony jak niżej:

8. Koskowice po raz kolejny. Po zmierzchu:



Inne ustawienia są domyślne lub są kwestią prób, prób, prób... :mrgreen:
A tak zupełnie z innej beki, to coraz częściej bawię się i uczę PS. Mimo wszystko z reguły nawet solidnie obrobiony w PS obrazek wygląda naturalniej niż najłagodniejszy HDR.

[ Dodano: 2009-01-04, 23:47 ]
qorel napisał/a:
Taki mój maly OT: Dzięki za ten opis gdzie, jeszcze parametry ekspozycji i jest idealnie tz: gdzie, czym i jak. :mrgreen:


Z parametrami trudniej, gdzieś mi się zdjęcia pogubiły na kompie. Praktycznie wszystkie foty, niezależnie od szkła, z przysłoną 8.0 (najostrzejsza dziura dla większości obiektywów), te z Sigmą 10 mm., inne różnie :mrgreen: Zasadniczo ISO 200-400 (zwłaszcza przy słabym świetle), w ciągu dnia i kiedy jest lepsze światło dochodzę jeśli trzeba do 800. Większość fotek robię ze statywem, więc nie zwracam większej uwagi na czasy. No i oczywiście wykonawca to boski Pentax K20D. Jeżeli będą potrzebne konkretne parametry konkretnego zdjęcia, mogę poszperać :lol:

9. Koskowice po zmierzchu jesienią. Zdjęcie robione kitem II na 16 mm z ręki. Niestety widać trochę szumów, tym bardziej, że trochę trzeba było wyciągać cienie z RAW-a.



[ Dodano: 2009-01-09, 13:48 ]
I coś zimowego znowu:



Większy rozmiar




[ Dodano: 2009-01-09, 23:11 ]
Zachęcam do otwarcia pełnego rozmiaru!


[ Dodano: 2009-01-09, 23:13 ]
O, tutaj niepełny rozmiar! :lol: Nie mogę edytować, sorry!



[ Dodano: 2009-01-10, 00:00 ]
Tutaj już księżycowe zdjęcie dostępne :-D



Ale polecam większy wymiar. W sam raz na tapetkę :lol:


[ Dodano: 2009-02-07, 21:51 ]






[ Dodano: 2009-02-07, 21:54 ]
Zdjęcia powyżej zrobione kilka dni temu na podlegnickich polach. Ujął mnie kolor brudnawego śniegu, taki capuccinowaty. Obróbka bez fajerwerków, trochę ociepliłem i rozjaśniłem niebo, bo było paskudnie szarobure.



A to oczywiście nasz podjaworski Bolków. Muszę kiedyś wybrać się tam specjalnie na sesję foto.

[ Dodano: 2009-02-08, 17:15 ]
No może jeszcze jedna pocztówka z Bolkowa. Nie wiem, który kadr lepszy...


[ Dodano: 2009-02-14, 17:29 ]
Radogost. Lubię samotne, zapomniane wieże. To moje pierwsze czarno-białe fotki zrobione cyfrą :lol:

Po kliknięciu otworzy się pełny wymiar.




 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
http://www.fotosik.pl/sho...7657f6959045aed - to najlepsze z nowych.

Proponuję hostować zdjęcia według panujących niepisanych zasad. Warto też numerować. Będzie wygonie.

Zazdroszczę Ci szerokiego szkła.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Chyba gdzieś pogubiłeś numerację :roll: .
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Benek, ładne te landszafty Twoje. Najbardziej podobają mi się 10,11,12 (chyba, bo numerków niet).

Najs - rozumiem, że Sigmą robiłeś ? :-B
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Sorry za pogubienie numeracji. Teraz już nie mogę edytować i nie poprawię nic.

Wprowadźmy więc numerację pomocniczą

10 - widoczek fioletowo-różowy (zachód słońca)
11 - widoczek księżycowy
12 - drzewko małe i duże
13 - pole z płaską fałdą śniegu
14 - pole z wielką fałdą śniegu
15 - miedza z dwoma drzewkami i wzgórkiem w środku
16 - lamparcia skiba trawy pomieszana ze śniegiem
17 - Bolków (pocztówka)
18 - wieża centralnie
19 - walące się drzewa z wieżą w tle
20 - wieża z pniakiem
21 - wieża z ogniskiem

:mrgreen:

Może być?

MacRayers napisał/a:
Najs - rozumiem, że Sigmą robiłeś ? :-B


Fęks!
Głównie sigmą - 10, 11, 13, 14, 15, 16, 19, 20, 21).
Reszta kitem II krótkim albo kitem długim 55-300 - (12, 17, 18).

luhso napisał/a:
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b7657f6959045aed - to najlepsze z nowych.

Dzięki. Fajnie wygląda na dużym formacie. Tutaj ten gąszcz drzew wygląda mało dostojnie.

luhso napisał/a:
Zazdroszczę Ci szerokiego szkła.

Sigma 10-20 to było pierwsze szkło które kupiłem do puszki (oprócz kita). Chyba mój ulubiony obiektyw.

Korzystając z okazji poogladałem twoją galerię luhso i po pierwsze - wielu fotek naprawdę ci zadroszczę (sam takie chciałbym zrobić: np. B/W szpaler drzewek podtrzymywany kolkami, zimowi wędkarze nad jeziorem); po drugie - część swoich fotek też chyba zrobiłeś b. szerokim kątem?! Skąd więc zazdrość o szeroki kąt?
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Większość zdjęć masz przemyślanych i z mniejszym lub większym jajem (przepraszam za określenie). Na na każdym pasuje mi końcowy efekt obróbki, głównie za przyczyną zbyt mocno konsekwentnego koloru, który rządzi danym zdjęciem. Ale wierzę, że taka była Twoja wizja i to szanuję. Mimo to poszedłbym dalej i zdjęcie, które najbardziej mi wpada w oko to: link do zdjęcia podzieliłbym na warstwy i wydobył śnieżny kolor śniegu, dzięki czemu kontrast jaki byś stworzył byłby na prawdę piękny.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Dzięki kulten za komentarz.

kulten napisał/a:
głównie za przyczyną zbyt mocno konsekwentnego koloru, który rządzi danym zdjęciem

Hmm. Chyba wiem o co ci chodzi. Np. te ciepłe barwy w fotkach 12-15? Fiolety i róże w 9, 10, żółcie i czerwienie w 8? To było zamierzone, taki miałem zamysł. Gdybym miał więcej czasu pobawiłbym się w inny sposób obróbką. Może faktycznie brak wspólnej tonacji byłby korzystniejszy? Myślałem o tym zdjęciu gdzie sugerujesz wybielenie śniegu. Próbowałem tak zrobić. Faktycznie robi się wówczas bardziej kontrastowa kompozycja. Nie wiem czy lepsza od pierwotnej. Nawet mi się podoba, przyznaję, ale może dlatego, że ta stara wersja już mi się trochę znudziła. :lol:

W każdym bądź razie bardzo dziękuję za wszelkie uwagi.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Więc czekamy na kolejne zdjęcia :-B .
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Bardzo ładne fotki. Podobają mi się takie delikatne zdjęcia HDR. Szkoda, że numerację wcięło - to mocno utrudnia komentowanie, ale generalnie i tak jest bardzo przyjemnie na Twoich zdjęciach :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach