DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
mygosia, chłopak czy dziewczyna? jakie klimaty lubi, czym się interesuje?
jest szeroki wachlarz rodzajów gier

żółwie jak najbardziej, ja przerabiam jeszcze skubane kurczaki (takie coś a'la memo ale fajne)
packa na muchy, to na refleks ale plus taki, że jest to gra która również rewelacyjnie sprawdza się na imprezkach dla dorosłych, podobnie doble
blokus duo
mondo, kafelkowa, tworzymy świat
Dzieci z Carcassonne
super farmer (wersja mini w zupełności wystarczy, w carrefour teraz za 12 zł)
dobre i złe duchy, gra taktyczna, gra blefu
nogi stonogi (nie grałem)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
DeKa - dziewczynka. 6l.
Zainteresowania?
Nie wiem :-/

Dzięki - za propozycję. Przyglądnę im sie bliżej i coś wybiorę :-)

Aaaa - dla jednej osoby spodobały mi się łamigłówki SmartGames - chyba też jej fundnę.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Jak już gdzieś poprzednio pisałem, moja córa ma 5,5 i Dzieci z Carcassonne to hit, mamy dwa pudła, żeby rozgrywka była dłuższa. Zaletą tej gry jest to, że każda rozgrywka jest inna. Mam też dorosłe Carcassonne i mała też daje radę.

Od paru dni gramy namiętnie w zwykłego Chińczyka, gra mimo że opiera się na rzucie kostką, też wymaga strategicznego myślenia :-)

Zastanawiam się nad jakąś dziecięcą wersją Monopoly, chociaż mała namawia mnie na widziane w jakiejś reklamie planszowe Angry Birds, ale obawiam się, że to typowa gra polegająca tylko na wyciągnięciu kasy od rodziców, a w rzeczywistości kompletnie nie grywalna, ktoś ma jakieś doświadczenia?
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
Moja córka ma 6,5 roku, bardzo lubi zwykłe warcaby, szachy, a teraz hitem jest tryktrak (backgammon/tavla), szczególnie jak kupiliśmy sobie drewniany, duży zestaw do gry. Niestety coraz trudniej z nią wygrać.
Monopoly też mi chodzi po głowie
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
Onirim.
Teraz w to gram. Karciana. W sumie to taki pasjans. Jesteśmy uwięzieni w labiryncie snów. Aby sięz niego wydostać musimy zdobyć 8 kart drzwi. W pudełku od razu jest dodatek. Można grać solo jak i kooperacyjnie we dwie osoby. (nie testowałem) Fajne lekkie. Zajmuje mało miejsca i tanie.

Polowanie na robale. Grafika na pudełku jak i tytuł sugerują, że jest to pozycja bardziej dla dzieci. Nie prawda. Również lekka, prosta gra dla 2-7 osób (grałem we 2 i świetnie się sprawdza). Niby zwykłe rzucanie kośćmi (jest ich aż 8) ale emocje i radość duża. Polecam.

6 bierze
kolejna karciana (nie kojarzyć w żaden sposób w tysiąca czy innego pokera) gra trudno w 2 zdaniach wytłumaczyć ale jeżeli lubicie karty i troszkę złośliwości w grze to polecam. Zadanie - zebrać jak najmniej kart.
Tutaj filmik pokazujący jak grać. http://www.youtube.com/watch?v=GYBIT4gVAmE

Dla dzieci świetne nogi stonogi ( w końcu kupiłem ). Rzucamy 4ma kośćmi i staramy się utworzyć jak najdłuższą stonogę z istniejących kawałków po 4, 3 i 2 nogi.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Kwestia stawiania klocków - gry planszowe
Hej,

wiem, że na forum są specjaliści od stawiania klocków. I nie tylko. W każdym razie osoby kompetentne, które doradzą "jaką grę planszową warto mieć"?
Gra dla dorosłych, choć niechby nastolatki też mogły grać. Dla osób 3 i więcej. Raczej więcej. Dającą dużo radochy ze wspólnego spędzania czasu w towarzystwie.
Nie mam pojęcia, co jeszcze jest istotne przy wyborze gry? Ma służyć temu, żeby na jakichś wyjazdach itp. zamiast zajmować się wieczorami towarzyskim osuszaniem butelek zająć graniem w towarzyską grę planszową, przy której można osuszać butelki.
I niechby to może było coś innego niż Carcasone, twister czy chińczyk ;-)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Na ostatniej Chabówce wielkim sukcesem okazała się gra Dobble. Ostatnie partie rozgrywane były w niedzielę, kiedy załoga się v rozjeżdżała, na masce mojej Škody.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Kytutr, Ciebie podejrzewałem o promowanie "Wsiąść do pociągu" ;-)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
matb no wiesz... do stawiania klocków to wystarczy byle jaki kibel i trochę chęci.... :mrgreen:

A tak na serio to ja bardzo polecam UNO - świetnie się w to gra, szybka i dynamiczna rozgrywka. Ze znajomymi gramy w Eurobiznes (ale max 4 graczy).
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Eurobiznes, tylko znaleźć jeszcze taki stary, z epoki z NRD i RFN o-)

Ja właśnie wręczyłem teściowi na imieniny grę "Kolejka" z tym, że jeszcze zrecenzować nie mogę bo jej nie napoczęliśmy, pewnie za tydzień będzie test. Opinie w internecie dobre, IPN maczał w tym palce. Dla osób pamiętających czasy przed rokiem 1989 powinno być co wspominać a młodszych może zainteresować realiami nie tak odległymi.
 
gregdewal  Dołączył: 09 Lis 2014
Kolejka jest zajefajna ;)

Ubiegłoroczny Sylwester od 1:00 do 6:00 przy niej spędzony :)

Trzeba tylko co nieco się wgryźć w schematy gry i naprawdę wymiata :) Szczególnie w większej ilości graczy :D
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
O! Kolejka brzmi nieźle ;-)
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Polecam grę Wikingowie - niezbyt trudna, ciekawa i nie gra się w nią długo (w przeciwieństwie do takiego Talisman: Magia i Miecz).
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Generic napisał/a:
Eurobiznes, tylko znaleźć jeszcze taki stary, z epoki z NRD i RFN o-)


Właśnie taką wersję mam i ja.

O Kolejce słyszałem również same dobre rzeczy.
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
Dobrych gier jest od cholery i ciut ciut. Właśnie wchodzę w ten świat i konto nieco zostało oczyszczone. Niektóre gry są pieruńsko drogie. Obecnie moim faworytem jest zabawa w Kubę Rozpruwacza i scigających go policjantów, czyli Listy z Whitechapel. A do szybkiej rozgrywki polecam Dobble. Kupa radochy i niesamowite emocje.
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
Hmm. rynek gier jest wbrew pozorom bardzo bogaty. Wiele ludzi gry planszowe kojarzy z monopoly i chińczykiem. Niestety. A w tej branży wieeele się zmieniło.
matb, szukasz po prostu gry z kategorii imprezowa - te poniżej to w większości karcianki, małe i tanie(familijne może też by niektóre podeszły ale może później jak nic z tych nie wybierzesz) .

Tak na szybko.
Wspomniane dooble (dobra cena) potem:
sabotażysta (gra blefu)
packa na muchy (jak dooble na spostrzegawczość)
Bang! (wersja karciana i kościana, kościana ponoć lepsza przy większej liczbie graczy)
Times'up
Jungle speed
Uga buga - uwielbiam, jak Ty i współgracze macie dystans do siebie to ta gra jest rewelacyjna, na trzeźwo lub nie, tak samo zabawna ( przykładowa rozgrywka https://www.youtube.com/watch?v=H0fe3E-eHGo)
duuuszki - mój ostatni zakup, z dziećmi nawet można zagrać
6 bierze
Kragmortha
The Resistance: Agenci Molocha - 5- 10 osób, mała i tania

Dixit - mam w planach, podobno rewelacyjne, proste zasady, uniwersalne w każdym towarzystwie i grupie wiekowej, ładne i regrywalne (nie nudzi się)
Avalon - Rycerze Króla Artura -5- 10 osób, nie grałem ale ponoć bardzo dobre - gra blefu
Mascarade - gra blefu


Fasolki (Bohnanza)
List Miłosny - szybciutka, prosta, zaledwie 16 kart, zmieści się wszędzie i ta cena, warto chociażby na upominek dla kogoś
Taboo
Nox
Hook!
Hanabi - kooperacyjna, czyli gramy w drużynie przeciwko grze
Czarne historie, białe historie
Pitch car, pitch car mini - po prostu kapsle, tylko, że tutaj mamy plastikowy tor

A żeby kupić najtaniej to tutaj wpisujesz tytuł interesującej Cię gry
http://i-szop.pl/

Tenzi - jeden zestaw dla 4 osób, dwa zestawy dla 8 osób itd. Zwykłe kości ale w nowym wydaniu, na pewno nie na cały wieczór ale też dostarcza jakichś emocji i zabawy
Niby dla dzieci Pędzące żółwie (5 osób) ale ja się świetnie przy tym bawię

Na razie tyle. Jak jakiś inny rodzaj gry chcesz spróbować to też postaram się pomóc.

I na koniec jako ciekawostka STORY CUBES -nie do końca gra, taka zabawa w tworzenie historyjek z obrazków, które wyrzucimy na kościach, dwa lata temu sprawdziła się dobrze u mnie w sylwestrową noc, śmiechu sporo. Dobre też na codzień dla dorosłych i dzieci.
 
plis  Dołączył: 12 Paź 2011
Klasycznie - Rummikub
Prawie klasycznie - Mathable
Nowa fala - CV (jak już ogarnęliśmy to przynosi frajdę)

U nas gra rodzina: 2 dorosłych, 2 nastolatków (jeden pewnie by się obraził za zaszeregowanie do takowych)
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
Dixit jest ok, ale z pewnością nie w każdej grupie wiekowej (dzieciaki nie są w stanie zrozumieć pewnych skojarzeń). Poza tym do komfortowej gry potrzeba minimum 4 osób, a najlepiej więcej.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Dodam jeszcze Carcassonne. Wciąga straszliwie. Jest też wersja dla dzieci. Poza tym mnóstwo dodatków. Naprawdę można rozbudować. Ponadto jeśli idzie o imprezy to furorę robi u mnie Jenga (choć oczywiście to nie planszówka).
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Ja jutro testuję grę grę Światowy konflikt. Jest to polska wersja gry karcianej Coup, podobno rewelacyjna. Oczywiście jeśli kogoś interesuje, to mogę zdać relację jak się grało.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach