SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
alkos napisał/a:
Nie polecam za to "Wsiąść do pociagu: Europa" - przeladowana, przewidywalna, nudna. Zly zakup.

Wow!
Jak dla mnie to gra która nigdy się nie nudzi. Można grać, grać, grać... i chce się więcej. Nawet jak się zna wszystkie trasy na pamięć.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Dla mnie najlepszą grą planszową jest Go:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Go

To gra strategiczna - celem jest otoczenie przeciwnika przez własne pionki (tzw. kamienie). Uznawana w Japonii za grę narodową i tam żyją najwięksi mistrzowie. Zasady są bardzo proste, ale dojście do mistrzostwa może trwać całe życie... albo i dłużej ;-)

Tak wygląda:
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
Hm. Znalazłem następną abstrakcyjną grę. PENTAGO. Zasady banalne. Dla 2 osób ( chociaż jest również wersja multiplayer ). Tania, zajmuje mało miejsca.
Tutaj można zagrać online.
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
za andrusz,
w zasadzie są 3 gry planszowe: Go, szachy i warcaby
polecam http://kurnik.pl/go
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Od siebie mogę polecić Czerwony Listopad super gra, jedyna wada to za mała plansza.
 

magradaw  Dołączył: 12 Lut 2010
mumonzan napisał/a:
warcaby
mumonzan napisał/a:
w zasadzie są 3 gry planszowe: Go, szachy i warcaby


Warcaby to chyba gra matematycznie skończona. Z kompem nie wygrasz. Po co grać w takie coś? Grając z człowiekiem wyglądasz na takiego, co ma nadzieję grać ze słabszym. Grając z kompem nie wygrasz, najwyżej zremisujesz...

Szachy i Go - przed kompami długa droga, więc to insza inszość.

A Gwiezdny Kupiec jest ciekawy, bo każdy z graczy dąży do innego, nieznanego pozostałym celu. Jak w życiu...
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
DeKa napisał/a:
Hm. Znalazłem następną abstrakcyjną grę. PENTAGO. Zasady banalne. Dla 2 osób ( chociaż jest również wersja multiplayer ). Tania, zajmuje mało miejsca.
Tutaj można zagrać online.


Wciąąąąąga!
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jutro po 20.00, a przed 21.00 robimy z Maciohem ustawkę tutaj - będziemy grać w Carcassonne :-)

Zapraszamy do wspólnej gry - w kupie zabawniej :-)
Na zachętę powiem, że jesteśmy początkujący i łatwo nas ograć ;-)

Ps. Można się zarejestrować, ale grac można równiez bez tego. Należy kliknąć na "Instant play".
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Instrukcja/reguły gry - carcassonne.pdf :-)

edit
Gdyby ktoś był ciekawy jak całość wygląda w przeglądarce

 

wallace  Dołączył: 08 Maj 2010
macioh napisał/a:
Gdyby ktoś był ciekawy jak całość wygląda w przeglądarce

Jak w rzeczywistości :-)
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
Fajnie! To ja bym się pisał, grałem parę razy w zieloną wersję o troglodytach:

Jeśli świat się nie zawali to powinienem być ;-)
 

zaroowka  Dołączył: 06 Mar 2007
A ja polecam planszową Cywilizację. Taką: http://www.rebel.pl/produ...rzez-wieki.html
Mocno fajne. :)
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
wallace napisał/a:
Jak w rzeczywistości
No ba, o to chodziło ;-)

Masaho, zapraszamy :-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
I różne dodatki można włączać i wyłączać :-D
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
z ciekawych i fajnych gier planszowych (moja bardzo subiektywna opinia) to :

- SHOGUN autorstwa Dirka Henna - genialna i nieszablonowa zabawa na 2 - 3h, na długaśnej planszy reprezentującej Japonię za czasów dajmio i walkę o tytuł szoguna, świetnie wykonana, warta swojej ceny (ok 190 zł)
- DOMINION - karcianka, dużo szybciej się gra niż w poprzednika (ok 30 - 40 min partia), ale zabawa również jest nieszablonowa i za każdym razem inna (układ kart w stole i sporo możliwości rozgrywania, nawet tymi samymi kartami)
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
Dzięki wszystkim za grę :-B
Gdyby kiedyś była powtórka, to ja bardzo chętnie ;-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
No bardzo fajnie się grało :-)

Mam propozycję innowacyjną.
Żeby wcześniej zapisywać się na listę [listy] po 4-5 osób, aby było wiadomo na kogo jeszcze czekac i aby nie zdażyło się, że ktoś sobie zarezerwował czas i potem nie gra.

Aby nie zasmiecać tego wątku proponuję umawiać się w wątku w Szybkich pytaniach - jak wygasnie,to się najwyżej założy tam nowy i gites.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Dzięki za wczoraj :-)

Zrobiłem przed chwilką stały kanał p@pl, wić można tam wbijać i gadać w trakcie. Łatwiej też się później znaleźć/dołączyć do gry, wiedząc kto jest obecny ;-)

1.Jak dołączyć do kanału:

/channel p@pl

2.Jak dołączyć do gry
/ghook <nick_osoby_która_już_w_niej_jest> <- zostaniecie przeniesieni do tego samego miejsca, trzeba oczywiście kliknąć jeszcze 'join' ;-)


Ksywki muszą być wpisane dokładnie, tak samo jak nazwa kanału.


PS. Nie klikajcie "na pałę" w 'start', bo uruchamiacie grę wszystkim (wczoraj był z tym problem) :-P
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
macioh napisał/a:
PS. Nie klikajcie "na pałę" w 'start', bo uruchamiacie grę wszystkim (wczoraj był z tym problem)

Ugryź się :-P
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
sołtys napisał/a:
Ugryź się :-P
:mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach