mecius  Dołączył: 01 Sie 2008
FraZa napisał/a:
K30-tka?

na forum z zachodu mają nadzieję że jesli P pracuje nad 645 to Samsung pójdzie w ślady Sony i pierwszy będzie miał FF i wtedy wybór K??D albo FF Samsunga, będzie ciężki ;-)
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
chyba na FF się nie nastawiam, po pierwsze, że nie wiadomo czy w ogóle będzie, po drugie cena, chyba żeby koło 5 tysi, to wtedy może się zastanowię, parę szkiełek w końcu jest
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Ceny Pentaksa spadają - o 100$ za k20D w USA - promocja do 22 lutego (wtedy pokaże się 55 1.4 SDM); zgodnie z wywiadem jaki wcześniej udzielili ludzie z Hoya, wraz z nowymi szkiełkami mają pojawiać się nowe body; czyżby więc 22 lutego zobaczymy nowe aparaty ?

Inna wiadomość - przykra, ale można było się spodziewać - wyniki finansowe HOYA za 3 kwartał 2008 roku :
http://www.hoya.co.jp/eng...stor_09_21.html

Interesujące zdanie wyrwane z raportu :
"3. Pentax
As for the medical endoscope of PENTAX, sales decreased incomparison to the same period of the previous year due to anappreciaion of theYen, inspite of the favorable trend of a new endoscope system compatible with mega-pixel imaging in overseas markets.
For digital cameras, sales decreased due to sales decline in compact cameras, and also single lens reflex cameras recorded negative growth because of the fierce price competition in th market.
This section has been implementing a structural reorganization in view of future growth, and recorded operating loss in this quarter under review, posting expenses for reviewing business strategies,
organizational changes, as well as revaluation of assets, etc., in addition of good will amortization
generated up on integration. As a result, sales in this section amounted to Yen 30,643 million and
recorded operating loss of Yen 1,433 million.
"

Sam Pentax pod kreską, ale 1,4 mln jeńców to nie jest dużo jak na taką firmę (IMO) - biorąc pod uwagę, że przechodzi ten dział reorganizację.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
MacRayers napisał/a:
Ceny Pentaksa spadają - o 100$ za k20D w USA - promocja do 22 lutego (wtedy pokaże się 55 1.4 SDM); zgodnie z wywiadem jaki wcześniej udzielili ludzie z Hoya, wraz z nowymi szkiełkami mają pojawiać się nowe body; czyżby więc 22 lutego zobaczymy nowe aparaty ?

Na to by wyglądało ;-)

MacRayers napisał/a:
Inna wiadomość - przykra, ale można było się spodziewać - wyniki finansowe HOYA za 3 kwartał 2008 roku :
http://www.hoya.co.jp/eng...stor_09_21.html


Eeee... jak na trzeci kwartał (szczyt kryzysu), to wyniki nie takie złe. Ale trzeba spokojnie poanalizować...
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
recorded operating loss of Yen 1,433 million. "

To jest 1 miliard 433 miliony jencow.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
PiotrB. napisał/a:
To jest 1 miliard 433 miliony jencow.

to trochę zmienia postać rzeczy.....
 

mori0220  Dołączył: 01 Lut 2009
Jak myślicie... te szalejące ceny uspokoją się i spadną ??

Chciałem kupić K20d obdzwoniłem wszystkie sklepy z WWW i nic mają po starych cenach ani w nowych w magazynach :/ Liczyłem na zakup K20d body za 2699zł a tutaj pupa :/ Nic nie ma :/ echhh.... sprzedawcy tłumaczą że nie mają nowej dostawy jeszcze... czyli jak nowa sie pojawi to ceny będą pewnie piękne... ponad 3000zł :evil:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
MacRayers, wiesz, 1,5 miliona jenów, to byłoby malutko (60tys zł)
15000 milionów to 60mln złotych

czy to dużo, czy mało - nie wiem

[ Dodano: 2009-02-05, 17:44 ]
bo nie siedzę w finansach HOYA
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
mori0220 napisał/a:
Jak myślicie... te szalejące ceny uspokoją się i spadną ??
Spadną, jak kurs walut spadnie.

[ Dodano: 2009-02-05, 17:45 ]
Miałem także coś kupować, ale odpuszczam. Szkoda kasy.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
PiotrzeB., jeszcze z ciekawości - jak wygląda sytuacja Pentaksa w Japonii widziana oczyma mieszkańca ? Czy po wprowadzeniu K-m był widoczny jakiś marketing? Jak zapatrują się japończycy na tą firmę - bo z danych na stronach japońskich widać, że dominują najniższe modele Canona (450D - Rebel czy jakoś tak tam nazywany) oraz Nikony D40 i D60.
Możesz coś powiedzieć na ten temat ?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
MacRayers napisał/a:
Rebel czy jakoś tak tam nazywany
Kiss :-P
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
argawen napisał/a:
Miałem także coś kupować, ale odpuszczam. Szkoda kasy.

...ja też wstrzumuję się z 55 1.4 SDM - 800 dolarów po 3,40 to chyba za dużo. Może wcześniej uda mi się kupić Sigmę 50 1.4 - jeżeli będzie już dostępna dla Pentaksa. Oby tylko cena nie była powalająca.

[ Dodano: 2009-02-05, 17:48 ]
opiszon napisał/a:
Kiss :-P
faktycznie Kiss; Rebel to chyba w USA

[ Dodano: 2009-02-05, 17:49 ]
Na marginesie - podoba mi się jeden z powodów strat podany przez naszego ulubionego producenta - " fierce price" - dzikie ceny. Chyba coś w tym jest, patrząc na straty SONY (niskie ceny/potężny marketing).
 

mori0220  Dołączył: 01 Lut 2009
argawen napisał/a:
Spadną, jak kurs walut spadnie.


Ciekawe ile to potrwa czasu... :-/ bądź co bądź zostałem bez aparatu, a K200d jakoś nie za bardzo chce mi się kupować.

Zresztą jak kurs dolara spadnie to znając życie ceny w sklepach polskich nawet nie drgną i pozostaną wysokie :evil:
 

kwantus  Dołączył: 08 Lip 2008
mecius, ten komis znam,ale dawno tam nie byłem, więc nie wiem czy jeszcze istnieje
Foto-Komis
Andre Salva ul.Zwierzyniecka 10 ( w oficynie ).
tel. 012 430 15 29
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
mori0220 napisał/a:
Zresztą jak kurs dolara spadnie to znając życie ceny w sklepach polskich nawet nie drgną i pozostaną wysokie :evil:
To ludzie nie będą kupować. W końcu sprzedawcy oprzytomnieją i spuszczą z ceny. To nie chleb. Bez tego da się przeżyć.
Co innego podwyżki energii, wody itp.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
argawen napisał/a:
Spadną, jak kurs walut spadnie.
Pytanie, czy tak automatycznie, bo nie wiem jak to jest - czy jak ktoś ściąga szkło w cenie zakupu powiedzmy 3000 i ma je na sklepie, a potem cena spada do 2000, to czy jest stratny sprzedając za 2000?

Choć z drugiej strony taki sklep musi chyba mieć na uwadze, że Ci bez stanów magazynowych wygrywają na obniżce, bo mają ceny "aktualne"
 

mori0220  Dołączył: 01 Lut 2009
Nie wiem co to da, ale zarezerwowałem korpus w sklepie internetowym w którym wisi jako dostępny po starych cenach... ciekawe czy podejmą się realizacji lub mają jeszcze sztuki po starych cenach :-/ Przeraża fakt nie posiadania żadnego aparatu i oczekiwanie na spadek kursu który może nastąpi lub pójdzie jeszcze w góre....
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mnie to będzie przerażał fakt totalnych podwyżek wszystkiego. Sprzętu foto na samym końcu.
 

mori0220  Dołączył: 01 Lut 2009
Przejdźmy ze złotówki na OJRO i będziemy mieli gdzieś jakieś wahania naszej dziadowskiej waluty.... Tak niestabilnej i taniej waluty jeszcze chyba nie było na świecie.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Choć to jest śmiech przez łzy, ale śmiać mi się teraz chce z tych co argumentowali swój sprzeciw dla wprowadzenia Euro, że wszystko po takiej operacji zdrożeje. Teraz nie mamy Euro i to co widzimy w sklepach to "fotomorgana".
Pozdrawiam
Mirek

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach