Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
Dany, Ty robisz bardzo dobre zdjęcia. Obróbka do B&W jak widać pasuje odwiedzającym Twój wątek z fotami do oceny. Bardzo podobają mi się pod względem obróbki te foty, przy których napisałeś "próba sił z BW" - jeżeli zastosowałeś podaną przeze mnie receptę na obróbkę, to faktycznie metoda jest dobra (masz oko i rękę do gięcia krzywych).

A ja ciągle nie jestem zadowolony do końca z tego co robię w dziedzinie obróbki - nadal poszukuję.
Grabber - jak wspomniał Dany, przepis na obróbkę jest w tym wątku. Na tych ostatnich zdjęciach mocno wyciągałem główne elementy obrazu poprzez przyciemnienie tego, co jest mniej istotne (praca na warstwach i maskach). Do tego niemal zawsze nakładam ziarno.
 

void  Dołączył: 02 Mar 2009
Te cz-b ostatnie eleganckie ! :-)
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
Taki specyficzny street... Zdjęcia zrobione podczas inscenizacji walk o klasztor Zmartwychwstanek.



92.





93.





94.

 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ostatnie wymiata :-)
Obżerający się z tyłu i ten przestraszony chłopczyk.
Tło do d...retusz w PS niezbędny.
No i lepiej chyba w B/W bo te kolory jakieś dziwne są...
 

rysiekp17  Dołączył: 27 Wrz 2008
teraz w filmach takie kolorki są modne :) Koteki, mógłbyś rzucić screena jak wywołujesz raw ? najlepiej z programu PS (camera raw czy coś takiego)
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
Rysiekp17, nic szczególnego nie robię na etapie wywoływania RAW-a. Te inscenizacyjne zdjęcia obrobiłem wg schematu obróbki zdjęć czarno-białych, który opisałem wcześniej w tym wątku. Dodatkowo nałożyłem w PS warstwę z oryginalnym zdjęciem, dokonałem lekkiej desaturacji, poeksperymentowałem z trybami mieszania i wyszło jak wyszło.

Kilka zdjęć z wczorajszego spaceru po Warszawie.


95.




96.




97.




98.




99.

 

Ex3  Dołączył: 27 Sie 2009
Z ostatniego rzutu to 95 do mnie mówi bardzo konkretnie. Reszta milczy :)
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Najlepsza 95-tka.
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
100.





101.





102.

 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
Najbardziej z ostatnich leży mi 100, ładne czernie i biele, 101 fajna scena ale zbyt szare.
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
103.

 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Ładne , choć smutne zwierciadło naszych czasów .
Wysłałeś może jakąś propozycję do http://pentax.org.pl/view...der=asc&start=0 .
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
gezeb, jakoś mi umknął ten wątek. Pomyślę, może odważę się zgłosić jakąś propozycję...
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
102. ładnie złapany moment.
103.podoba mi się :-) ,minus wyrastający słup z kubeczka psujący "czystość" kadru.
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
104.

 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Historyjka balonówka , fajniejsza niż w Donaldach :mrgreen: Przypomniało mi o czasach kiedy przywiązywało się portfel żyłką i kładło na chodniku , obserwując zachowanie przechodniów chcących go podnieść , takie głupie "zabawy" nastolatków .
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Większość to strzały w plecy :-/ ,ostatnie wstawione na siłę,przedostatnie najlepsze.Całość nie broni się mz.
 

Ex3  Dołączył: 27 Sie 2009
Imho przedostatnie z całej tej serii jako jedyne jest warte pokazywania.
BTW. depczemy sobie po piętach ostro :) ja mam biuro w tym budynku widocznym na zdj.1 ;)
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
Hmm. Dziękuję za krytykę. Zgadzam się absolutnie - dużo fajniejsza byłaby ta seria, gdyby nie były to strzały w plecy. Natomiast uważam, że ostatni kadr nie jest na siłę wciśnięty - pokazałem zakończenie wędrówki balona...

I jeszcze 3 fotki z dzisiejszego streetowania.


105.





106.





107.

 

Ex3  Dołączył: 27 Sie 2009
105 mi się podoba. Jakby ktoś był ciekaw to ten hydrant z bliska wygląda tak:
http://lh3.ggpht.com/_QRc...9bd70361a61.jpg
btw. Zapraszam do mnie, też wrzuciłem ostatnio parę nowych fot ;) :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach