Wojtek.A  Dołączył: 31 Sie 2006
Darmowy wołacz RAW'ów
Po zrobieniu ostatniu paru rawow stwierdzilem, ze bede potrzebowal softu do wolania :-) Niestety posialem gdzies plytke z softem dolaczonym do aparatu, a po drodze przydazyl sie reinstal systemu. Obecnie robie jpgi z rawow przy pomocy picasy, ale wolalbym miec nieco wiekszy wplyw na to co sie dzieje.
Nie moge znalezc do pobrania PPL3, a jedynie Browser i updater do PPL3. Probuje tez sciagnac Capture One LE, ale juz na drugi adres nie przychodzi mi email do aktywowania konta.
Moze ktos rzucic linkiem, albo sugestia gdzie mozna znalezc jakis darmowy znosny soft do wolania rawow? Ewentualnie jak pobrac PPL3 ze stron Pentaxa? RSE podobno cos miesza z kolorami.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Spróbuj Adobe Lightroom Beta (będzie działać do lutego).
Co do PPL, to nie pomogę - no chyba, że obraz płyty...
Z ciekawszego softu jest jeszcze Bibble (trial 30-dniowy) i SilkyPix (darmowa wersja jest po prostu okrojona).
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Można jeszcze znaleźć w sieci darmowy RSE.
 

Wojtek.A  Dołączył: 31 Sie 2006
Dzieki za informacje, lightroom i silkypix juz zassane, jeszcze poszukam RSE i wyprobuje w praniu 8-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Gdybyś nie znalazł, daj znać na pw to wieczorem Ci wrzucę
 

Wojtek.A  Dołączył: 31 Sie 2006
Udalo mi sie wyszukac pod tym adresem:
linka

Normalnie nie mialem zadnego wolacza a teraz mam 3, osiolkowi w zloby dano ;-)
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
RSE jest chyba najbardziej user friendly ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
MKw, ale za to najbardziej hate red.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Czerwony w ogóle jest trudny w cyfrach. Ani się spojrzysz, a tu już 255. :)
RSE/RSP z założenia pokazuje obrazek bardzo "spłaszczony", niekontrastowy. Żeby w nim uzyskać to, co na wejściu pokazuje np. PPL albo inne konwertery (na "zerowych" ustawieniach), trzeba trochę pomachać suwakami.
Fafniak mnie przekonał do PPL (ale tylko w wersji 3.x) - świetnie oddaje kolor skóry. Pamiętam, że żorżyk (a tak swoją drogą, to co tak przycichłeś, żorż?) próbował ustalić w miarę uniwersalne parametry do oprofilowania ACR, żeby też kolory znośnie wyglądały.

Gdzies tutaj, parę miechów temu, pokazywałem porównanie kilku konwerterów na fragmencie pliku ISO 1600 z kasetki (jakaś wieża kościelna i kawałek dachu tam był).
 

Krzysiek K.  Dołączył: 11 Paź 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Fafniak mnie przekonał do PPL (ale tylko w wersji 3.x) - świetnie oddaje kolor skóry.


Przepraszam, że się podpinam pod ten temat, ale mam pewien problem z PPL3. Bo do kasetki była dołączona płyta, natomiast brak było instrukcji do PPL-a. W instrukcji do aparatu raz pisze, że w zestawie nie ma instrukcji do PPL-a, a raz, że jest, i w tekście też się na tą instrukcję powołują. Posłałem maila z zapytaniem do Apollo skąd mam wziąść tą instrukcję i jak kamień w wodę. Czy ktoś w RP (IV?) kupił kasetkę z taką instrukcją, a jeśli nie to skąd ją wytrzasnąć?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
 

Krzysiek K.  Dołączył: 11 Paź 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
A w lengłydżu może być?


Lepszy rydz niż nic. Pomęczę, a może w międzyczasie ktoś pokaże mi skąd w PL znaleźć.
Dzięki :lol:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Krzysiek K. napisał/a:
W instrukcji do aparatu raz pisze, że w zestawie nie ma instrukcji do PPL-a, a raz, że jest, i w tekście też się na tą instrukcję powołują.


U mnie nie było.
 

Snorg  Dołączył: 28 Wrz 2006
[quote="argawen"]
Krzysiek K. napisał/a:
W instrukcji do aparatu raz pisze, że w zestawie nie ma instrukcji do PPL-a, a raz, że jest, i w tekście też się na tą instrukcję powołują.


Ja mam po polsku na płytce (pdf). Jak chcesz, to jutro z rana mogę podesłać, bo nie ma mnie teraz w domu.

Przy okazji pytanie: czy dostaliście instrukcję do kasetki w formie papierowej? Dostałem tylko na płytce i byłem tym zawiedziony.
No może nie zawiedziony, co odrobinę zdziwiony w szale radości na widok mojej nowej miłości :-D
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Snorg napisał/a:
czy dostaliście instrukcję do kasetki w formie papierowej?

Oczywiście, że dostałem
 

Krzysiek K.  Dołączył: 11 Paź 2006
Snorg napisał/a:
Ja mam po polsku na płytce (pdf). Jak chcesz, to jutro z rana mogę podesłać, bo nie ma mnie teraz w domu.

Bardzo proszę :lol:

Snorg napisał/a:
Przy okazji pytanie: czy dostaliście instrukcję do kasetki w formie papierowej? Dostałem tylko na płytce i byłem tym zawiedziony.

A ja dostałem tylko w papierowej.
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
Przy okazji pytanie: czy dostaliście instrukcję do kasetki w formie papierowej? Dostałem tylko na płytce i byłem tym zawiedziony.
No może nie zawiedziony, co odrobinę zdziwiony w szale radości na widok mojej nowej miłości

Do siostry aparatu była tylko elektroniczna ale jak podesłali jej aparat zastępczy/zamienny (nie wiem jeszcze czy poprzedni wróci naprawiony czy też nowy zostanie) to przyszedł już z drukowaną instrukcją.
 
angelos  Dołączył: 08 Lis 2006
Mam pytanko co do RAWów. Wyczytałem, że podgląd zdjęcia na wyświetlaczu w aparacie jest możliwy tylko gdy pstrykamy w jpg. Jak to się ma w kasetcę???
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
??? Podgląd zrobionego zdjęcia jest możliwy po pstryknięciu zdjęcia, niezależnie od tego czy RAW czy jpg.
 
angelos  Dołączył: 08 Lis 2006
To spoko. W takim razie po co w niektórych aparatach jest opcja zapisu w RAW i JPG jednocześnie?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach