Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
zorzyk, a może chodzi o to, że w przypadku RAW-a mamy podgląd wygenerowanego podglądu a nie samego pliku RAW? A ten podgląd jest wygenerowany w oparciu o jakieś ustawienia aparatu (typu nasycenie, balans bieli) - albo bieżące albo domyślne albo auto (nie wiem - nie sprawdzałem) - przez co finalny obrazek, po "wywołaniu", może się znacząco różnić od podglądu co nie ma miejsca w przypadku jpg-ów. Tak sobie dumam, że może w tym co wyczytał angelos chodziło właśnie o to?
 
angelos  Dołączył: 08 Lis 2006
Maciek pewnie o to im chodziło. Ale było tak dziwnie napisane, że sam już nie wiedziałem o co chodzi. A jeśli chodzi o podgląd to różni się tak bardzo od produktu finalnego? Tzn chodzi mi o to czy można na jego podstawie ocenić tylko kadrowanie, czy może coś więcej?
Pozdrawiam
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie no chyba jak się pomylisz diametralnie w ekspozycji to zobaczysz to na podglądzie na tyle na ile na tym ekraniku jest to do zobaczenia. Lepiej jednak aby wypowiedział się jakiś większy praktyk z zakresu DSLR i RAW.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na moim deesie obrazki są zaniebieszczone - żadnego wsparcia do oceny WB :-/ więc prawie zawsze jestem na Auto lub Daylight, no chyba że przy żarówce bez błysku 8-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach