Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ja mialem wrecz traumatyczne przezycie w monachium....... :mrgreen:
jak wieczorowa pora szlajalem sie po centrum i zobaczylem nagle za szyba.....
stalo chyba wszystko srebrne co pentax wypordukowal....lacznie z 250-600 i o ile dobrze sobie przypominam to chyba 1200 f8 (???)
a sklep to nie pentaxa byl tylko taki normalny....wiecej mieli tam C iN ....
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
W przyszlym tygodniu tj. poniedzialek 27.11, pojade do sklepow i dowiem sie dokladnie ktore szkla pasuja do Pentaksa. Bo mam katalog, gdzie jest napisane o szkle 80-400 do Pentka. Jutro jade do Tokio, przy okazji zajrze do Pentax Forum. Moze tam cos beda wiedziec wiecej? Pozdrawiam z chlodnawej troszke Japonii. :mrgreen: :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
PiotrB. napisał/a:
Jutro jade do Tokio, przy okazji zajrze do Pentax Forum. Moze tam cos beda wiedziec wiecej? Pozdrawiam z chlodnawej troszke Japonii

Za pozdrowienia dziękujemy. Wizyty w Tokyo zazdrościmy. Dowiaduj się jak najwięcej, może jakieś nowinki nam przekażesz.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
A gdybyś jakiegoś Pentaflexa spotkał, to... to wiesz co zrobić :-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
nipus napisał/a:
28-80 ATX Pro też nie był produkowany do pentaxa.

Jak najbardziej byl produkowany, 28-80 pojawial sie nawet sporadzycznie na ebayu :-) Podobnie Tokina 80-400 w wersji I i II (z mocowaniem do statywu) byla produkowana w wersji do Pentaxa. Wersje I nawet kiedys mialem pozyczona od kolegi - niczym mnie ten obiektyw nie zachwycil - w tej klasie wolalbym Sigme 135-400, ktora nawet w najnowszej wersji DG jest do Pentaxa.

Cytat
Szkoda że na wspułracy Pentaxa z Tokiną zyskują użytkownicy innych systemów.
Tokina nowości nie wypuszcza z mocowaniem Pentaxa a Pentax też nie wypuszcz szkieł Tokiny z własnym logo.

Troche teraz sie zmieni, bo Tokinowkie wersje (16-50/2.8 i 50-135/2.8) ich wspolnie zaprojektowanej optyki beda mialy u Tokiny pewne braki: brak napedu USM i brak uszczelnien - a to juz jest niebagatelna roznica.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Juz jestem. szybkie refleksje z pobytu. Macalem "kadyszke"!!!!! Pierwsze wrazenia:
1. Bardzo dobry uchwyt, swietna guma,rowniez z drugiej strony obiektywu.
2. Poreczna , czuc ciezar, a z battery packiem, bardzo dobrze sie trzyma, gdyby tylko zrobili drugi przycisk, tak, jak projektowal Michu, troche nizej, byloby super. W pionie, reka jest wysoko usadowiona, malo wygodnie
3. Jasny wizjer, jest " czysto"
4. AF- hmmm, szczerze, szybszy od DS-a, ale niewiele, potwierdzil to rowniez pracownik z firmy Pentax. Zadalem pytanie jaka jest roznica czasow reakcji, zaskoczylem tym pytaniem. Odpowiedza mi na maila. Nie wiem jak inni maja w DS-ie AF, ale musze powiedziec, ze u mnie jest szybki, moze gdzies uda mi sie zmierzyc. Mialem oba w rece, przymierzalem to swoj, to Kadyszka. Naprawde szczerze, niewielka roznica.
5. Wykonczenie jest bardziej solidniej, moze to sprawia te opakowanie gumowe, mam nadzieje ze nie bedzie zlazil.

To tyle na temat Kadyszki.

Zdjecia wkleje jutro. Widzialem cala kolekcje Pentaksikow, od Asahifleksa I do Pentaksa Z1P.

A szkla..... matko boska ta armata 2000 mm!!! :shock:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Piotrze. Zasadnicza roznica w AF widoczna jest dopiero przy slabym swietle, w dobrym swietle sa one raczej nieduze, a podejrzewm, ze w tym salonie firmowym switalo bylo raczej dobre.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Hmmm, zdjecia ktore wkleje, byly robione iso 800, srednie czasy 1/90, przyslona 3,2. do 4,0, wiec jasno tak bardzo nie bylo :mrgreen:

No to wklejam

 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Przy takich parametrach to bylo jasne swiatlo jak na wnetrze. Ostatnio na koncercie mialem czasy 1/80 s czy 1/100 s, ale przy f2.2-f2.8 czyli o dzialke jasniej niz u Ciebie a byla dosc jasno oswietlona scena. Wynika z tego, ze u Ciebie bylo jeszcze jasniej :-)
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Iso 800?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tak, iso800 :-o
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Aaaa zapomnialem dodac, shake dzialal fantastycznie, tak jak w Kasetce, czulem wibracje, co momentami mi przeszkadzalo, tak w Kadyszce, komfort. Nie trzeslo korpusem, poprostu nie czulem. :mrgreen: :mrgreen: Co do zdjec, Sylwiusz, to jutro ocenisz, nie bedze przerabial, jedynie z rawa na jpg.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Z tego wynika, że przyczyną "powolnego" AF jest sprawdzanie ostrości, taki "double check": AF najpierw ustawia się na szybko, zatrzymuje się na ułamek sekundy i potem szybko przeostrza i cofa, "sprawdzając" czy dobrze ustawił, i dopiero wtedy odblokowuje spust migawki. Problem w tym że to może daje najdokładniejszy AF, ale zupełnie się nie nadaje dla ruchomego podmiotu. Do tego służy tryb AF.C , dostępny (w *ist DS) w opcjach menu i w programie sportowym. Korzystanie z programu sportowego czy stałe włączenie AF.C jest niepraktyczne. K10D ma po prostu przełącznik przy obiektywie, czyli można sobie pracę AF dostosować jednym ruchem ręki do okoliczności. Gdyby jeszcze dało się po prostu wyłączyć ten "double check" :roll: przynajmniej w AF.C - bo wtedy to jest zwyczajnie szkodliwe.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Masz racje, tak reagowal jak opisujesz, cofal sie i potem bardzo precyzyjnie ustawial ostrosc.
 
jacekss  Dołączył: 22 Wrz 2006
PiotrB. napisał/a:
Juz jestem. szybkie refleksje z pobytu. Macalem "kadyszke"!!!!!

Piotrze, zrdadzisz gdzie mozna pomacac K10?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
jacekss napisał/a:
Piotrze, zrdadzisz gdzie mozna pomacac K10?

NIe pytaj, lepiej, daleko, daleko, tam gdzie rodzą się małe Pentaksy! :-D
 
jacekss  Dołączył: 22 Wrz 2006
tref napisał/a:
NIe pytaj, lepiej, daleko, daleko, tam gdzie rodzą się małe Pentaksy!


Dla jednych "daleko, daleko" a dla innych "w sklepie za rogiem" - problem ze nie wiem w ktorym ;)
Domyslilem sie po poprzednich postach - i wlasnie dlatego pytam.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
jacekss napisał/a:
dla innych "w sklepie za rogiem" - problem ze nie wiem w ktorym ;)

zgodnie z tradycją powołaną do życia na naszym forum określę to tak:
I hate You!
:)
 
jacekss  Dołączył: 22 Wrz 2006
tref napisał/a:
I hate You!

Dzieki! Przyjme to jako komplement :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
jacekss napisał/a:
Dzieki! Przyjme to jako komplement

tak się tu utarło, dobra interpretacja!!! :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach