MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
Fotkę skasowałem, ale subiektywnie porównując były na pewno znacznie niższe, niż na ISO 640 z krótkimi czasami. Wszystkie odszumianai wyłaczone.
 
nybear71  Dołączył: 23 Gru 2010
Uzywam pilota do zdjec np "przy stole". W momencie. gdy aparat ( tu K5) jest "uspiony" pilot nie dziala - mimo ustawienia opcji -pilot. Mozecie wyjasnic dlaczego? Aha, pilot - pentax waterproof ma przycisk Fn - do czego???
 

kacperAs  Dołączył: 01 Mar 2010
 
efke
[Usunięty]
Jaki pilot do pentaxa k-x?
Czy pilot dedykowany na podczerwień np.marki JJC będzie OK?
 

JSW  Dołączył: 20 Lip 2006
efke, Tak, JJC RM -E7 Pasuje z K-7 K20D K200D K10D K-x itd

http://www.amazon.de/Infr...4016085&sr=1-10
 
efke
[Usunięty]
JSW, dzięki.
 
wedkarz8  Dołączył: 22 Lis 2009
Dzień dobry.
Bardzo proszę użytkowników K-x czy do współpracy z nim nadaje się pilot Phottix RC-4 ?
W opisie produktu nie jest wymieniony K-x lecz inne modele Pentaxa /może nie było jeszcze K-x gdy to pisano/ i jest uwaga, że naciśnięcie przycisku spowoduje wyzwolenie migawki po ustawieniu ostrości - za wyjątkiem Pentaxa. Czy ktoś ma taki model i rzeczywiście nie ustawia on ostrości ? Jeżeli nie ustawia to w zasadzie jest do ... kitu ?
Zamawiałem na Allegro produkt firmy MASSA a przysłano j.w. informując uprzednio, że ze względu na brak zamawianego modelu przyślą mi nieco inny / nawet droższy/ i będzie dobry.
Czyżby wciśnięto mi "kit" ?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
wedkarz8 napisał/a:
nie jest wymieniony K-x lecz inne modele Pentaxa

Jeżeli pilot pasuje do jednego modelu Pentaksa to będzie pasował do każdego.
wedkarz8 napisał/a:
wyzwolenie migawki po ustawieniu ostrości - za wyjątkiem Pentaxa

To nie jest zależne od pilota tylko od ustawienia w menu aparatu.
 
wedkarz8  Dołączył: 22 Lis 2009
Zdano, - a to nie jest tak, że w menu aparatu ustawiam tylko zamiar wyzwalania migawki za pomocą pilota ?
Jakoś nie mogę doszukać się opcji wyzwalania bez ustawiania ostrości i z ustawianiem :-?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
wedkarz8 napisał/a:
Jakoś nie mogę doszukać się opcji wyzwalania bez ustawiania ostrości i z ustawianiem

Poszukaj lepiej, to jest w menu aparatu.
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
plwk napisał/a:
Poszukaj lepiej, to jest w menu aparatu.

albo przeczytaj instrukcję...... str. od 135.
 
wedkarz8  Dołączył: 22 Lis 2009
Zdano, plwk, b-bar01, - ano jest jak byk napisane.
Najśmieszniejsze a może i nie, że kilka razy to już czytałem.
Starość jak nic. :cry:
Dzieki.

[ Dodano: 2011-01-22, 17:20 ]
To jeszcze ja z tym pilotem: czy można pozostawić włączone ustawianie ostrości przy zdalnym sterowaniu pomimo ręcznego wyzwalania migawki ?
- czy Phottix RC-4 jest dobrym pilotem czy lepszy jest MASSA, na który wniosłem większą przedpłatę ?

[ Dodano: 2011-01-23, 00:58 ]
Tak po cichutku żeby nie budzić tych co się już wyłączyli:
-w instrukcji napisano, że przy używaniu pilota światło wpadające do celownika może wpłynąć na pomiar ekspozycji i aby temu zapobiec należy użyć funkcji blokady ekspozycji. Dalej napisano, że światło to nie będzie wpływało na ekspozycję przy ustawieniu trybu M.
Wynika z tego, że blokady ekspozycji należy użyć we wszystkich trybach poza M, czy jednak użyć w trybie M a w pozostałych nie trzeba ?
Chyba trochę namieszałem ale czytam i czytam i jakoś nie pojmuję. :-?
 

korc  Dołączył: 18 Gru 2009
wedkarz8 napisał/a:
Wynika z tego, że blokady ekspozycji należy użyć we wszystkich trybach poza M, czy jednak użyć w trybie M a w pozostałych nie trzeba ?


A co ty chcesz blokować w trybie manualnym? Tam przecież wszystkie parametry ustawiasz sam.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Wymyśliłem sobie zestaw do stereofotografii K-x i K-r połączone ze sobą na szynie i ze starym kitem i kitem WR
Czy taki prosty pilocik może wyzwolić oba aparaty jednocześnie?
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
JacekK napisał/a:
Czy taki prosty pilocik może wyzwolić oba aparaty jednocześnie?

Wyzwoli tyle, ile aparatów znajdzie się w zasięgu. To jest komunikacja w jedną stronę.
 

Apache  Dołączył: 09 Lut 2010
Pozwolę sobie odgrzebać wątek.
Posiadam K-r i chcę się zaopatrzyć w pilot zdalnego wyzwalania migawki. Interesują mnie oryg. piloty Pentaxa (F i O-RC1): czy trzeba ich używać z przodu aparatu, czy puszka złapie sygnał z każdej strony?

Potrzebuję go głównie do fotografii krajobrazowej i do makro, więc wygodniej byłoby mi wyzwalać migawkę z tyłu aparatu. Niestety, do K-r nie da się podpiąć wężyka :-(

I jeszcze jedno: czy aktualnie produkowane oryginalne piloty Pentaxa pozwalają na pracę w trybie Bulb? (wiem, że wyżej już na to pytanie padała odpowiedź, ale chciałbym się upewnić).
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
Apache napisał/a:
czy trzeba ich używać z przodu aparatu

tylko i wyłącznie niestety

Apache napisał/a:
czy aktualnie produkowane oryginalne piloty Pentaxa pozwalają na pracę w trybie Bulb?

Raczej tak, dlaczego miałyby nie pozwalać, sposób obsługi ustawiasz w funkcjach niestandardowych w aparacie.
 
bokart  Dołączył: 06 Lis 2011
Witam..Kupiłem pilot do k-rki
http://allegro.pl/pilot-p...2092164561.html
W ustawieniach puszki zrobilem tak jak nakazuje instrukcja, czujnik zdalnego sterowania
mruga na czerwono..ustawienia..czasu bulb...naciskam guzik pilota i nic..zero reakcji..bateria nowa..pilot nowy..nie mam pomyslu dlaczego nie działa wyzwolenie migawki..Może ktoś mi podsunie jakiś pomysł..Pozdrawiam
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Włączyłeś wyzwalanie pilotem?
 
bokart  Dołączył: 06 Lis 2011
plwk napisał/a:
Włączyłeś wyzwalanie pilotem?

Włączyłem, str 157 instrukcji,,ikona pilota widoczna na wyswietlaczu..

[ Dodano: 2012-02-17, 19:19 ]
Chyba jednak zacznę od sprawdzenia baterii..nie mam miernika więc zaczekam do poniedziałku i zrobię to w pracy..

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach