M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Zdjęcia z kamery ?
Przeczytałem wywiad z Timem Hetheringtonem i zaciekawił mnie jeden wątek, dotyczący klatki z kamery i przyszłość fotografii:

"Połączenie wszystkich wizualnych narzędzi - to będzie druga rewolucja. Już teraz w internecie gazety zamieszczają materiały filmowe. Za pięć lat fotografia będzie wycinkiem filmu. Redaktor działu fotograficznego w bardzo poważanej gazecie powiedział mi, że przygotowuje się do zmiany sprzętu: jego reporterzy będą używali kamer wideo z możliwością wycięcia pojedynczych klatek. Dziś działy fotografii i filmu mają odrębne budżety nawet w tej samej firmie. W przyszłości najważniejsza nie będzie forma, lecz temat. Wszystko połączy się w jeden dział audiowizualny.


Jeżeli w jednej ręce trzyma pan aparat, a w drugiej kamerę, to co pan wybiera, jeżeli dzieje się coś ważnego na froncie?

- Kamerę. Bo mogę z filmu wyciąć potem pojedynczą klatkę."

http://wyborcza.pl/1,7547...grafii_XXI.html

Tomasz Tomaszewski :

"Powiem co się dzieje w świecie szybkich wiadomości. Odwiedziłem w Stanach lokalną gazetę w miejscu gdzie oprócz niej, jest też lokalna telewizja. Operator filmowy, który nie zdążył sfilmować sceny, która była ważna dla lokalnych wiadomości przyszedł z dołu – bo TV jest na parterze, a pismo na górze – przyszedł z dołu i sfilmował ekran komputera, na którym było wyświetlone zdjęcie z kamery cyfrowej, użytej przez fotografa. W ciągu trzech godzin zauważyłem drugą sytuację dokładnie odwrotną. Fotograf, który nie zrobił momentu wyjścia jakiejś podejrzanej osoby z sali sądowej poszedł na dół i z kamery cyfrowej wyjął jedną zatrzymaną klatkę i użył jej jako zdjęcia do materiału w gazecie. To czego my przez te wszystkie lata uczymy się i staramy doprowadzić do mistrzostwa - przestaje istnieć. Nikt już nie będzie szukał momentu decydującego, tylko będzie wybierał klatkę z taśmy. Aparatem cyfrowym, możesz już teraz nakręcić jednominutowy film."
(Warszawa 14 listopada 2003)



W tamtym roku odwiedziła mnie siostra ze swoim chłopakiem, wcześniej byli na ślubie swoich znajomych.
Pytam się ich czy na slubie był fotograf i kamerzysta czy tylko fotograf lub odwrotnie:

"niee mlodzi mieli tylko kamerzyste z którym uzgodnili że ujęcia będą mieć z kamery"

8 klatek na sekunde, a teraz kamery z jakością HD.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
już azjaci myślą nad Ultra HD, której klatka ma mieć 33mpix. Informację mam z wykładu, ale po wpisaniu w google "Ultra HD" pierwszy link to:

cytat za http://www.idg.pl/news/13...i.ultra.HD.html

"Japoński rząd zamierza sfinansować projekt badawczy, którego celem jest stworzenie do 2015 r. nowego standardu telewizji wysokiej rozdzielczości - donosi agencja prasowa AFP. Wedle wstępnych założeń, obraz przekazywany w standardzie Super Hi-Vision będzie charakteryzować się rozdzielczością 33 megapikseli.
Projekt ma być realizowany przez konsorcjum, w skład którego wejdą prywatne firmy oraz państwowa telewizja NHK. Rząd w Tokio zamierza przeznaczyć na ten cel 300 mln jenów (czyli ok. 2,7 mln USD).

Przedstawiciele rządu na razie nie komentują tych informacji. Ze wstępnych doniesień wynika jednak, że obraz w standardzie Super Hi-Vision (który będzie rozwinięciem opracowanej niedawno technologii Hi-Vision) ma charakteryzować się rozdzielczością 7680 x 4320 pikseli. Gwoli przypomnienia: dziś za Full HD uważa się materiał wideo o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Wiadomo też, że w nowym standardzie ma być dostępny 24-kanałowy dźwięk.

Nowa technologia ma być gotowa do rynkowego debiutu już za 7 lat - w 2015 r. Pierwsze subwencje na ten cel japoński rząd zamierza uruchomić w drugim kwartale 2008 r. "
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dagio napisał/a:
24-kanałowy dźwięk.


O matko. Po co. I jak to nagrywac...
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
dagio napisał/a:
już azjaci myślą nad Ultra HD, której klatka ma mieć 33mpix.

O Ultra HD głośno mówi się już przynajmniej od 2005, kiedy zademonstrowano jej działanie szerszej publiczności...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
i jka zwykle wszystko sprowadzi sie do tego ze coraz wiecej wujkow zenkow benkow kaziow dostanie do lapy niwersalne narzedzie i bedzie tluklo kiczowate obrazki w tysiacach sztuk - bo liczy sie tylko informacja - nie jakosc.
Obejrzyjcie sobie co wyprawia TVN i pomysly na felietony i newsy z telefonow komorkowych.
Zobaczcie ze zniknely prawie duze formaty gazet ze zdjeciami reporterskimi.
Debilna tluszcza , wchlaniacze papki medialnej , wyznawcy dody itp. wynalazkow nie potrzebuja tego. Potrzebuja kolejnej informacji o tym czy puscila baka , oraz ze palikot komus znowu nawtykal.
Ma byc szybko i tanio - = nijako i tak ludozerka zapomina nastepnego dnia ze cos sie stalo.
?Nastepnego dnia z wypiekami na twarzy czyta kto sie potknal na lodzie/ew. "jak oni wymiotuja"
Zdjecia z kamery - pewnie - do codziennych szmatlawcow wystarcza
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
M.W napisał/a:
Jeżeli w jednej ręce trzyma pan aparat, a w drugiej kamerę, to co pan wybiera, jeżeli dzieje się coś ważnego na froncie?

- Kamerę. Bo mogę z filmu wyciąć potem pojedynczą klatkę."


Pozostawiam to do rozważenia tym którzy będą z tego korzystali. Na chłopski rozum choćby taka osoba wycięła najlepszą klatkę z filmu to jej samozadowolenie z tego procesu będzie podszyte swego rodzaju oszustwem wówczas satysfakcja jego będzie żadnaa, a to nie o to w tym chyba idzie :->
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Fafniak, ja bym się tak nie załamywał. W końcu opera jest dla elit, a nie dla robotników na wycieczce zakładowej (jak to drzewiej bywało). WiŻ, czy Scientific American też mają swoich stałych czytelników, którzy raczej mniej się Dodą interesują niż przeciętni. Problemem jest to, że mały wybór mają ci, którzy szukają czegoś bardziej wyszukanego.
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
Fafniak napisał/a:
Obejrzyjcie sobie co wyprawia TVN


TVN ... bleeee :-P

 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
dan napisał/a:
MateuszG napisał/a:
mi wystarcza obejrzenie o 19:00 faktów w TVN i ich super "obiektywności" i mam koszmary po nocy

nie wspominając o promowaniu palikota jako idola/gwiazde roku ....

Polityka :evilsmile:


to nie ja zacząłem :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach