pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
kompakt do 400 złotych
kolega poprosił mnie o pomoc w wyborze kompakta jak w tytule.
Kompletnie jestem niezorientowany w tym segmencie, na forum w miarę świeży jest temat o kompaktach dla wymagających, no ale półka cenowa znacznie wyższa, pozostałe zaś to albo OT albo stare rady z roku 2007.
Macie jakieś propozycje ? Nie chciałbym kumplowi zrobić niedźwiedziej przysługi tym bardziej, że jest ojcem chrzestnym mojego syna :mrgreen:
Warunek to sprzęt nowy. Canon serii A może Fuji ?
 
Szyms  Dołączył: 06 Lut 2008
Stałem przed tym samym dylematem - szukałem małpki dla siostry do 400 zł, czegoś porządnego z manualem i stabilizacją obrazu. Po przeglądnięciu setek stron na placu boju zostały 3 kompakty.
Panasonic Lumix DMC-LZ8
Canon A590IS
Fuji FinePix F60fd
Wsszystkie posiadają swoje zalety ale wybór padł na Panasa gdyż:
- ma największy zoom i szeroki kąt
- szumi porównywalnie do Canona, więcej od Fuji, ale F60 dzięki 12mpix też nie jest mistrzem w tej dziedzinie
- Panasonic wyyszedł mnie najtaniej (zamówiłem w sklepie który jest obecnie najtańszy na Ceneo :-D )
- jest na paluszki, nie na akumulator jak Fuji (to i mały zakres obiektywu zdyskfalikowało ten aparat)
- Lumix wygrał w tym teście http://www.dpreview.com/reviews/Q408budgetgroup/ :-)

W zasadzie Canon i Panas to bardzo podobne aparaty i wachałem się bardzo mocno. Podejrzewam że oba są równie dobre i ostateczny wybór to kwestia gustu.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Canona jakiegos bym wzial. Swietnie naswietla na auto, i dobrze dobiera balans bieli.
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
Dzięki za rady, przekazałem koledze sugestie co do sprzętu.
 

Sadorg  Dołączył: 29 Sty 2008
pancurski napisał/a:
Dzięki za rady, przekazałem koledze sugestie co do sprzętu.


ostatnio przy podobnym problemie postawiłem na A590IS.
 

Pentaxowiec  Dołączył: 27 Sie 2007
Chciał bym odświeżyć temat bo czekam mnie podobna decyzja(kompakt kieszonkowy do ok. 400zł) ma ktoś jakieś pomysły ? ;-)
 

andrusz  Dołączył: 27 Lip 2007
Pentaxowiec napisał/a:
Chciał bym odświeżyć temat bo czekam mnie podobna decyzja(kompakt kieszonkowy do ok. 400zł) ma ktoś jakieś pomysły ? ;-)

Może Sony W150? Cena może ciut wyższa, ale to niezły i szybki aparacik. Ew. starszy model W120, ale chyba w sklepach już nie ma.
 

Tymeq  Dołączył: 17 Sie 2007
No cóż, borykam się z podobnym dylematem. Początkowo A590IS wydawał mi się zakupem idealnym, ale... No właśnie. Małpka ma służyć z jednej strony jako 'all-purpose' dla Lubej, która wielką fanką fotografii nie jest, a z drugiej towarzyszyć nam w wypadach wszelkiego typu, kiedy część zdjęć to typowe landszafciki (czyli przydałoby się trochę szerzej niż 35mm A590'i). 400 PLN to ciut mało, by spełnić wszystkie wymagania, więc budżet został poszerzony o dodatkowe 200 PLN (ale wątku "kompakt do 600 złotych" nie zakładałem :-P ).
Wydawać by się mogło, że znalazłem niemal idealną zabawkę - Panasonic DMC-FX35, gdyby nie to, że podobno szumi okrutnie :-|
Czy ktoś coś wie na ten temat? Do przeżycia? Ewentualnie jakie alternatywy?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Tymeq - ja w końcu mojej dziewczynie kupiłem Sony W150 , ładna czerwona metalowa obudowa. Co do jakości - to właściwie nie ważne, nigdy nie oglądam jej zdjęć na komputerze, ewentualnie na ekraniku z tyłu aparatu :))

Ale nie ma bata - albo tanio albo dobrze i kropka. chyba że wyrwiesz używkę jakiegoś aparatu typu Olympus c-5050/60 itp. Mam kilka zdjęć sprzed 4 lat z niego, i niewiele to ustępuje K10D z 16-45 miejscami ;-)
 

apld  Dołączył: 13 Lut 2009
590is CHDK (raw)
Sadorg napisał/a:
pancurski napisał/a:
Dzięki za rady, przekazałem koledze sugestie co do sprzętu.


ostatnio przy podobnym problemie postawiłem na A590IS.


Witam Forumowiczów :-)


I jak oceniasz CHDK?

Opisałem własne doświadczenia z 590is dla Pentaxowiec przez priv, teraz je trochę uzupełniłem.

Nadal jest to wersja bardzo robocza/chaotyczna, tekst, są przykładowe zdjęcia, stabilizacja, możliwości raw: rawtherape <-> ufraw (crw do pobrania) i inne. Sugestie i uwagi co dodać/zmienić w tym chaosie na priv aby nie odchodzić od głównego tematu. ;)

Całość jest tu aby nie zaśmiecać forum.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
apld o dzieki biore sie do czytania.

Tez postanowiłem sobie kupić małpke taką żeby miec ją zawsze przy sobie w kieszeni i własnie szukam, zaskakująco jak wiele teraz aparatwó mozna kupić za kwote 400zł :shock:

Na razie najbardziej przemawiaja domnie dwa już wymienione
Canon PowerShot A590 IS
Panasonic Lumix DMC-LZ8

[ Dodano: 2009-02-17, 11:13 ]
świetnie tez prezentuje się Sony DSC-W120 tylko, że ja nie chce cholernych MS wolałbym SD :evil:
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
panas jest dobry fs3 full maplka

lzetki tak jak piszesz i chcesz manuala też fajne

Canon z reguły robił dobre kompakty ale czy trzyma formę nadal niewiem, i niewiem czy C ma stabilizacje

bierz który Ci się bardziej podoba

SONY ładniutkie, dedykowane baterie, metalowe obudowy, ale jak z jakością fotek?podobno się gubi w ciemnościach

jak aparat dla laika to każdy będzie dobry jak dla ciut wymagającego tamte poprzednie dwa
 

andrusz  Dołączył: 27 Lip 2007
Żaba napisał/a:
świetnie tez prezentuje się Sony DSC-W120 tylko, że ja nie chce cholernych MS wolałbym SD :evil:

Aaa... właśnie te MS :-? Za to Soniak jest szybki, co dla niektórych może mieć znaczenie.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
andrusz właśnie soniak jest chyba najbliższy moim potrzebom tylko nie wiem czy jeszcze można go gdzieś kupić. Mam w swoim starym telefonie kartę MS 2GB więc jak się okazuje karta to nie problem, tylko zanosi sie ze kupno tego aparatu nowego to może być problem. :evil:

To ma być aparat do kieszeni taki dokumentalny, mam go mieć zawsze przy sobie, co by zawsze móc zrobić zdjęcie. Więc właściwie auto wystarczy i możliwość korekty ekspozycji. No i jako jedyny z tej trójki nie jest plastikowy i chyba jest najmniejszy czyli najlepiej pasuje do przewidzianej roli
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Żaba napisał/a:
andrusz tylko nie wiem czy jeszcze można go gdzieś kupić.


http://www.centrumsony.pl/krakowI.php

chyba tam być powinno bo u mnie chyba mają i to za dobrą cenę właśnie

znajoma kupila w150 plus karta szybka MS2gb za 499złchyba
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
dlugas1982 poszukam, ale sony center to kojarzy mi się ze znacznie wyższą niż rynkowa ceną produktów. Nie chcę w150 wolę w120
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
http://www.allegro.pl/ite...ony_poland.html


http://www.allegro.pl/ite...gb_f_vat22.html


nie maco szukać tylko kupować :) cena jest OK

i ja wiem co szukasz tylko dałem porównanie że nawet w większych sklepach po kombinacji lekkiej można wydrzeć tanio sprzęt
 

Tymeq  Dołączył: 17 Sie 2007
Żaba napisał/a:

Nie chcę w150 wolę w120


Podpisuję się pod powyższym w całej rozciągłości :-) Też do takiego wyboru dojrzałem.

dlugas1982 napisał/a:

nie maco szukać tylko kupować :) cena jest OK


Porównywarki mówią, że można taniej ;-)
Pamiętaj, że z Centusiami masz do czynienia :-P
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Tymeq napisał/a:
Żaba napisał/a:

Nie chcę w150 wolę w120


Podpisuję się pod powyższym w całej rozciągłości :-) Też do takiego wyboru dojrzałem.

dlugas1982 napisał/a:

nie maco szukać tylko kupować :) cena jest OK


Porównywarki mówią, że można taniej ;-)
Pamiętaj, że z Centusiami masz do czynienia :-P


no ja dałem tak an szybkości w kolegi mieście

nie wiem co tam nokauty i skąpce oferują i gdzie:)jak macie taniej to bierita go

choć sam bym zgarniał panasa jakiegoś szczupłego
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Jaki kompakt Pentaksa?
Wygląda na to, że i ja będę na dniach szukał jakiegoś prostego kompakcika w cenie około 400zł. Uparłem się, że będę wspierał Pentaksa, ale prosto nie jest. Niestety nie ma nic co posiadałoby wizjer optyczny - Canon ma w tej cenie A590IS, Nikon P50 (VR, 28-102mm - fajnie z tym szerokim kątem), a Pentax nic.
W tej cenie można załapać się na Pentaksa E60, V10 albo za 500zł ostatni egzemplarz A40.
Generalnie aparat ma być dla mamy, a nie dla mnie więc prostota obsługi miło widziana, w tej chwili miałem w ręku wyłącznie E60 i działa całkiem fajnie tylko nie pozwolili mi w sklepie włożyć swojej karty żebym sobie zdjęcia w domu obejrzał, ale zakres ogniskowych jest całkiem fajny 32-96mm więc może jak na taki startowy aparat wystarczy? Najgorsza rzecz to wybierać sprzęt dla kogoś.
Widziałem też w innym sklepie Benq C850 za 200zł! Duży wyświetlacz 2.7'' 230000pkt, panoramiczne filmiki 720x400pkt no i obiektyw Pentaksa! Jeśli robiłby przyzwoite zdjęcia na świeżym powietrzu, to nie byłoby strachu, że się zniszczy lub ktoś go ukradnie ;-) Ciekawe czy to coś warte - chyba nawet pójdę do tego sklepu raz jeszcze i będę się upierał na zrobienie zdjęć :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach