rysiekp17  Dołączył: 27 Wrz 2008
Pentax>Nikon Nikon>Pentax
MA ktoś rysunki techniczne bagnetu pentaxa i nikona?
chciałem zrobić przejściówkę z pen na nik lub na odwrót na tokarce albo w inny sposób. Czy jest to możliwe ? potrzeba jest soczewa żeby ostrzyło na nieskończoność?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Bez soczewki nie jest możliwe. Nikon ma o milimetr większą odległość bagnetu od filmu i oba mają bardzo podobne średnice.
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
qrcze a tego fxa do pentaxa na tokarce nie da sie wystrugac?
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
plwk napisał/a:
Bez soczewki nie jest możliwe. Nikon ma o milimetr większą odległość bagnetu od filmu i oba mają bardzo podobne średnice.


Większą?
Czyli pentaxy do nikona w zasadzie da się podłączyć tylko trzeba jakiś jedno milimetrowy dystanser stosować :?:
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Mógłbyś ew. zrobić nową 'dupkę'. Ale bardziej ob. nikon -> aparat pentaxa, bo w drugą stronę nie będziesz miał ostrości na nieskończoność (odsunięty obiektyw o jakiś milimetr za daleko od matrycy).
Tyle że nowa dupka generuje problem, żeby ją zrobić na tyle precyzyjnie, żeby obiektyw nie był zamontowany potem pod skosem.
Bo okaże się, że np. z lewej strony matrycy będziesz miał ostro, a z prawej już nie - taki nie planowany Tilt.
 

rysiekp17  Dołączył: 27 Wrz 2008
kolega będzie zawiedziony hehe
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ja tam podpinałem szkła nikonowskie do kasetki i zdjęcia robiłem nawet, trzeba tylko pilnować żeby nie spadło bo nie ma kliknięcia :-P
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Pasują bez problemu, czy tak trochę na siłę (nie żeby siły używać :D)?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Podpinałem Nikkora 50/1.8 do K10D - pasuje bez problemu i trzyma się całkiem mocno, tyle, że trzeba uważać, żeby nie wypiąć przy zmianie przysłony.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Może to się komuś przyda ??

http://www.allegro.pl/ite..._ai_ais_af.html

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach