ATE  Dołączyła: 03 Maj 2006
  PENTAX DLA ŻÓŁTODZIOBA AMATORA ;)
WITAM :lol: Jestem świeża na tym forum i mam pytanie... Doradzcie mi prosze jaki aparat mam kupic :?: :!: :?:
To bedzie moj pierwszy, chce manualny, do 300zl.
Nie znam sie w ogole a le ktos polecil mi Pentaxa ME ale wiem, ze jest tez ME Super...czym one sie roznia i ktory jest lepszy??? Prosze o kontakt na forum albo gg :->
Mam 1000 pytan ale nie znam nikogo, kto moglby mi pomoc :cry: ...HELP :!: :!:
 
PiotrR
Z tych dwóch zdecydowanie Me Super. Me ma tylko tryb priorytetu przysłony, nie ma trybu manualnego, a to się jednak przydaje.
Pozdrawiam
 

Piotrek  Dołączył: 20 Mar 2006
zadawaj pytania na forum. wszyscy Ci odpowiedza
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
ATE napisał/a:
To bedzie moj pierwszy, chce manualny, do 300zl.


ME Super, Program A, Super A, MZ-M

Pzdr
Spinner
 
Grelu  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kiedyś targany podobnym dylematem, kupiłem ME-Super. Ale jeśłi chcesz mieć podgląd głębi ostrości to polecam SuperA, a jeśli chcesz mieć i podgląd i automatyczny przesów filmu i do tego żeby korpus był leciutki, to polecam plastikowy MZ-M. Przewinęły mi się przez ręce wszystkie trzy ale ostał się tylko ME-Super, mimo że mam teraz również cyfrankę.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Re: PENTAX DLA ŻÓŁTODZIOBA AMATORA ;)
ATE napisał/a:
WITAM :lol: Jestem świeża na tym forum (...) Mam 1000 pytan ale nie znam nikogo, kto moglby mi pomoc :cry: ...HELP :!: :!:


:mrgreen: Właśnie poznałaś 200 chętnych do pomocy :mrgreen:
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
też polecam ME super, ale ciężko Ci będzie znaleźć w tej cenie ładnie zachowany egzemplarz z obiektywem SMC :-( Licz się z tym, ze będziesz musiał dolożyć jeszcze z 50-100 zł. Ale to chyba nie taki problem zrezygnowac ze zgrzewki najlepszego na swiecie piwa (i tu się wielu użytkownikom niniejszego forum narażę) TYSKIEGO :-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Marek: zauważ jedynie, że rozmawiasz z damą a nie jednym z piwodrinkersów jakich nas tu wielu ;-) .. jeśli choś to ATE będzie musiałA dołożyć jeszcze z 50-100zł ... tak dygresyjnie tylko
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Oj przepraszam, nie zwróciłem uwagi :oops: .... choć z drugiej strony bycie damą nie oznacza rezygnowania z przyjemności :-P
 
ATE  Dołączyła: 03 Maj 2006
A wiec panowie :-> :
* ATE= Ania ;-)
*najlepsze piwo to mały LECH z butelki rzecz jasna nie przelany :-P (male jest piekne :-) )
*rezygnacja z przyjemnosci jest niezmiernie trudna...dlatego nie wiem czy mozliwa szczegolnie w momencie pojawienia sie slonca, cieplych wieczorow i imprez plenerowych 8-)
*a poza tym jeszcze jakby ktoś znal jakies komisy w Wawie, Rzeszowie albo Lublinie to bylabym wdzięczna za namiary

A znacie SMENE 8M :?: :?: :?:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
ATE napisał/a:
A wiec panowie :-> :
* ATE= Ania ;-)

Witaj! Dobrze, ze coraz wiecej kobiet, moze poziom sie podniesie? :-P

Cytat
*najlepsze piwo to mały LECH z butelki rzecz jasna nie przelany :-P (male jest piekne :-) )

Wszystko rzecz gustu :-P

Cytat
*rezygnacja z przyjemnosci jest niezmiernie trudna...dlatego nie wiem czy mozliwa szczegolnie w momencie pojawienia się slonca, cieplych wieczorow i imprez plenerowych 8-)

No wlasnie, czemu wiec nie jedziesz z nami do Leby??? :-)

Cytat
*a poza tym jeszcze jakby ktoś znal jakies komisy w Wawie, Rzeszowie albo Lublinie to bylabym wdzięczna za namiary

Sa dwa w W-wie na Armii Ludowej, ale nie pamietam niestety numerow - w kazdym razie blisko remontu ;-)

Cytat
A znacie SMENE 8M :?: :?: :?:

O ile dobrze pamietam to moj pierwszy aparat, dostalem go na 1st komunie :-P
 
ATE  Dołączyła: 03 Maj 2006
Drogi Sylwku :!:
sylwiusz napisał/a:
No wlasnie, czemu wiec nie jedziesz z nami do Leby???

Pewnie dlatego, ze jestem ti dopiero od wczoraj :-P A powaznie to akurat w tym terminie bede w samym srodku jakze uroczej i uwielbianej przeze mnie sesji...burza mozgow i te sprawy :roll:
sylwiusz napisał/a:
Sa dwa w W-wie na Armii Ludowej, ale nie pamietam niestety numerow - w kazdym razie blisko remontu

Wiem o tym na Armii i jescze na rogu Kubusia Puchatka i Swietokrzyskiej podobniez cos jest... W najblizszym czasie blizej bede miala do Rzeszowa albo do Lublina... Ale thx.
sylwiusz napisał/a:
O ile dobrze pamietam to moj pierwszy aparat, dostalem go na 1st komunie

Czyli, ze zaczynales na Smenie :?:

Pzdr
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
ATE napisał/a:
A wiec panowie :
* ATE= Ania


No prosze - witamy nastepna PANIA :!: :-D

Pzdr
Spinner
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
ATE napisał/a:
Drogi Sylwku :!:

No tos mnie rozlozyla :-) Teraz nie moze byc inaczej, jak tylko musze byc mily dla Ciebie bez wzgledu na wszystko ;-) Nie to, zebym zwykle byl niemily, uprzedzajac zlosliwosci co poniektorych prominentow tutaj :-P

Cytat
Pewnie dlatego, ze jestem ti dopiero od wczoraj :-P A powaznie to akurat w tym terminie bede w samym srodku jakze uroczej i uwielbianej przeze mnie sesji...burza mozgow i te sprawy :roll:

Staz nie ma znaczenia, sesja pewnie tak :-) trzymamy wiec kciuki za powodzenie :-)

Cytat

Czyli, ze zaczynales na Smenie :?:

Tak, dokladnie tak bylo :-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
sylwiusz napisał/a:
Nie to, zebym zwykle byl niemily


Jak to fajnie musi byc zyc w swiecie iluzji... :shock: :-P :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sylwiusz - słowo "Drogi" w tym drugim znaczeniu.
Z tego samego, dla którego mogę Ci na "Ty" mówić za dwa Żywce.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
sylwiusz napisał/a:
Nie to, zebym zwykle byl niemily


Jak to fajnie musi byc zyc w swiecie iluzji... :shock: :-P :mrgreen:

Wiedzialem, ze nie obedzie sie bez jakiegos komentarza :-P
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
Komis? Najlepszym komisem to tutaj jest Spinner;p
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
A co potrzeba :?: :mrgreen: Super A, ME Super, MX... :?: 8-) :-P

Pzdr
Spinner
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Po Smienie sugerowałbym MX-a.
Albo od razu MZ-5n-a. Nie trzeba się będzie przesiadać.
Aczkolwiek przesiadanie się ze sprzętu na sprzęt jest piękne...

Ech, jakbyś podjechała na plenerek i pomacała trochę rozsądnych Pentaxów (nierozsądnych nie produkują), to na pewno coś by Ci się zazębiło. A tak, to można tylko na sucho pisać - to nie to. Aparat musi Ci pasować, leżeć w ręce. A może *ist ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach