vitucky  Dołączył: 21 Cze 2007
nieudana aktualizacja firmware w K100D
tak jak w temecie,postąpiłem tak jak w instrukcji i aparat nie wstał,szlag,podejrzewam ze zawinila karta pamieci choc byla wczesniej sformatowana.Orientuje sie moze ktos ile moze kosztowac naprawa sprzetu?Kupilem go w UK 1,5roku temu.Ehh ja to mam szczescie :(
 

takpoprostu  Dołączył: 10 Kwi 2008
może bateria ci się rozładowała... miałeś naładowaną na full ?
 

vitucky  Dołączył: 21 Cze 2007
tak mialem naladowane na full
 

buran  Dołączył: 06 Kwi 2008
Na forum jakiś czas temu był link do serwisówki samsunga,może tam coś znajdziesz,coś mi się kojarzy jakiś patent z otwartą klapką od karty,ale musisz sam poszukać.
 

vitucky  Dołączył: 21 Cze 2007
kontynuując temat nieudanej aktualizacji firmware chcialbym przestrzec wszystkich przed zawyzanymi kosztami(mało powiedziane zawyżanymi) przez Centralny Serwis Apollo Electronics Sp. z o. o. w Warszawie.
Otóż po przeslaniu maila do serwisu w Warszawie o treści,,Jaki bylby koszt naprawy K100D przy nieudanej probie aktualizacji firmware" otrzymałem odpowiedź:

,,W takim przypadku należy się liczyć z wyminą głównej płyty elektronicznej. Koszt około 2000 pln
Usługę tą wykonuje wyłącznie za naszym pośrednictwem serwis Pentax w Hamburgu.
Ostateczny koszt podawany jest do akceptacji prze wykonaniem usługi przez serwis w Hamburgu.
Przesyłka jest płatana. Około 100 euro
Sprzęt należy dostarczyć sprzęt bezpośrednio do naszego serwisu
(na swój koszt) np firmą dhl"

Nieźle no nie?

Wysłałem też to samo zapytanie do serwisu Brytyjskiego i otrzymałem odpowiedź, ze koszt bedzie wynosił:,,The below will cost £45 plus vat and postage" co oznacza kwotę po dzisiejszym kursie ok.230zł.Dzisiaj otrzymałem na piśmie dokładnie rozpisany koszt naprawy opiewający na kwotę 40 funtów i w tej cenie juz jest wliczona przesyłka do mnie.Wnioski nasuwają sie same...
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
vitucky napisał/a:
Wnioski nasuwają sie same...
Muszę baaaardzo się hamować żeby nie napisać tu i teraz co o nich myślę... :evil: :evil: :evil:
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Szacun :-) Teraz wyślij do apollo odpowiedz angoli i poproś o ustosunkowanie się :evilsmile:
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Tak nie tylko Apollo robi, wiele autoryzowanych serwisów tak działa. Swego czasu oddałem kamerę do serwisu Sony, za naprawę chcieli 4000, bo powiedzieli, że trzeba coś (nie pamiętam już co) wymienić (a kamera warta była 2500 i to rok wcześniej). W końcu naprawiłem za 400 w zwykłym serwisie.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
vitucky napisał/a:
Koszt około 2000 pln
Toż to przekracza wartość aparatu. Po co naprawiać, jak można taniej kupić nowe body
 

vitucky  Dołączył: 21 Cze 2007
Raven napisał/a:
Tak nie tylko Apollo robi, wiele autoryzowanych serwisów tak działa. Swego czasu oddałem kamerę do serwisu Sony, za naprawę chcieli 4000, bo powiedzieli, że trzeba coś (nie pamiętam już co) wymienić (a kamera warta była 2500 i to rok wcześniej). W końcu naprawiłem za 400 w zwykłym serwisie.


no ok ale to jest serwis Pentaxa niezaleznie czy w Polsce czy gdzie indziej.Ja rozumiem ze Pan Kazio z innego serwisu nieautoryzowanego naprawilby to moze i taniej.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
vitucky, a gdzie kupiłeś aparat, w PL?? Pytam, bo też może się zdarzyć naprawa, a wtedy lepiej nie prowadzić rozmów z Apollo
 

vitucky  Dołączył: 21 Cze 2007
piotr_luk napisał/a:
vitucky napisał/a:
Koszt około 2000 pln
Toż to przekracza wartość aparatu. Po co naprawiać, jak można taniej kupić nowe body


no wiadomo ze sie kupi body za 1500zl i to K200D ale Panowie z ,,Apollo" o tym nie wiedza :-P

[ Dodano: 2009-02-12, 14:34 ]
piotr_luk napisał/a:
vitucky, a gdzie kupiłeś aparat, w PL?? Pytam, bo też może się zdarzyć naprawa, a wtedy lepiej nie prowadzić rozmów z Apollo


aparat kupilem w Szkocji a update robilem w Polsce i z mysla o tym ze taniej bedzie chyba w Polsce naprawic chcialem do Apollo wyslac sprzet no ale po tym mailu kazalem wyslac z Polski sprzet do Szkocji i tu go naprawic.Wiec polecam wysylanie sprzetu do Anglii bo i taniej i szybciej na pewno.Paranoja.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Autoryzowane serwisy często nie naprawiają, tylko wymieniają elementy (sprowadzane na zamówienie z np. Japonii). Dlatego drogo wychodzi.
Autoryzowane serwisy drą też często nieziemską kasę na częściach. Mówię tutaj też o innych branżach. W samochodach przybiera to skrajnie złodziejskie przypadki.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
vitucky, i jeszcze Ci pewnie odeślą k200d ;-)
 

vitucky  Dołączył: 21 Cze 2007
Eldred napisał/a:
vitucky, i jeszcze Ci pewnie odeślą k200d ;-)


o tak to u nich czesty motyw :)

napisalem dzisiaj do dzialu obslugi klienta ,,Apollo" jak to mnie na koszty chcieli naciagnac itp.Otrzymalem odpowiedz:

,,Szanowny Panie

Proszę zwrócić uwagę, że w naszej korespondencji została podana informacja, dotycząca orientacyjnych kosztów naprawy.
Nie jest to ostateczny koszt naprawy.
Rzeczywisty koszt podawany jest przez serwis w Hamburgu po dostarczeniu sprzętu do naprawy. Jest to pisemna wycena z Pentax Hamburg, która otrzymuje klient.
Koszt jaki podaliśmy dotyczy napraw przy wymianie płyty.
Prawdopodobnie podana wycena przez serwis brytyjski dotyczy ponownego wgrania oprogramowania,

Jeżeli serwis w brytyjski podał niższą cenę za wykonanie usługi i transportu, prosimy skorzystać z jego usług."

Cóż za kompetencja serwisu.Ehhh szkoda gadać.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Serwis w Hamburgu....
Jak spotkamy sie kiedys przy piwie to opowiem wam genialna historie jak to serwis w hamburgu zlozyl istD tak ze nie dzialala jakas czesc aparatu (nie pamietam juz dokladnie) a pod pleksa na gornym wyswietlaczu widac bylo kawalki folii technicznej na ktora napylone/nalozone sa sciezki
Ten sam serwis K10D "badal" ponad 4 miechy zeby na koniec stwierdzic ze kwadratowy banding przy 400-1000 ASA to calkowicie normalna sprawa :evil:
Banda debili kretynow idiotow bucow i innych dewiantow - oni najwyzej moga podcierac sie ale nie naprawaiac serwisowac sprzet.
A odpowiedz polskiego serwisu.... nie komentuje nawet ale faktem jest ze brzmi delikatnie dosc choc jego doslowen znaczenie jest "mamy cie drogi uztkowniku pentaxa gleboko w dupie radz se sam i wysylaj do anglii"
 
dale  Dołączył: 27 Lut 2009
Witam, podepnę się by nie śmiecić :) jestem nowym/szczęśliwym posiadaczem kasetki, kupiłem ją jako używkę. Zastanawiam się nad aktualizacją softu - jeszcze nie wiem jaką wersję mam - ale chciałem dowiedzieć się czy gdybym miał nieaktualną, warto to robić ?
Czy zmiany są zauważalne dla przeciętnego pstrykacza amatora (z tendencją do eksperymentów) ? Oczywiście nie ma softu po polsku ?
Pozdrawiam Marek
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
vitucky: jeśli jesteś w wawie lub okolicach, zadzwoń lub podejdź do adama bieńka na jerozolimskich (w googlach wpisz "adam bieniek" i trafisz na pewno). może on poradzi. wiem, że ma spore doświadczenie w cyfrach. a pewnie byłoby szybciej a może i taniej.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
dale napisał/a:
Zastanawiam się nad aktualizacją softu - jeszcze nie wiem jaką wersję mam - ale chciałem dowiedzieć się czy gdybym miał nieaktualną, warto to robić ?


Po co??

Tzn. nie widzę sensu jeśli aparat Ci działa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach