Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Chyba chodzi mu pewnie o AF...
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
mu chodzi...
asklop napisał/a:
af sam w sobie nie jest taka wartoscia, zeby sie o nia zabijac. No chyba, ze ktos jest slepy
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Cytat
no im mają ten system dla niepełnosprawnych


Cytat
Chyba chodzi mu pewnie o AF...


denvi napisał/a:
mu chodzi...


widze, ze wszystko dobrze zrozumieliscie. :-P Ze sa wartosci wyzej stawiane niz af, rzeklbym ponadczasowe
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
asklop napisał/a:
rbucz, gdyby , nawet cena byla taka sama to i tak dla mnie wieksza wartosc ma ten obiektyw z aukcji. Za jakosc , mechanike, za przyjemnosc uzytkowanie. Sorry, ale af sam w sobie nie jest taka wartoscia, zeby sie o nia zabijac. No chyba, ze ktos jest slepy. No ale wtedy to raczej nie powinien sie interesowac fotografia. Ten obiektyw, jezeli bylby dzis produkowany kosztowal by wiecej niz wersja FA, nawet bez af. Porownaj chocby stalki Nikona, wiekszosc obiektywow manualnych byla drozsza niz ich af odpowiedniki.

Jakość wykonania - ok, to ważne. Zgadzam się, że miło taki K35 potrzymać w ręce. Ale czy rozróżnisz fotkę zrobioną K35 od fotki z FA35? A jeśli obiektyw ma robić zdjęcia, a dla niektórych - zarabiać pieniądze? Dla mnie np. AF jest ważny - za słabo widzę żeby poradzić sobie z ostrością na APS-C... Cóż, jeden lubi ogórki - inny ogrodnika córki :-P
 
Jacek-aj  Dołączył: 11 Gru 2006
Tak się składa, że mam ów K35/f2, używałem dotychczas do manuali. W stanie - tego z przytaczanej aukcji(niemal nówka nie śmigana). Zanabyłem wymieniony coś tak jesienią i za zdecydowanie mniejsze pieniądze - 480zeta, po przeliczeniu korzystnego wtedy kursu.

tomekz chętnie przypiął by go do ME-sa, ja podpiąłem do MX-a, no tak żeby było bardziej ideowo i klasycznie, ale i z ME-S i MZ-S-em też wygląda ekstatycznie.
Z analogiem jest, no cóż - dla mnie wyjątkowy. Porównywałem do Flektogona Zeissa 35/f2,4 klasyka znaczy, gdyż posiadam oba. I noo, owszem, a jakże..
Trudno porównywać mi go z FA, gdyż nie posiadam.
A jak spisuje się z cyfrą powiem niebawem, jak dojedzie do mnie 20-tka :)

pozdr.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
jaka szkoda, ze Pentax w ostatnich puszkach zubozyl bagnet(pewnie sie bal, ze nowe szkla nie beda sie sprzedawaly), inaczej te stare klasyki bylyby piekna alternatywa dla nowych konstrukcji.
 

Diamond32  Dołączył: 20 Sie 2007
asklop, piękną alternatywą wtedy byłby np taki K-28 f3,5, szkoda.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Diamond32 napisał/a:
piękną alternatywą wtedy byłby np taki K-28 f3,5, szkoda


mialem to szklo i musze przyznac z zalem, ze nie na tyle byl lepszy od kita z K10d, zeby zrownowazyc dyskomfort obslugi z tym body. A tak to piekny manual do kliszy.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
asklop napisał/a:
jaka szkoda, ze Pentax w ostatnich puszkach zubozyl bagnet(pewnie sie bal, ze nowe szkla nie beda sie sprzedawaly), inaczej te stare klasyki bylyby piekna alternatywa dla nowych konstrukcji


Ech. No właśnie. Gdyby ich kierunek był taki właśnie, to może by też wpadli na pomysł kontynuacji manualnych stałek i mogliby konkurować z Zeissem w tej dziedzinie :-)
 

Diamond32  Dołączył: 20 Sie 2007
asklop, mnie bokeh tego szkła rozkładał na pełnej, nie wiem czy rozmawiamy o tym samych szkle? To taka wielka i ciężka bestia z układem soczewek 8:7. Nie mylić z wersją M
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Diamond32 napisał/a:
mnie bokeh tego szkła rozkładał na pełnej, nie wiem czy rozmawiamy o tym samych szkle? To taka wielka i ciężka bestia z układem soczewek 8:7. Nie mylić z wersją M


SMC 28/3,5 nie mylic z wersja SMC-M 28/3,5
Piekne szklo, zewnetrznie seria K to najpiekniejsze szkla kiedykolwiek robione przez Pentaxa. (no moze poza limitedami-srebrnymi [nie mylic z karlikami z serii DA] bo czarne to mi sie nie podobaja)

[ Dodano: 2009-02-05, 11:22 ]
jorge.martinez, do tej pory nie moge zrozumiec, czemu pentax to zrobil. Przeciez jego bagnet slawil sie zawsze pelna wsteczna kompatybilnoscia.
Czuc tu reke ksiegowych.
Ciekawi mnie jak Pentax przezyje ten kryzys ekonomiczny. Czy wogole przetrwa?

Marzy mi sie, ze moze jakas firma niezalezna wypusci jakis korpus manualny tej klasy co MX lub LX, bo na Pentaxa juz nie licze. Nie musi byc tani byle byl piekny i nowy.
 
hellbike  Dołączył: 14 Sty 2012
Zamowilem sobie na allegro pentax-m 35mm 2.0 za 400zł

a przyszedl mi pentax-k 35mm 2.0


:D
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
A niech Ci się tak pisanki w koszyczku potłuką ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach