kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Przyjacielu :-D . Jeśli pragniesz widzieć swoje zdjęcie ostre jak żyleta to musisz pamiętać, że czynność ostrzenia wykonuje się dopiero po zmniejszeniu rozmiaru zdjęcia do wielkości np publikowanej w sieci. Dodatkowo należy pamiętać podczas pstrykania o wartości przesłony.

Co do aberracji to pokaż przykład ale bez jakiejkolwiek obróbki.

Ten crop, który dodałeś to coś o czym właściwie nie da się nic powiedzieć moim zdaniem. Zresztą cropowanie to nie za dobra sztuka :-B .
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
piotrek0001 napisał/a:
jak był przy oknie świeciło słońce i niestety abberacja dostała sie do oka pieska...


A piesku się nic nie stało w oku?! Nie boli go?
piotrek0001, sorki za bezpośredniość. Ale ile Ty masz lat?
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
predoo napisał/a:
Być może jesteś zbyt wrażliwy

Chyba masz racje... muszę się zgodzić, bo inaczej ja tego nie widzę już ;)
No ok a jak tam zdjęcie nr 10. ? nooo ciekawyyy jestem co na to ludzie powiedzą ;)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
piotrek0001 napisał/a:
No ok a jak tam zdjęcie nr 10.


Absolutnie nic ciekawego, jak dla mnie. Może do kogoś przemawia taki rodzaj fotografii eksperymentalnej, ale do mnie nie.
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
Arti napisał/a:
piotrek0001, sorki za bezpośredniość. Ale ile Ty masz lat?

Mam poważny problem z aberracją a ty się pytasz o wiek... ;)
http://www.fotosik.pl/pok...b93dc99c19.html
Zaznaczyłem co mnie w tym zdjęciu zabolało najbardziej, jak przybliżymy dostrzeżemy zielonkawe zabarwienie.

kulten napisał/a:
Co do aberracji to pokaż przykład ale bez jakiejkolwiek obróbki.

Patrz wyżej w link.
kulten napisał/a:
Ten crop, który dodałeś to coś o czym właściwie nie da się nic powiedzieć moim zdaniem.

Normalnie ...sztylet w serce... aż tak bardzo źle ?

[ Dodano: 2009-02-14, 22:44 ]
pawelek-79 napisał/a:
Absolutnie nic ciekawego, jak dla mnie. Może do kogoś przemawia taki rodzaj fotografii eksperymentalnej, ale do mnie nie.

I następny 0_o czy ja mam jakieś inne poczucie gustu i smaku w zdjęciu niż 100% społeczeństwa ?!
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
piotrek0001 napisał/a:
Mam poważny problem z aberracją a ty się pytasz o wiek... ;)

No tu się zgodzę, problem masz, nie z aberracją.. Śpiewaj ile masz lat...
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
piotrek0001 napisał/a:
http://www.fotosik.pl/pok...b93dc99c19.html
Zaznaczyłem co mnie w tym zdjęciu zabolało najbardziej, jak przybliżymy dostrzeżemy zielonkawe zabarwienie.

Ja nie wiem, co ty tam widzisz. Tam nie ma żadnej aberracji chromatycznej. A poza tym aberracja to uciekający kolor z jednej strony w czerwienie, a z drugiej w fiolety, co wiąże się z charakterystyką światła. Nie ma czegoś takiego jak zielona aberracja. Obiektywy są projektowane pod światło barwy zielonej, a korygowane jest czerwone i niebieskie.

[ Dodano: 2009-02-14, 22:55 ]
Powiększyłem sobie zdjęcie z 10 razy. Po pierwsze nigdzie aberracji na zdjęciu nie widzę, po drugie nie jest to kadr, w którym aberracje by jakoś łatwo się tworzyły, a po trzecie, w zaznaczonym miejscu i okolicach nie ma nawet grama zielonego koloru. Może potrzebujesz okulisty i testu na daltonizm ???
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
pawelek-79 napisał/a:
Ja nie wiem, co ty tam widzisz.

Po przybliżeniu było widać.. no dobra dobra.. co już się pomylić nie mogę ?

11. Fotka do oceny (dzisiejsza)

łoceniać.

 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
pawelek-79, bo tu chodzi o to, że autor gdzieś przeczytał takie słówko jak aberracja. A teraz użył go w dowolnie wybranym przez siebie momencie. Nie pierwszy i obawiam się nie ostatni raz. Dobry znak taki, że czyta...
 

foxikos  Dołączył: 29 Gru 2008
Arti, ale bez zrozumienia to nie czytanie...
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
pawelek-79 napisał/a:
Powiększyłem sobie zdjęcie z 10 razy. Po pierwsze nigdzie aberracji na zdjęciu nie widzę, po drugie nie jest to kadr, w którym aberracje by jakoś łatwo się tworzyły, a po trzecie, w zaznaczonym miejscu i okolicach nie ma nawet grama zielonego koloru. Może potrzebujesz okulisty i testu na daltonizm ???


NO faktycznie podczas zmiany rozdzielczości znikło tutaj masz powiększenie z orygniału widać jak byk.

 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
piotrek0001 napisał/a:
11. Fotka do oceny (dzisiejsza)


Kompletnie nic nie widzę w takich zdjęciach. Co ono przedstawia? Czym ma zaciekawić?
(wiem, że przedstawia maszt, ale po co?)
I proponuję zacząć te linki brać w znaczniki [img ]tutaj link[/img ]

(spacje za img celowe, bo inaczej tekst wewnątrz zostanie zinterpretowany jako link do konkretnego obrazka)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
I proponuję zacząć te linki brać w znaczniki

Jak nie klikniesz na podany link, to nie obejrzysz zdjęcia. Ja nie klikam.
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
pawelek-79 napisał/a:
Kompletnie nic nie widzę w takich zdjęciach. Co ono przedstawia? Czym ma zaciekawić?
(wiem, że przedstawia maszt, ale po co?)

Np to że świat jest geometryczny?
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
piotrek0001, geometria - z grubsza tak, ale jak dokładniej pomierzyć, to nic nie jest równe. Dopiero jak schodzisz do poziomu atomowego, to tam wszystkie odległości są w miarę identyczne :-P
No i nie mieszaj wątków - tu są zdjęcia do oceny pod kątem artystycznym, a drugi wątek, który założyłeś jest techniczny. Więc mam do ciebie osobistą prośbę (ale może inni też się przychylą) - nie mieszaj tych dwóch wątków (http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=19094&postdays=0&postorder=asc&start=0).

A aberracje chromatyczne możesz podziwiać m.in. TU -> http://www.fotografuj.pl/.../page/1#content

Aberracja chromatyczna (barwna). Wada obiektywu spowodowana rozszczepieniem światła, w wyniku czego powstają barwne obwódki, między innymi wokół kontrastowych obiektów (np. gałęzi na tle nieba). Korekcję aberracji chromatycznej umożliwiają obiektywy z achromatycznym lub apochromatycznym układem soczewek. Skutki tej wady można częściowo zniwelować w programach graficznych.
źródło:www.fotografuj.pl

[ Dodano: 2009-02-15, 00:20 ]
zorzyk, wiem, że jak nie kliknę, to nie zobaczę. Tylko, że jak ktoś chce pomóc, to jest to sposób na zniechęcenie osób, które chcą pomóc. No i nie musisz klikać, ale także czytać nie musisz, a skoro już tu jesteś, to rozumiem, że jakoś tematem jesteś zainteresowany :-P

[ Dodano: 2009-02-15, 00:33 ]
piotrek0001 napisał/a:
NO faktycznie podczas zmiany rozdzielczości znikło tutaj masz powiększenie z orygniału widać jak byk.


No kolego, to ty masz poważne problemy, jeśli czegoś takiego się dopatrzyłeś (to nie jest aberracja chromatyczna, to raczej artefakt po demozaikowaniu, jeśli już - tak na moje oko), a babolców na matrycy na kilkadziesiąt pikseli nie, to nie wiem co już myśleć...
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
1 - za ciasny kadr - więcej góry
8 - ta postać jakby była troche nizej

Ogólnie zdjecie nie sa takie złe - fajnie sie je oglada
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
pinus napisał/a:
8 - ta postać jakby była troche nizej
to by wpadła do wody...

pinus, jaja se robisz?
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
Arti napisał/a:
pinus, jaja se robisz?

miałem na mysli ze troche za centralnie - ale to jest tylko moje odczucie.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
pinus, a ja mam na myśli to, co piszesz o tych zdjęciach... Przecież w tej rozdzielczości, w jakiej są powstawiane, to się tego obejrzeć nawet nie da....... a co dopiero fajnie.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
wybrałem dwa które wg. mnie fajnie wygladały. Też trzeba troche zachecić a nie tylko ganić.
I jest to moje prywatne odczucie - zupełnego amatora.
Tak swoją drogą latwiej jest kogos oceniać niz samemu dobre zdjecie zrobić ;-)

Ale skończmy juz tą polemikę -:)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach