kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
ebelbeb, ;-)
33. Jedno z pierwszych portretów pleśniakiem
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
28 jest w dechę!
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
34. Możecie się znęcać ci co się znają ;-)


35.


36.
 
hasos  Dołączył: 09 Kwi 2009
34 średnio mi się widzi, nie za wiele widać na tym zdjęci
35 tu już mi się bardzo podoba. kolorystyka jest fajna, choć chyba zdecydowałbym się na obcięcie kadru z prawej strony, tak by nie było widać gościa w rogu.
36 też mi sie podoba, kolor i kadr przyjemny, fajny bokeh
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
34. super. Nie wiem na co patrzę ale bardzo mi się podoba to, co widzę. Abstrakt, jak ta lala. Na ten tydzień ląduje u mnie na tapecie. :-)
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
34 Ślimak wyszedł tak sobie, natomiast 35 i 36 świetne - kolorystyka, kadr no i uchwycony moment w 35, brawo. Pozdrawiam.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Co do 34 nie mam zamiaru rozwijać się w tym kierunku ale szczerze liczyłem na surową krytykę :-P a tu proszę komuś podoba się moja wizja brzydkiego ślimaka :-)
hasos napisał/a:
35 tu już mi się bardzo podoba. kolorystyka jest fajna, choć chyba zdecydowałbym się na obcięcie kadru z prawej strony, tak by nie było widać gościa w rogu
Zdjęcie było spontaniczne i musiałem się bardzo wygimnastykować żeby wychylić się przez tą barierkę i uchwycić moment, więc z samego kadru jestem zadowolony:)
Dziękuję za odwiedziny :-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Wcześniej mnie tu nie było więc zaczynam od początku, a więc moim skromnym zdaniem:
2. niski kontrast ale dodający specyficznego klimatu, bardzo ładna i ciekawa twarz.
3. chyba trochę za ciemno.
4. jak dla mnie świetnie oddaje klimat deszczowej zimnej marcowej pogody, aż czuć ten chłód.
5. wiadomo, że piegi są fotogeniczne, rzeczywiście bardzo fajny portret, bardzo autentyczny.
6. fajne analogowe kolory, chociaż bokeh jak dla mnie zbyt nerwowy, albo bym przymknął albo otworzył bardziej przesłonę, chociaż pewnie w wizjerze nie było tego widać.

7, 8 i 9, trochę nieśmiałe ale ciekawe, głównie w 8 poza pieska i to że wygląda jakby złapał dziecko za rękę, a w 9 ciekawa mała postać, czy to mała staruszka czy dziecko?

średni format jest ok, ale samo jego użycie nie zrobi dobrych zdjęć, pierwsze i drugie jest ciekawe dalej jakoś mnie nie ruszają, no i w BW znów ta bladość.

18. znów fajny kolorystycznie portret, nie wiem czy trafiony ostrością ale sympatyczny i przyciąga wzrok.

20 i 21 czyżby znów średni format? pierwsze przyjemne i nawet centralność kardu tak nie przeszkadza a drugie po prostu super (nie ma to jak dobra naturalna modelka :-)

porterty uliczne od 22-25 fajne chociaż w ostatnim chyba z kolei tym razem trochę za mocny kontrast spowodował parę przepałów, ale to już tylko takie czepianie się ;-)

26. RGB Super!! :-D

28-30, widać że szukasz ciekawych sytuacji, ale nie masz czasu na skadrowanie, rozumiem to, też mi się to zdarza.

31 fajne (^_^)
32 świetna kolorystyka, bardzo realistyczna moim zdaniem. No i buziak rozbraja tak jak ktoś wcześniej napisał ;-)

33 jak wyżej minus kolory.

34. nie mam pojęcia co to jest (makro ślimaka?) ale bardzo to ciekawe i bokeh ma, więc podoba się :mrgreen:

35. plus za kolorystykę i trafienie z ostrością.

36. poprawne, ale chyba nie trafione z ostrością.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Eldred, Szacunek za długi koment :-B Zobowiązany jestem odpowiedzieć
Eldred napisał/a:
2. niski kontrast ale dodający specyficznego klimatu, bardzo ładna i ciekawa twarz.
Niestety światło żarówkowe grudniowym wieczorem nie pozwoliło na więcej ale gorzej by było gdybym wogóle nie zrobił tego zdjęcia ;-)
Eldred napisał/a:
3. chyba trochę za ciemno.
Z perspektywy czasu zrobił bym to na pewno inaczej.
Eldred napisał/a:
4. jak dla mnie świetnie oddaje klimat deszczowej zimnej marcowej pogody, aż czuć ten chłód.
Akurat znowu grudzień. Szkoda, że wtedy nie wiedziałem, że przy takim świetle trzeba korygować wskazania światłomierza. Sam bym widział jaśniej a wyciaganie chyba nie ma tu sensu :-/
Eldred napisał/a:
chociaż bokeh jak dla mnie zbyt nerwowy, albo bym przymknął albo otworzył bardziej przesłonę
Prawdopodobnie robione na 1.7 lub 2.
Eldred napisał/a:
7, 8 i 9
7 Dla mnie jest wyjątkowe. Ale to tylko dla mnie :-> Na 8 nie skojarzyłem reki dziecka wcześniej ;-) 9 staruszka. Średni format tylko w kolorze. Później mały obrazek. A bladość no coż inna będzie ilość tonów w świetle dziennym a inna w sztucznym. Na 18 pewno jest trafiona ostrość, to miękkość slajdu może na pełnym otworze może burzyć to wrażenie. 20 średni format, 22 mały obrazek proporcja boków na to wskazuje. 34 to ślimak. Zdjęcie musiałem skadrować ponieważ było robione 50 z przyłożoną odwrotnie 35 i jeszcze większa winieta była wliczona w zdjęcie.
Eldred napisał/a:
36. poprawne, ale chyba nie trafione z ostrością.
Jedna rzecz która mnie irytuje w mz-ce, jest taka że nie mogę wybierać punktów ostrości i często na pełnym otworze trudno uzyskać to co się chce :-|

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
kefa napisał/a:
Eldred napisał/a:
4. jak dla mnie świetnie oddaje klimat deszczowej zimnej marcowej pogody, aż czuć ten chłód.
Akurat znowu grudzień.
no to nawet lepiej, sugerowałem się datą posta, jak widać niepotrzebnie.

kefa napisał/a:
Eldred napisał/a:
36. poprawne, ale chyba nie trafione z ostrością.
Jedna rzecz mnie irytuje w moim mz-ce, że nie mogę wybierać punktów ostrości i często na pełnym otworze trudno uzyskać to co się chce :-|
Jest na to sposób, prosisz modelkę by wystawiła lekko swoją dłoń tak by u ciebie była w centrum kadru, a u niej na poziomie bliższego oka (w stosunku do aparatu), po ustawieniu ostrości po prostu odkłada dłoń tak żeby się nie poruszyć i masz trafienie ;-)

W podobny sposób robię znajomym zdjęcia w np. ciemnych knajpach, proszę żeby na moment wyjęli komórkę i ustawili koło twarzy z zapalonym ekranikiem, AF lub potwierdzenie ustawia sobie bez problemu ostrość i można robić zdjęcie (30/1.4@1.4 i iso 1100 na k20d ze stabilizacją czynią cuda ;-) )
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Eldred, Świetny sposób, nie pomyślałem o tym wcześniej :-)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Ja się nie znam, ale ślimor na 34 robi wrażenie na mnie :-B
 

blanchet  Dołączyła: 20 Kwi 2007
33 i 35 bardzo mi się podobają
mają fajny klimat, taki rodzinny (w dobrym tego słowa znaczeniu)


kurka, nie umiem konstruktywnie oceniać zdjeć :-(
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
White, :-)
blanchet napisał/a:
kurka, nie umiem konstruktywnie oceniać zdjeć
Ważne, że zdjęcia się podobają ;-)
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Fajne zdjęcia robisz - ostatnia seria kolorystycznie jest b. dobra. Więcej konstruktywnej krytyki nie będzie ;-)
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
BartekKw miło:)
37. A więc wrzucam dalej "album rodzinny" z ambicjami :->


38.
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
37. Podoba się bardzo. Kolorystyka nadal moim zdaniem bardzo fajna no i tak naturalność... przerobiłem sobie na szybko do BW z czerwonym filtrem i lekkim podbiciem kontrastu (mam na dzieję, że nie masz nic przeciwko) no i moim zdaniem jest jeszcze lepsze, ale ja kocham BW, może dlatego.
38. Jest uchwycony ciekawy moment, ale coś mi przeszkadza w tym zdjęciu, nie wiem na razie do końca co, ale prawdopodobnie tło.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Dzięki za odwiedziny:)
39.

40. Miejskie zoo

41. Miejskie zoo
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
39 znowu świetne i znowu wolałbym BW :) 40 też się podoba, ciekawa perspektywa no i moment! Słonia nie kupuję - trochę bałagan w kadrze i nie za ciekawe tło moim zdaniem. Pozdrawiam.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
martinnezzz napisał/a:
Słonia nie kupuję - trochę bałagan w kadrze i nie za ciekawe tło moim zdaniem.
To nie Safari żeby sobie obejść słonia jak się chce tylko zoo, dlatego tło takie a nie inne ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach