piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Albo muszla oczna z korektą dioptrii ;-) . Nawet się rozglądałem na ebayu ale z korektą między -3 a -4 aktualnie znajduję tylko do Nikona.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Eeee.. można sobie korygować muszlą, ale co do każdego kadru mam zdejmować google? No ej :-P
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
gogle wędrują na chwilę na czoło i git ;-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
To nie dla mnie taka zabawa, spadają :-P
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
matth napisał/a:
To nie dla mnie taka zabawa, spadają :-P

Mnie też spadają.
Dlatego jak mam otwarty aparat, to okulary mam zdjęte.
czasami tylko wtedy na plenerku mam problem z odróżnieniem, kto jest kto :-D
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
fotonyf, nie no to ja tak nie lubię. Włóczę się z aparatem po różnych miejscach w różnych miastach i odpada. Ma być do oka i wsio, jak się da to nie widzę potrzeby kombinowania jak koń pod przysłowiową górę :->
 

Rumpel  Dołączył: 08 Lut 2007
matth -> NIKON F3 HP ( Alkos wspominał już o tym ) - specjalna wersja kultowego modelu dla okularników . O dziwo stała się bardziej popularna od podstawowej. Gdyby nie wysoka cena ... ;-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Rumpel, ale ja nie chcę młotka tylko aparat :-P
 
wujek  Dołączył: 12 Sty 2008
piotrecius napisał/a:
między -3 a -4

Dla mnie to o wiele za mało. Potrzebowałbym tak -10.

fotonyf napisał/a:
jak mam otwarty aparat, to okulary mam zdjęte.

Tyle, że w takiej sytuacji potknę się o własne nogi i wszystko co na ziemi leży ;-)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
matth, wujek,
nikt nie mówi, że fotografujący okularnik ma łatwe życie ;-)
 

Rumpel  Dołączył: 08 Lut 2007
heh , moment kiedy okazało się ( i to całkiem nie tak dawno temu ) że trzeba mi w okularach chodzić - był okrutny :). Od tego czasu najmilej wspominam kontakt z zabytkowym dalmierzem Voigtlander Vito CLR . Duży jasny wizjer, ale nie aż tak - by moje bryle go nie objęły. Mam też Olympusa OM-2 - świetna filigranowa lustrzanka, ale jej ogromny ekran jest już dla okularnika problemem - nie ogarniam go całego :D . Nie wiem jak się ma wizjer Pentaxa ME Super do jednocyfrowych , manualnych olków ?
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
fotonyf, wcale tak nie uważam.. Przy P30 nie mam żadnych problemów, przy K10 też. Więc jaka nie MES to coś innego się znalazło. Wsio ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Rumpel napisał/a:
jak się ma wizjer Pentaxa ME Super do jednocyfrowych , manualnych olków ?
Zauważalnie mniejszy.
 

Rumpel  Dołączył: 08 Lut 2007
Dada, dzięki Wielkie :) chyba szybciej niż myślałem przygarnę ME Super pod strzechę . Aż wstyd, że jeszcze nie zawitał :)
 
emgenov  Dołączył: 29 Maj 2007
matth

zerknij do SuperA przed zakupem - sprzedałem go bo nie widziałem wyświetlacza w wizjerze.Wyświetlacz jest malutki, LCD i pod wizjerem - musiałem sie gimnastykować żeby go zobaczyć.


p
m
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
emgenov, cenna wskazówka, dzięki :-)
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
emgenov, ja mam zupełnie inne odczucie wszystko jest przejrzyste i klarowne a do tego w mozliwosc podswietlenia wyswietlacza lampką
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Dopiszę się, bo miałem (mam) podobny problem; matówki ME Super czy MX są dla mnie za duże i też ich nie ogarniam. W Olku OM2n ogarniam, ale tylko tak mniej-więcej, więc też pewnie pójdzie do ludzi.

Za to Program A czyli zubożone Super A - miód. Widzę wszystko i się nie spinam. Podejrzewam, że Super A będzie identyczne, wnosząc po specyfikacji.
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Program A dla Okularnika jest akurat - mnie tylko wkurza ze trzeba sie ew bawić w dodatkowe soczewki a czasem be z okularów robię.
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Cholera, też noszę okulary i ogarniam matówkę w MESie. Może jakiś dziwny jestem? Swoją drogą w okularach i tak mi się źle fotografuje - jak zachodzi potrzeba dużej ilości zdjęć - zakładam soczewki kontaktowe (a w zasadzie to mi Ania zakłada, bo sam nie potrafię :-P ).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach