klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
mgluszkowski napisał/a:
- mógłbys to trochę rozwinąć?

wyglad zdjec na malych wartosciach przyslony, mam na mysli bliskie kadry (dla krotkich szkiel), sposob oddawania tla za motywem na ktory ostrzysz, specyfike jego rozmycia, spojrz:
http://photography-on-the...?t=93122&page=5
akurat w linku sporo zdjec jest z tele, chodzi mi jednak o to ze sa szkla ktore maja bokeh miodny i porzadany, inne wrecz daja paskudne 'szczekajace' tlo (a ostrosc w punkcie ostrzenia moze byc swietna, podobnie tez to co szklo daje po przymknieciu do wiekszych wartosci np 8 gdy rozmyte tlo przestaje juz odgrywac role). I tak posiadajac pentaxowe 50 1,7 super szklo i wazace pewnie z 2-2.5 raza tyle manualne 55/1.4 trzymam je oba. Roznica wygladu tla na malych przyslonach jest kolosalna, ma zwiazek z konstrukcja szkla (np uklad/ilosc listkow przyslony), no i...ilekroc chce ostrosci totalnej to tego 1.7 nie wiem czy jest cos w stanie pobic przymknietego, to jednak do roznych 'papierowych' glebi wole ciut jasniejszego konkurenta (ktory znow na pelnej dziurze nie jest ostrzejszy, jest za to...INNY:), nawet flary z niego mi sie podobaja, sposob oddania elementow sasiednich do ostrzonego). tak ja to odbieram (i pewnie jakis procent posiadaczy bokehowych 77-ek, 85-ek i innych 50tek takze).
pozdrawiam
kp
 

piotr_w  Dołączył: 14 Lis 2006
Re: Czy zamiast kita K100D lepiej Revuenon 55/1.2 i FA28-70/
davnes napisał/a:
cóz wart jest ten revuenon 55/1,2 czy warto dac za niego 400zł i czy się odwdzieczy fotkami do których nie tzreba bedzie dac lampka po oczkach w kościele? jak sądzicie?


Revuenony to różne szkła, produkowane przez różnych producentów.
Można trafić na szkła świetne, można trafić na dobre, ogólnie Revue poniżej pewnego poziomu nie schodziło.

Revuenony 55/1.2 też są różne.

AFAIR:
- Część była zaprojektowana i wyprodukowana przez Tomiokę (z napisem Tomioka) - są to bardzo dobre szkła, osiągają wysokie ceny.

- Część była zaprojektowana i wyprodukowana przez Tomiokę jako OEM- optycznie jw.

- Część była zaprojektowana przez Tomiokę i produkowana przez (AFAIR) Cosinę - te szkła są również bardzo dobre (może trochę "gorsze" od powyższych).

- Część była produkowana według trochę innego schematu, AFAIR też przez Cosinę (może też przez innych), te szkła są "tylko" dobre.

Zostaje kwestia rozróżnienia - pierwsze od góry mają napis "Tomioka" i są łatwie do wyłapania, ale drogie, co do reszty to ruletka, ale AFAIR większość szkieł Revue/Porst 55/1.2 bazuje na tym samym "Tiomiokowym" schemacie.

400zł za to szkło w stanie bdb to nie jest zła cena, inna sprawa, że większość z nich miała pojedyńcze powłoki i pod światło pracuje "tak sobie", może warto poszukać Taka SMC 50/1.4?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach