bynon  Dołączył: 16 Lip 2006
a nie prosciej zwykla lampa blyskowa z odblysnikiem z tektury, albo cos takiego ?:

http://www.flickr.com/gro...57603455708647/
 

pan_kg  Dołączył: 08 Lis 2008
Jak te diody świecą - chodzi mi o temperaturę światła- może ktoś wstawić zdjęcie wykonane przy tym oświetleniu?
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
pan_kg napisał/a:
Jak te diody świecą - chodzi mi o temperaturę światła- może ktoś wstawić zdjęcie wykonane przy tym oświetleniu?

Zależy jakie diody, ale te jednobarwne mają ciągłe widmo z niewielkimi odchyłkami
http://armar.net.autocom.pl/foto/test/lampka/
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
[b]a_czacha[ ładne cacko
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
A dziękuję!
Następny, ulepszony model mam nadzieję zaprezentuję na początku roku...
 

morosa  Dołączył: 22 Paź 2006
Pytanie do znawców: da się zamienić żarnik np metz 45 cl-x, na parę takich samych żarników? Chodzi o zrobienie zewnętrznego pierścienia z czterech żarników.
 
anugal  Dołączył: 01 Cze 2008
Niestety, rozrzut parametrów palników nawet dokładnie tego samego typu nie pozwala na podłączenie kilku sztuk do jednego kondensatora - nie da się uzyskać identycznego wyładowania we wszystkich na raz. Należy zastosować tyle kondensatorów ile palników. Obwód ładowania (oczywiście po odseparowaniu od siebie kondensatorów) oraz wyzwalania może pozostać bez zmian.
 

bartwaw  Dołączył: 28 Paź 2009
Jak by kogoś interesowało w kwestii pierścienia do macro.

http://www.flickr.com/photos/mp2k_net/4487764218/

Cenowo wychodzi dobrze biorąc pod uwagę, że DX wysyła za free.
Zresztą mają oni sporo dobrych jakościowo produktów. Moja najlepsza latareczka pochodzi od nich :)
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Żeby nie zaśmiecać zbytnio forum podpinam się pod istniejący już wątek (tylko czemu w dziale Złota rączka? )... :shock:
Zima zima, ale nieuchronnie dzień jest coraz dłuższy i powoli trzeba się przygotowywać do sezonu. Przejrzałem prawie wszystko co się nawinęło i dało nawinąć o lampach oraz dyfuzorach i stwierdzam wszem i wobec, że zgłupiałem doszczętnie i już nic nie wiem.... :oops:
A z resztą prościej będzie tak – poszukiwana jest tania lampa (za maximum 250 zł) do amatorskiego fotografowania macro. Nadmieniam, że lamp od lat nie używam wcale (ostania była zastosowana do Zenita E) i jakoś z tym nawet żyję. Badylki i robaczki fotografuje w świetle zastanym i podejrzewam, że tak pozostanie, nie mniej zaskakuje mnie od czasu do czasu niespodziewana ciemność no i wtedy jest klops. Co Szanowne Koleżeństwo doradzi (świerzbi mnie strasznie jakiś LED, niestety wszyscy jak na złość narzekają na ten typ oświetlenia)? Nadmienię od razu, że jestem antytalentem manualnym i nic konstruktywnego nie wystrugam ani nie wytnę (mam na myśli wszelkiej maści i konstrukcji dyfuzory)... :evilsmile:
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Pierścieniowe LED'y mi jakoś nie podchodzą, nie wiedzieć czemu. Raczej może jakiś TRISTAR HPL-3... :?:
Używał może ktoś czegoś takiego? :?:
 

philip100  Dołączył: 30 Paź 2010
Znalazłem fajną rzecz: CLICK, ktoś wie gdzie można się zaopatrzyć w tanie przewody światłowodowe?
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
A masz jakieś zdjęcia pokazujące jak to działa? Było kiedyś takie urządzenie "stacjonarne", na które nakładało się flesz, wychodziły z tego wiązki światłowodowe z możliwością zakładania końcówek z filtrami i precyzyjnego kierowania światła na wybrane punkty. Urządzenie niesamowicie pomocne w makro, do biżuterii itp. Nie pamiętam nazwy ani firmy - długo reklamowali się w FOTO i Foto*Kurierze. Drogie było, jak "jasny pierun".

[ Dodano: 2011-01-12, 16:30 ]
to "Twoje" pewnie też będzie fajnie działać, ale będą też i straty światła.
 

philip100  Dołączył: 30 Paź 2010
Niestety to wszystko co o tym znalazłem.
Idea mi się strasznie podoba bo nie trzeba dodatkowego źródła światła (LED ,lampa zewnętrzna) i zasilania. Do tego patent jest całkiem zgrabny i ultra-mobilny.
Straty światła na pewno jakieś będą ale do amatorskiego macro powinno być w sam raz. Chcę sobie coś takiego zrobić tylko niech mi ktoś powie gdzie dostać tyle światłowodu (za ludzkie pieniądze) :-)
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Trzeba kupić lampkę nocną z takimi włóknami i rozebrać.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
 

philip100  Dołączył: 30 Paź 2010
No fakt, nie pomyślałem o tym, 20zł :->
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
a_czacha napisał/a:
Trzeba kupić lampkę nocną z takimi włóknami i rozebrać.

Trafiony-zatopiony! U Chińczyka takie lampki są po parę groszy.

[ Dodano: 2011-01-12, 17:19 ]
Myślę, że powinieneś pomyśleć przy budowie takiego urządzenia nad możliwością ukierunkowania strumienia światła. Chodzi mi o możliwość kierowania plamy świetlnej w zależności od użytego obiektywu i odległości przedmiotowej. Na obrazku światłowody ułożone są na stałe wokół osłony obiektywu i chyba nie ma możliwości zmiany ich położenia. Wiesz, o czym myślę?
 

philip100  Dołączył: 30 Paź 2010
@technik219 Wiem (domyślam się), myślałem zrobić większy ring - min. 80mm. średnicy otworu i zamocować to na lekkim, regulowanym ramieniu wkręconym w gwint pod statyw. Niestety trochę straci na zgrabności ale efekty będą lepsze.

Ps. Dorwałem kabel światłowodowy od karty muzycznej i widzę że chyba nie będzie źle jeśli chodzi o moc światła (jedna żyłka o przekroju 1mm). :-)
 

Artiip  Dołączył: 22 Sty 2010
philip100 napisał/a:
nie będzie źle jeśli chodzi o moc światła
Jeżeli to będzie prawdziwy światłowód to straty będą małe.
Natomiast te świecidełka z allegro to chyba są ze zwykłej żyłki wędkarskiej (lub czegoś w tym rodzaju) i światła będzie malutko

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach