technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
philip 100 - Od jakiegoś czasu myślałem jak by osiągnąć efekt, jak na Twoim zdjęciu i BINGO! Dzięki za inspirację! :-B :-B :-B :-B :-B :-B (sześciopak).
 

philip100  Dołączył: 30 Paź 2010
@technik219 Cieszę się że mogłem pomóc :-D

BTW, znalazłem jeszcze jeden podobny wynalazek







Więcej info tutaj
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
philip100, podoba mi się jak nie wiem co! Wygląda jak aparatura do prześwietlania myśli... :evilsmile:
 

philip100  Dołączył: 30 Paź 2010
hehe, fakt, wygląda futurystycznie jak na home-made ring :-) . Po samplach ze strony którą podałem wyżej widać że doświetla ładnie i nie rzuca ostrych cieni - ale to są prawdziwe przewody światłowodowe.
Niestety, byłem dzisiaj w sklepie w poszukiwaniu "włochatych" lamp i znalazłem, ale nie nada się to w ogóle - zwykłe żyłki o przekroju trochę większym od ludzkiego włosa... Muszę poszukać czegoś lepszego.

[ Dodano: 2011-01-27, 00:07 ]
Póki co nie namierzyłem dobrych światłowodów. Zabrałem się za tradycyjny ring lompowy i wyszło mi to tak:


Nadal szukam okazyjnego DFA100 WR więc obiektywu do makro nie mam... Sample z sigmy (Wszystko 50mm/2.8):





Ring powstał na bazie tego tutoriala (choć mój jest zdecydowanie bardziej prowizoryczny). Koszt to ok. 40zł. na miskę, śruby i taśmę. Reszta jest z odzysku.

Chyba nie jest źle :-)

[ Dodano: 2011-02-06, 18:57 ]


[ Dodano: 2011-02-11, 22:32 ]
 
bigt  Dołączył: 25 Kwi 2011
a_czacha napisał/a:
Stosować jeden rodzaj diody, najlepiej zimne.


Zimne mają kiepskie odzwierciedlenie kolorów, zwykle około 70,
ciepłe spokojnie 80, a jak dobre i firmowe to i 90%.

[ Dodano: 2011-04-25, 17:05 ]
bartwaw napisał/a:
Jak by kogoś interesowało w kwestii pierścienia do macro.

http://www.flickr.com/photos/mp2k_net/4487764218/

Cenowo wychodzi dobrze biorąc pod uwagę, że DX wysyła za free.
Zresztą mają oni sporo dobrych jakościowo produktów. Moja najlepsza latareczka pochodzi od nich :)


O ile sama lampa jest dość ok,
to reszta jest straszną amatorką...
W dodatku średnio przemyślaną.
Zasilanie z dwóch 9V baterii w dodatku ze stabilizatorem to wg mnie głupota.
Nie dość że baterie są dość drogie, aku też, a oprócz tego mają małą pojemność,
to jeszcze są duże i nieporęczne i w pudełku po cukierkach z krakowskiego kredensu ;)

Zabieram się od jakiegoś czasu za to i w związku z tym właśnie wszedłem na to forum,
za jakieś parę tygodni jak znajdę czas wrzucę prototyp.

Póki co powiem tylko tyle że albo połączę diody bardziej równolegle, żeby nie iśc w napięcie tylko w prąd, albo zasilę to prostą przetwornicą step up z 2, może max 3 paluchów, być może małych.
Biorąc po uwagę że aku 9V ma około 200mAh pojemności, a taki AAA spokojnie 1000mAh,
to łącząc 3 małe paluszki to nawet przy 12v połączeniu diod mamy i tak zysk pojemności.

[ Dodano: 2011-04-25, 17:08 ]
philip100 napisał/a:
Znalazłem fajną rzecz: CLICK, ktoś wie gdzie można się zaopatrzyć w tanie przewody światłowodowe?


Wygląda to jak żywcem wyjęte z tzw lampki nocnej światłowodowej :)
Kosztuje to raczej grosze, (ew jakieś kable telekomunikacyjne...)
ale jak patrzę na konstrukcję to odnoszę wrażenie że efekt może nie być zbyt ciekawy...
Gdzieś takie światłowody miałem, może kiedyś spróbuje...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach