Pan Jan  Dołączył: 11 Lis 2006
tref napisał/a:
masz BP? Nie narzekaj, mi jeszcze nigdy nie padło zasilanie w korpusie serii MZ przez zapomnienie wyłączenia. No, tylko, że przed nocą sprawdzałem, ale podczas łazęgi nigdy ne wyłączałem - to nie jest energozjadacz.

Wyczerpać się nie wyczerpie, bo tam prawie nic nie czerpie mocy, ale i tak wyrobię sobie paranoiczny odruch sprawdzania czy wyłączyłem aparat przed snem. A w Zorce tego problemu by nie było ;)
 

Snorg  Dołączył: 28 Wrz 2006
tref napisał/a:
Nie narzekaj, mi jeszcze nigdy nie padło zasilanie w korpusie serii MZ przez zapomnienie wyłączenia. No, tylko, że przed nocą sprawdzałem, ale podczas łazęgi nigdy ne wyłączałem - to nie jest energozjadacz



To znaczy, że mój MZ-5 jest walnięty :-( Dwie nowe baterie cr2 nie potrafią dotrwać dwóch tygodni (ok. 3 rolki albo 100 klatek - jakby powiedział cyfroamator). Doszło do tego, że po każdym pstrykaniu wyciągam je z aparatu, żeby ich nie zeżarł za szybko. Takiego go kupiłem i myślałem, że takie już są z nich żarłoki.
Teraz też mam niedokończony film (brakuje jednej, może dwóch klatek :evil: ) i znów puste baterie.

Pozdrawiam

Snorg
 

kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
Acha. Moja MZ-3 na komplecie baterii CR-2 działa jakiś rok - 30-60 filmów.
Baterypacka dokupiełem dopiero teraz i nie mam pojęcia ile będzie chodzić na czterech paluszkach. Ale to nie problemy z prądem mnie skłoniły do zakupu BP tylko polepszenie chwytu. Na energożerność nigdy nie narzekałem.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Podobnie jak u Kiwaczka, jak pracowałem na CR-2, to w zależności od ilości filmów pracowałem na nich rok-dwa. Jak przerzuciłem się na akumulatorki R6 w BP. to przedw.położeniem na półkę po prostu je wyciągam i trudno mi ocenić ile wyciągam zdjęć/filmów.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Snorg napisał/a:
To znaczy, że mój MZ-5 jest walnięty Dwie nowe baterie cr2 nie potrafią dotrwać dwóch tygodni (ok. 3 rolki albo 100 klatek - jakby powiedział cyfroamator). Doszło do tego, że po każdym pstrykaniu wyciągam je z aparatu, żeby ich nie zeżarł za szybko. Takiego go kupiłem i myślałem, że takie już są z nich żarłoki.
Teraz też mam niedokończony film (brakuje jednej, może dwóch klatek ) i znów puste baterie.
ile ze 100 klatek robisz z lampą? Jak długo przed pstryknięciem bawisz się AF? Jeśli skrajnie używasz tego typu "pomocników" możesz faktycznie szybko uśmiercać baterie.
 

Snorg  Dołączył: 28 Wrz 2006
Też początkowo myślałem, że to od nadmiernej zabawy aparatem, ale ostatnią parę baterii wytrzepałem używając wyłącznie starych obiektywów, bez AFa. Lampą błyskam, ale tylko zewnętrzną. Kupiłem nawet droższe baterie, też je migiem zeżarł.
Cóż, wiem już, że egzemplarz, który mam nie jest zwyczajnym MZ-5.
Cyfra 5 oznacza u niego liczbę pobieranych amperów. Dlatego od dziś nadaję mu nową nazwę: MZ-5A. Prawdziwy unikat! ;-)

Pozdrawiam
Snorg
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Snorg napisał/a:
Dlatego od dziś nadaję mu nową nazwę: MZ-5A. Prawdziwy unikat!
może lepiej MZ-5VA ?
 
Pan Jan  Dołączył: 11 Lis 2006
jacekzom napisał/a:
A ja ma sprawna Zorke z dalmierzem...i pierwsza Smiene 8 tez.

A ja mam Smienę z wymienną optyką :-) (bo sama wypadła)

Skoro jesteśmy przy temacie zużycia baterii: czy znacząco zwiększa się przy długich ekspozycjach? Ja dużo (nawet 50%) zdjęć robię w nocy.
 

Snorg  Dołączył: 28 Wrz 2006
Skoro jesteśmy przy temacie zużycia baterii: czy znacząco zwiększa się przy długich ekspozycjach? Ja dużo (nawet 50%) zdjęć robię w nocy.

Przy moim egzemplarzu MZ-5 nie zdążyłem sprawdzić :-(
Ale w innych korpusach, jakie miałem i mam nie zauważyłem dramatycznych zużyć. Mam na myśli czasy max do 1min. Z dłuższych jeszcze nigdy nie korzystałem. Generalnie jednak trzeba się liczyć ze zwiększonym zużyciem baterii.
Kiedyś czytałem na ten temat na pl.rec.foto i ktoś porównywał korpusy różnych producentów właśnie pod względem zużycia baterii przy otwartej migawce. Jeśli dobrze pamiętam, to najgorzej wypadła Minolta. W każdym razie zapamiętałem, że Pentax (z serii Z i MZ) nie należy do energożernych przy długich ekspozycjach.

Pozdrawiam
Snorg
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
PROSZE O ZAPRZESTANIE WARTOSCIOWYCH DYSKUSJI W DZIALE GIELDA

inaczej bede zmuszony wstawic do regulaminu nakaz blokowania wszystkich tematów...
 
Pan Jan  Dołączył: 11 Lis 2006
alkos napisał/a:
PROSZE O ZAPRZESTANIE WARTOSCIOWYCH DYSKUSJI W DZIALE GIELDA

inaczej bede zmuszony wstawic do regulaminu nakaz blokowania wszystkich tematów...


Przyjąłem i zrozumiałem.

Dziękuję za wydzielenie tematu.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Pan Jan napisał/a:
Przyjąłem i zrozumiałem.


To bylo do wszystkich :-)
 

Snorg  Dołączył: 28 Wrz 2006
alkos napisał/a:
To bylo do wszystkich


Moja wina :oops:
Tak jakoś wyszło. Od słowa od słowa i zrobił sie OT w dziale Giełda.
Myślałem już o założeniu tematu o bateriach, ale jako nowy forumowicz czuję jeszcze taką małą nieśmiałość do rozpoczynania wątków :-)
W przyszłości obiecuję jednak poprawę :-B

Pozdrawiam
Snorg
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Snorg napisał/a:
Myślałem już o założeniu tematu o bateriach, ale jako nowy forumowicz czuję jeszcze taką małą nieśmiałość do rozpoczynania wątków

jeśli chodzi o tematy o betariach to już kilka było, więc zachęcam do przebadania forum przed zakładaniem nowych wątków - nie mniej jeśli jakieś niejasności, wątpliowści itp. itd. to śmiało pytaj, śmiało zakładaj nowe wątki - to nic nie boli :mrgreen: ewentualnie przed założeniem wątku :-B na odwage :-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Snorg napisał/a:
Myślałem już o założeniu tematu o bateriach, ale jako nowy forumowicz czuję jeszcze taką małą nieśmiałość do rozpoczynania wątków
Kto pyta... Przeszukaj forum, jak nie znajdziesz zakładaj wątek. Najwyżej usłyszysz RTFM i dostanesz hint'a w postaci linku. Bez obaw, a błędy zdarzają się najlepszym.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Pan Jan napisał/a:
czy znacząco zwiększa się przy długich ekspozycjach? Ja dużo (nawet 50%) zdjęć robię w nocy.

Instrukcja podaje otwarcie migawki przez 8 godz./komplet świeżych baterii. Możesz policzyć (+-).
Mnie udało się na CR2 wystrzelić 14 rolek - 3/4 AF, 1 film flesz, 1 film z długimi czasami.
Przez krótki czas użytkowania już nauczyłem się mieć przy sobie drugi komplet. Przy manualu zapominałem, że mam baterie.
 
markhum  Dołączył: 02 Paź 2006
Witam wszystkich
Przy okazji dyskusji na temat zasilania w Pentax'ach z serii MZ to chciałbym się zapytać czy ktokolwiek korzystał może z akumulatorów CR-2? Na Allegro znalazłem taką aukcję http://www.allegro.pl/ite...europie_fv.html
W sumie cenowo to taka ładowarka i dwa akumulatorki odpowiadają zakupowi Battery Pack FG. Co jest według was lepszym rozwiązaniem zastępczym wobec zwykłych baterii CR-2: akumulatorki czy też BP?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
markhum napisał/a:
Co jest według was lepszym rozwiązaniem zastępczym wobec zwykłych baterii CR-2: akumulatorki czy też BP?
BP z akumulatorkami AA :) Lepszy uchwyt, kupujesz 2 komplety aku (jeden w zapasie-zawsze) i masz pstrykania do woli.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Czy zużycie baterii będzie zależało od wersji firmware jaki mam wgrany do MZ-5n ?
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
A czy tam można wgrywać firmware?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach