plastyk  Dołączył: 30 Sie 2007
Pytanie-techniczne.
Czy istnieje możliwość jednoczesnego zapisu zdjęcia na karcie i ewentualnie przez wyjście z korpusu na np. bank foto?
A pytanie wzięło się z ewentualnej potrzeby zdjęć na sesji lub ważnej imprezie.
Jeśli dokonamy zapisu na dwóch nośnikach mamy wtedy gwarancję na udaną sesję.
Może ktoś już próbował, dlatego pytam.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
plastyk napisał/a:
Czy istnieje możliwość jednoczesnego zapisu zdjęcia na karcie i ewentualnie przez wyjście z korpusu na np. bank foto?
Przecież zapis, poprzez kabel USB, z korpusu jest z karty. To jak można zapisać plik, którego jeszcze nie ma na karcie ?
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
plastyk napisał/a:
mamy wtedy gwarancję na udaną sesję.


nie mamy ;-)
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
a od kiedy "udanośc" sesjii zależy od ilości źódeł przechowywania informacjii? Rozumiem, że chodzi tu o bezpieczeństwo - gdyby np. karta padła. Moim zdaniem, to czy sesja się uda czy nie, zależy głównie od tego kawałka mięsa stojącego za wizjerem...
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
......głównie od tego kawałka mięsa stojącego za wizjerem...
No... czasem od tego ciała przed obiektywem :-) !!
 
plastyk  Dołączył: 30 Sie 2007
Tak, tak. Chodzi o bezpieczeństwo.
Sądziłem, że jest możliwość zapisu zewnętrznym połączeniem (poza kartą pamięci).
Skoro jest to niemożliwe - trudno.
Ale z drugiej strony, byłoby to ciekawe rozwiązanie.
Dziękuję za info.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Jest chyba taka możliwość. Jakaś firma produkuje karty SD 2 GB z wbudowanym WiFi. Zobacz na ich stronie, czy oprogramowanie nie oferuje takiej możliwości - przy czym musisz sobie zdawać sprawę, że przegrywanie po WiFi nie jest szybkie, ale za to trwa non stop, więc jeśli nie walisz seriami, może będziesz na bierząco z backupem.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
Jakaś firma produkuje karty SD 2 GB z wbudowanym WiFi. Zobacz na ich stronie,
No dobra, to podaj tę stronę.
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
Wystarczy w google wpisac fraze "sd wifi" - takie trudne... ? Dla leniwych : tu znajduje się recenzja jednej z takich kart. Problem w tym, że karta taka jest dłuższa od normalnej, więc nie zamknie się klapki na aparacie. Są też standardowe karty SD z wbudowanym WiFi, a nawet miniSD z Wifi. Tak trudno poszukac?

Firm produkujących takie karty jest naprawdę sporo, a co ważniejsze nie ma żadnego problemu z dostanich ich w Polsce. Ale smaczek związany ze znalezieniem ich, pozostawiam Wam :evilsmile:

 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Kosior napisał/a:
Problem w tym, że karta taka jest dłuższa od normalnej, więc nie zamknie się klapki na aparacie.

Nie zamknie się klapki = nie zrobi się zdjęcia. Chyba, że się pogrzebie w menu serwisowym.
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
Stachu napisał/a:
Kosior napisał/a:
Problem w tym, że karta taka jest dłuższa od normalnej, więc nie zamknie się klapki na aparacie.

Nie zamknie się klapki = nie zrobi się zdjęcia. Chyba, że się pogrzebie w menu serwisowym.


edytowałem posta, teraz juz wszystko jest tak, że zdjęcie się zrobi :)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kosior napisał/a:
Wystarczy w google wpisac fraze "sd wifi" - takie trudne... ?
Napisałeś "na ich stronie". Czyli jakiej stronie ? Jakbyś napisał, ze są takie karty i należy sobie znaleźć, to w porządku.

[ Dodano: 2008-07-13, 12:55 ]
Poza tym, nadal musi być zapis na kartę. Nie można chyba jednocześnie zapisywać i przesyłać plików poprzez wifi. Chyba, że się mylę.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Kosior, a zauważyłeś, że ta z pierwszego linku to nie karta pamięci SD, tylko karta SDIO WiFi?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ta karta nie rozwiązuje problemu.
plastyk napisał/a:
Czy istnieje możliwość jednoczesnego zapisu zdjęcia na karcie i ewentualnie przez wyjście z korpusu na np. bank foto?

Po prostu nie trzeba jej wyjmować z korpusu, by przesłac pliki. Tylko tyle.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Swego czasu poważnie myślałem nad zakupem karty EYE-FI, ale szybko mi przeszło z kilku powodów:
- karta musi być podpięta do AP (Ad-Hoc nie działa)
- karta nie potrafi sama kasować przesłanych zdjęć.
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
Kosior napisał/a:
Napisałeś "na ich stronie". Czyli jakiej stronie ? Jakbyś napisał, ze są takie karty i należy sobie znaleźć, to w porządku.


nie ja napisałem :-P

lipalipski napisał/a:
Kosior, a zauważyłeś, że ta z pierwszego linku to nie karta pamięci SD, tylko karta SDIO WiFi?


tak, ale to oznaczenie nic mi nie mówi. Myslałem, że to taka karta SD z wifi.... Nie znam się na tym. Poza tym, w drugim linki jest już dobra karta
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Kosior napisał/a:
tak, ale to oznaczenie nic mi nie mówi. Myslałem, że to taka karta SD z wifi.... Nie znam się na tym. Poza tym, w drugim linki jest już dobra karta

To takie powiedzmy karty do palmtopów, jak Express Card np do laptopów. Wtykasz w gniazdo SD (obsługujące SDIO) i masz WiFi w palmtopie, albo antenę GPS, albo cokolwiek.

[ Dodano: 2008-07-13, 13:25 ]
Poza tym o kartach WiFi SD już tu gadaliśmy:

http://pentax.org.pl/view...&highlight=wifi
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kosior napisał/a:
nie ja napisałem :-P
No tak, mój błąd. Zasugerowałem sie twoja wypowiedzią, nie sprawdzając autora. Przepraszam.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
A tu jeszcze dwa tematy na podobny temat co w wątku tym:

http://pentax.org.pl/view...&highlight=wifi

i

http://pentax.org.pl/view...&highlight=wifi
 

Sierek  Dołączył: 02 Lut 2008
Karta pamięci z Wi-Fi nie rozwiązę problemu, bo w firmware aparatu nie ma obsługi transmisji bezprzewodowej i sterowników takiej karty.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach