BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
potrzebuję pomocy od Pentaxian
Witam was!
Otóż sprawa wygląda następująco:
Kiedyś, odnośnie jakiegoś tematu pisałem o tym, że moja nokia 6280 zgubiła zasięg i niestety już go nie znalazła.
Żadnym domowym sposobem nie dało rady go przywrócić, więc oddałem go do serwisu. Pan powiedział "nie ma sprawy, załatwimy to w kilka dni. Koszt 80zł"
Przychodzę dziś po odbiór i co? Pan stwierdził, że niestety nie da rady go naprawić. Telefon to "trup".
Nie jestem jakimś specem od GSM ale wydaje mi się, że jeżeli telefon ani nie upadł ani nie został zalany to wina siedzi gdzieś w jakiejś części - więc teoretycznie można ją naprawić lub wymienić. Czyż nie?
Mam wrażenie, że owy pan po prostu nie umiał sobie z tym poradzić i dlatego stwierdził, że telefon nadaje się na części.

Wiem, że na naszym forum są osoby zajmujące się naprawą telefonów.
Mam do was (a także do innych którzy znają się na elektronice) pytanie i prośbę.
Czy telefon, który zgubił zasięg i wina nie leży w końcówce mocy na prawdę jest do wyrzucenia?
A prośba to taka, czy ktoś z wasz, szanowni użytkownicy mógłby spojrzeć na ten telefon w swoim komisie lub w zaciszu domowym i powiedział, czy na prawdę nadaje się tylko na części? nie mam teraz pieniędzy na kupienie nowego telefonu, a po za tym, lubię tę nokię ;)
Oczywiście pokryłbym koszta wysyłki, części i robocizny oraz duże :-B postawił.

Z góry dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi!
Label.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
YellowLabel, mam kumpla w GSM, zajmuje sie oczywiscie naprawami.
Moze do niego zajrzec, ale zeby naprawic czy cos... no tu oczywiscie nic obiecac nie moge.
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
Gdybyś zapytał czy jest sens coś jeszcze z nią robić, byłoby miło.
Jeżeli nie, to trzeba się go pozbyć na części :/
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
perl napisał/a:
mam kumpla w GSM,

o! to szacun ... :evilsmile: ;-)
A tak ogólnie... telefon to nie cały GSM...
A nie mówił ten z serwisu co padło? Kupa elementów, jest nienaprawialnych, a wymiana może być nie opłacalna.. A zanieś do innego serwisu, tak na odległość to może być kiepsko z diagnozą.
 

rysiacz  Dołączył: 04 Sie 2008
Miałem dosyć długi czas 6280. I jedynie w czym mógłbym Ci pomóc to jak wgrać soft od 6288 bo tak zrobiłem ze swoją ale niestety jakoś nie widzę, żeby to coś mogło pomóc
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
nie no, to raczej nie przyniesie żadnego efektu.
A może ktoś z forumowiczów chciałby przygarnąć za 80zł ten telefon? :P
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Re: potrzebuję pomocy od Pentaxian
YellowLabel napisał/a:
Witam was!
Otóż sprawa wygląda następująco:
Kiedyś, odnośnie jakiegoś tematu pisałem o tym, że moja nokia 6280 zgubiła zasięg i niestety już go nie znalazła.


Mogła polecieć elektronika odpowiedzialna za część RF w telefonie. Takiego czegoś żaden zakład bez specjalistycznego sprzętu do re-tunningu Ci nie naprawi, nie ma szans. Sama część zamienna to nie wszystko, po wymianie trzeba jeszcze umieć (i mieć jak) to wszystko zestroić...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach