opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Bogdan napisał/a:
Metz 36 C-2 posiada własną automatykę natomiast następne TTL, P-TTL itp- czy posiadają również własną automatykę?

nie, Metz 36 AF-5 i AF-4 to tylko pTTL
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Bogdan, podstawowe pytanie: jakie masz obiektywy? jeśli AF i A to lampa z pTTL jeśli M K i m42 to własna automatyka... co do mocy to niemal identyczne lampy, jakość? taka jak cena (ale mi starcza 36c2)
jak potrzebujesz zarówno pTTL jak i własną automatykę musisz kupić najmocniejszego metza lub pentaxa 360/540
 

barto125  Dołączył: 11 Lut 2010
Idzie kupić coś sensownego za 300, no max 400 zł?
Raczej automatyka własna. Miła byłaby fotocela.
Tak myślę, coś w stylu SB-24?
Czy coś rozsądniejszego dostanę?
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
barto125, na giełdzie wisi super metz :mrgreen: sam mam chrapkę ale kasy brak...
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
pyciar napisał/a:
na giełdzie wisi super metz
Mam, używam, nie narzekam
 

barto125  Dołączył: 11 Lut 2010
Właśnie też czaję się na tego metza, czekam, ktoś podobno go sobie już zaklepał, ale chyba się wykręca. Jak się nie uda, to coś dobrego w tej cenie znajdę?
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
innego metza :mrgreen: albo dozbierasz 200 i kupisz 48af-1
 

barto125  Dołączył: 11 Lut 2010
No tak, ale w metzach w tej cenie mam tylko regulację głowicy w poziomie, pion też by się przydał ^^
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
barto125 napisał/a:
Jak się nie uda, to coś dobrego w tej cenie znajdę?

Znajdziesz. Nikon SB-24 ;-)
 

barto125  Dołączył: 11 Lut 2010
To mam też na oku ;]
 
rancho1  Dołączył: 07 Lut 2011
witam. czytam tutaj o lampach i nie wiem czy takie pytanie juz padlo? jaka lampa do K-X najlepsza dla amatora? czy 360 pentax to dobry wybor?.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
jeśli Cię stać to dobry :mrgreen: ma jeden minus (amator może go nie zauważyć): nie obraca mu się główka
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Nie najlepszy, ze względu na brak obrotu głowicy. W zbliżonej cenie są nowe Metze 48 i 50, a ostatnio miałem w łapach Metza 44 i też jest niezły (a tańszy).
 
lem  Dołączył: 27 Maj 2009
Witam,
Potrzebuję podpowiedzi co do wyboru głównej lampy do mojego K-m. Lampa będzie mi potrzebna do zdjęć typowo domowych, ale również do portretów oraz zdjęć przedmiotów z bliskiej odległości (namiot, tło). Interesuje mnie temat strobingu. Jako drugą lampę w dalszym etapie prawdopodobnie kupię YONGNUO YN460-II, ale główną również chciałbym móc ustawić poza aparatem i wyzwolić je wbudowaną. Pierwsze myśli padają na lampę Metz 50 AF-1, ale zastanawiam się nad Pentaxem AF-360 FGZ z dodatkową fotocelą z aledrogo, tylko czy to będzie bezpieczne połączenie. Chciałbym uniknąć uszkodzenia lampy pow. 800zł fotocelą za ~40. AF-360.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Zawsze można ją zdjąć,ale po co ta dodatkowa fotocela w takiej kombinacji K-m + AF-360?
K-m powinien mieć sterowanie bezprzewodowe.
 
rancho1  Dołączył: 07 Lut 2011
jeszcze odnosnie lampy do K-X. Dada twierdzisz ze lampy Metz sa lepsze lub równie dobre co pentax mozesz mi napisac o roznicach miedzy metz 48 a 44??. Od znajomego ktory dosc profesjonalnie sie zajmuje fotografia uslyszalem , ze jak mam sprzet pentax to najlepiej kupic lampe rowniez pentax. czy to ma jakies znaczenie?Wiem ,ze 360 jest droga dlatego myslalem nad uzywana. chce kupic cos co posluzy mi kawalek czasu , nie planuje zmiany sprzetu co pół roku.ogladalem tez Metz w internecie i wlasnie nie wiem ,mam dylemat, a gotowka tez straszna nie grzeszę.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Podstawową wadą 360-tki jest brak obracanego palnika.
 
lem  Dołączył: 27 Maj 2009
JacekK myślałem o fotoceli podpiętej do lampy na statywie, ale doczytałem, że lampa ma wbudowaną więc problem z głowy. Dopóki lampa będzie na statywie to obracanie nie ma znaczenia, ale jednak spora ilość fotek będzie robiona z aparatu. Szkoda, że nie mam możliwości podpięcia jednej i drugiej i pstryknąć kilka fotek.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
lem, tak jak piotr_lukoraz trochę brakuje mocy na małych i średnich ISO, marna klapka na baterie, lubi powaznie niedoświetlić przy sterowaniu błyskiem choć nie zawsze. Moim zdaniem teraz jest zbyt droga w stosunku do możliwości jakie oferuje. Swoją mam z przedkryzysowych czasów czyli 1/3 taniej niż dziś. Gdybym kupował teraz zastanawiałbym się nad Metzem czy Sigmą itp.
 

biuroman  Dołączył: 03 Sie 2010
Witam

Proszę poradźcie czy
warto brać 540-stkę kupioną
za wielką wodą w 2009 roku za 950 zeta :?:
Na fotkach wygląda O.K. podobno małóo
używana + dyfuzor , gość z naszego
forum DAF

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach