michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
diegotm napisał/a:
http://allegro.pl/braun-variozoom-340-sca-super-stan-i1502898662.html taki braun np?

Mam identycznego. W tej cenie to bym się nie zastanawiał tylko brał. Aha, to nie moja aukcja :)
YN 460-II ma tylko manual z podziałem siły błysku. Więc trzeba przeliczać parametry, albo strzelać na chybił trafił. Przy automatyce ustawiasz na puszcze takie samo ISO i wartość przysłony jak na lampie i strzelasz. Lampa sama dobierze moc błysku. A jak chcesz się pobawić w manualny błysk to ten Braun ma taką opcję. Nie ma jedynie regulacji mocy w trybie manualnym. Ale to można załatwić np. szarym filtrem.
 

cadar  Dołączył: 20 Lut 2010
diegotm napisał/a:
cadar, ciekawe to YN 460, ale czy nie jest to jakaś chińszczyzna?

tak, to jest chińszczyzna. jakość wykonania wg mnie jest ok. błysnąłem takową już przynajmniej kilkaset razy i wszystko działa jak należy.
diegotm napisał/a:
Rozumiem że przy takiej lampie mógłbym sobie ustawić siłę błysku jaką chcę

tak - siła błysku jest ustawiana od 1/64 do pełnego walnięcia.
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
cadar napisał/a:
alternatywnie możesz ustrzelić YN 460-II - pełen manual idealny do obiektywów bez styków. dużym plusem jest to, że ma obracaną głowicę. cena około 200 zł


132 złote na ebayu razem z przesyłką. Zamówiłem 2 takie z chin i po 3 tygodniach przyszły, dziś domówiłem jeszcze jedną i 3 "stofeny".
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
cadar napisał/a:
tak, to jest chińszczyzna
Pentax FGZ 540 także jest chińskiego pochodzenia.
 

cadar  Dołączył: 20 Lut 2010
papcio napisał/a:
132 złote na ebayu razem z przesyłką

e no to ładnie. znaczy się, że bezpośrednio z Chin jest sporo taniej.
Dada napisał/a:
Pentax FGZ 540 także jest chińskiego pochodzenia.

w obecnych czasach coś, co nie jest pochodzenia chińskiego, jest pochodzenia pozaziemskiego :-D
 
mapic  Dołączył: 06 Sty 2011
Czy do takiego brauna jak wyżej (Variozoom 340 SCA) potrzebny jest jeszcze jakiś adapter do współpracy z pentaksem?
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Wystarczy że będzie miała centralny styk (a ma) i bez problemu zadziała. Wprawdzie to system SCA, czyli wymiennych stopek, dedykowanych do różnych aparatów, ale ze świecą ich szukać (Braun zrobił inny system niż Metz).
 
mariuszmazur  Dołączył: 21 Mar 2011
Witam kolegów. Kupiłem Pentaxa k-r, co prawda jeszcze do mnie nie dotarł ale zastanawiam się nad lampą błyskową do niego. Podpowiedzcie czy Metz 48 będzie z nim dobrze współpracował? Dedykowane do tego aparatu są Metz 44 i Metz 50 ale 44-ka nie ma HSS a 50-tka jest dla mnie ciut za droga. Za 650zł można kupić 48-kę więc zwróciłem na nią uwagę.
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. :?:
Pozdrawiam
Mariusz
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
mariuszmazur napisał/a:
Podpowiedzcie czy Metz 48 będzie z nim dobrze współpracował?
Będzie
 
nemrod  Dołączył: 07 Mar 2011
Witam!Czy któryś z kolegów doradzi mi jaką lampę dokupić do Pentaxa SFXn?
Pozdrawiam
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zależy ile chcesz wydać. Zadziała każda pod Pentaksa z TTL-em oraz wszystko z automatyką własną i oczywiście manualne.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
nemrod napisał/a:
jaką lampę dokupić do Pentaxa SFXn?

AF 280T - szkaradne to ;-) , ale świetnie sprawdza się w działaniu.
A jak masz więcej keszu i chcesz z AFem to AF 500FTZ. Nowoczesna i ma spore możliwości. Jedyne ograniczenie, to brak automatyki własnej.
 
mariuszmazur  Dołączył: 21 Mar 2011
  HSS
Wytłumaczcie mi proszę gdzie w praktyce oprócz doświetlania zdjęć w plenerze przydaje się HSS?
Z góry dziękuję
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
mariuszmazur napisał/a:
Wytłumaczcie mi proszę gdzie w praktyce oprócz doświetlania zdjęć w plenerze przydaje się HSS?

To już w zasadzie wystarczarczające uzasadnienie HSSa. Więcej nie trzeba. ;-)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
mariuszmazur napisał/a:
Wytłumaczcie mi proszę gdzie w praktyce oprócz doświetlania zdjęć w plenerze przydaje się HSS?
Wszędzie tam, gdzie trzeba zejść z czasem poniżej 1/180.
 

barto125  Dołączył: 11 Lut 2010
Arti napisał/a:
mariuszmazur napisał/a:
Wytłumaczcie mi proszę gdzie w praktyce oprócz doświetlania zdjęć w plenerze przydaje się HSS?

To już w zasadzie wystarczarczające uzasadnienie HSSa. Więcej nie trzeba. ;-)
No może jeszcze makro przy fotografowaniu szybko poruszających się obiektów, krople wody, takie sprawy.
 

miromatys  Dołączył: 22 Lis 2010
Chciałbym kupić lampę do swojego Pentaxa i wybrałem dwie: Metz 44 AF-1 i Sigma EF 530DG ST. Są w zbliżonej cenie, zastosowanie typowo amatorskie. Którą byście polecali?
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
barto125 napisał/a:
No może jeszcze makro przy fotografowaniu szybko poruszających się obiektów, krople wody, takie sprawy.

No to akurat nie do końca prawda, HSS to akurat wydłużenie trwania błysku a nie skrócenie jakie byłoby potrzebne przy poruszających się szybko obiektów.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
skrócenie uzyskujesz czasem naświetlania... tylko teraz jest dylemat - co trwa krócej: błysk lampy w "normalnym" trybie czy czas naświetlania np 1/2000 :-/ koniec oftopa
 

astal  Dołączył: 22 Mar 2011
Namawiam koleżankę do kupienia Pentaxa K-r. Wydaje mi się, że K-r nie ma flesza?
Co możecie polecić amatorce by kieszeń ją nie zabolała?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach