dijkstra  Dołączył: 21 Paź 2009
w sumie jak mowimy o nowce to 3-4 razy drozsza.... a jesli mowimy o wireless to chyba nici z tego, bo moj aparat nie wyzwala :( i tam bym musial kupic do tego zestaw, wiec kazda inna lampa podchodzi tez :) ale dzieki za rade. Chetni ebym 360 kupil ale nie w takich pieniadzach :)
 
koltom777  Dołączył: 05 Sty 2010
360-ke mają w rozsądnej cenie w euro rtv, ja się zastanawiałem nad wyborem między metzem 48 a 360-ka i nie żałuję że dołożyłem te 200 zeta, ale głównie dzięki wirelessowi.
 

dijkstra  Dołączył: 21 Paź 2009
a ile za nia dales? bo Metz 36 AF-4 bez rabatow mozna miec za jakies 330 pln, gdzie na allegro Pentax AF-360 kosztuje okolo 1100
 
koltom777  Dołączył: 05 Sty 2010
W euro z odbiorem w sklepie 1042 nówka. ok. zgadzam się to jest x3 przelicznik. no ale jak się w niej nie zakochasz zawsze można zwrócić do 10 dni bo to zamówienie z internetu.
 

dijkstra  Dołączył: 21 Paź 2009
boje sie ze sie zakocham i tu jest problem :mrgreen:
 
sieman
[Usunięty]
dijkstra napisał/a:
a ile za nia dales? bo Metz 36 AF-4 bez rabatow mozna miec za jakies 330 pln, gdzie na allegro Pentax AF-360 kosztuje okolo 1100


Sorki .ale pod długim grzebaniu na forum wątkach nie wiem... :shock: CZY ktoś testował Metz 36 AF-4 z KADYSZKĄ--???? :shock: chyba kupię ale nie wiem jak chodzi .....na stronie Metza nie ma nic o kompatybilności.. z K10 :?:
 

dijkstra  Dołączył: 21 Paź 2009
a to jakas roznica czy to kasetka czy kadyszka??
 
bejka11  Dołączyła: 21 Sty 2010
Re: Lampy do pentaxa
witam
mam pentax km w instrukcji jest napisane że lampa błyskowa podnosi się automatycznie przy ustawieniach automatycznych u mnie tak nie jest,czy ktoś ma może pentaxa km i coś mi odpowie.Beata
 

anatol1  Dołączył: 18 Cze 2009
Na tylnej ściance aparatu jest symbol błyskawicy (prawy, dolny róg).
Włącz aparat, naciśnij tę błyskawicę (na wyświetlaczu pokażą się tryby pracy lampy
błyskowej).
Wybierz tryb automatyczny (błyskawica z napisem AUTO)....potem naciśnij OK i po kłopocie.
 
marwac  Dołączył: 11 Sty 2010
witam,
jako poczotkujacy posiadacz lustrzanki jak w opisie, prosze o ukierunkowanie co do zakupu dodatkowej lampy.
Metz mecablitz 48 AF-1 TTL Shoe Mount Flash for Pentax & Samsung SLR Cameras
za 225$
Pentax AF-360 FGZ Autofocus P-TTL Shoe Mount Flash (Guide No. 119'/36 m at 85mm)
za 225$
Sigma EF-530 DG Super Flash for Pentax P-TTL Operation
za 220$
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
marwac, Metz i Sigma kręcą palnikami na boki i to jest chyba główna różnica między tymi lampami. Jako użytkownik Metza mogę jeszcze powiedzieć że okropnie wkurzające są jego guziki które trzeba wciskać dość mocno i często po 2 jednocześnie. Więcej przeczytasz w tematach o tych lampach:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=7897
http://pentax.org.pl/view...t=26185&start=0
http://pentax.org.pl/view...t=17808&start=0
 

dijkstra  Dołączył: 21 Paź 2009
ja mam pytanko kupilem Metza 36 af4 i co mnie zdziwilo? nie dziala test - nie wyzwala sie blysk. kolejna sprawa jest brak blysku podczas robienia zdjec po zastosowaniu manualnego obiektywu... wydawalo mi sie ze powinna walic na maxa...
 
kajetan  Dołączył: 07 Maj 2009
dijkstra napisał/a:
ja mam pytanko kupilem Metza 36 af4 i co mnie zdziwilo? nie dziala test - nie wyzwala sie blysk. kolejna sprawa jest brak blysku podczas robienia zdjec po zastosowaniu manualnego obiektywu... wydawalo mi sie ze powinna walic na maxa...


Mój współlokator ma tego metza i zbadaliśmy go już w miarę dokładnie.
By z manualnym obiektywem wyzwolić tę lampę musisz użyć opcji "Red-eye red."
Wtedy wypali z pełną mocą, więc pamiętaj o domknięciu dziury.
 

dijkstra  Dołączył: 21 Paź 2009
kajetan napisał/a:
dijkstra napisał/a:
ja mam pytanko kupilem Metza 36 af4 i co mnie zdziwilo? nie dziala test - nie wyzwala sie blysk. kolejna sprawa jest brak blysku podczas robienia zdjec po zastosowaniu manualnego obiektywu... wydawalo mi sie ze powinna walic na maxa...


Mój współlokator ma tego metza i zbadaliśmy go już w miarę dokładnie.
By z manualnym obiektywem wyzwolić tę lampę musisz użyć opcji "Red-eye red."
Wtedy wypali z pełną mocą, więc pamiętaj o domknięciu dziury.


wielkie dzieki :) sprawdzilem i oczywiscie dziala :D
 

Havoc  Dołączył: 24 Lip 2009
Kurka, marzy mi się również lampa ale chciałem zachować trochę funduszy na jakieś fajne manualne szkiełko. Jednak widzę, że z manualami są problemy :( Jak ma mi to na maxa walić to chyba nic dobrego? Czy przy obiektywach ze stykami jest lepiej? Którą lampę do GX20 i manualnej szklarni moglibyście polecić? Potrzebuję jedynie jej do doświetlania na koncertach. Dobrze byłoby mieć mozliwość obrotu również w poziomie.
P.S. do 800zł da radę? Najchętniej to bym te 300-400 wydał bo nie mam żadnych wymagań na miarę PRO.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Jeżeli manualne szkła to lampa z własną automatyką. Za tę cenę (300-400zł) to możesz kupić starszy model metza - np. mz40 z dedykowaną stopką, dzięki której lampa ma info z body o iso, ogniskowej, przysłonie.
 

Havoc  Dołączył: 24 Lip 2009
Mówimy o czymś takim?
http://allegro.pl/item901...l_stan_bdb.html
Mógłbyś spojrzeć na opis? Na końcu wspomina coś o stopkach. Jednak nie wiem czy ta jest okey. W razie czego rozumiem, że dałoby radę dokupić gdzieś dedykowaną?
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Mam dokładnie identyczną. Używam stopki SCA 3702 - do cyfrowych pentaksów. Ta która jest w aukcji nie będzie oferowała komunikacji lampa - body. Błysk wyzwoli, ale lampa nie będzie miała informacji o iso, przysłonie i ogniskowej. Dedykowane pojawiają się od czasu do czasu na allegro, nowe z gwarancją za połowę ceny. Przykładowa stopka:
http://fotozakupy.pl/akce...-samsung,10160s
 

Havoc  Dołączył: 24 Lip 2009
No dobra, ale obecnie pustki na allegro i ebay.com. Więc wychodzi 700zł za tą lapmę i stopkę. Za niewiele więcej mogę mieć metza 48-af1. A chyba to lepszy wybór? Czy 48mka już zbiera info z puszki?
P.S. Jkaoś nie mogę jasnej info znaleźć i pozostają mi domysły, czy to o czym mówimy to właśnie funkcja "P-TTL"?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Havoc napisał/a:
Czy 48mka już zbiera info z puszki?

48 nie ma automatyki własnej a tylko TTL/PTTL i manual z podziałem mocy.

[ Dodano: 2010-02-05, 21:24 ]
Havoc napisał/a:
czy to o czym mówimy to właśnie funkcja "P-TTL"

Nie
A - lampa mierzy własnym czujnikiem ilość światła podczas błysku i gdy dość kończy błysk
TTL - body mierzy podczas błysku światło odbite od filmu i gdy dość przerywa
PTTL - lampa wykonuje przedbłysk pomiarowy, body na podstawie ilości światła oblicza długość błysku i podczas otwarcia migawki wykonuje błysk

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach