unbreakable  Dołączył: 16.10.2012
Co lepiej wybrać: AF-360 FGZ II czy Metz 58 AF-2C cena porównywalna no tylko że jest różnica w liczbie przywodnej i boje się że pentax byłby za słaby w większych salach czy kościele czy celować w AF-540 FGZ II albo I z wtórnego

Posiadany YN 560IV będzie jako zapas albo wezme do niego wyzwalacz źródle światła z boku

[ Dodano: 2016-07-11, 18:30 ]
Sprawa się rozwiązała może na chwile,
Kupiłem PENTAX AF-540 FGZ za 700PLN zobaczymy jak będzie się spisywał :) podobno kilkanaście razy w użyciu i prawdopodobnie pracował z K200d

squonk  Dołączył: 01.09.2008
Dlaczego af2C?? do Canona?

Mam 360 i 540ver II, miałem ver.I.

Celowałbym najlepiej w 540 ver.I - oops nie zauważyłem :-)

pomyliłem się w opisie do Pentaxa jest Metz 58 AF-2P no niebawem będę miał PENTAX AF-540 FGZ ver. I

stel  Dołączył: 08.01.2015
Witam.
Szukam porady ws. lampy pod k-50. Nie ukrywam, że interesuje mnie najbardziej budżetowa opcja. Zastosowanie to imprezy rodzine (pewnie jakiś ślub). Ktoś podzieli się doświadczeniami z użytkowania YongNuo YN-560 III ? Cena bardzo przystępna + specyfikacja wydaje się (jak za tą cenę) w porządku.. Boję się, że w porównaniu do wbudowanej lampy różnica bedzie niewielka (totalny laik ze mnie w tym temacie).

Color  Dołączył: 09.03.2015
stel, nauczyć się można wszystkiego, błyskania też. YN-560 to bardzo chwalona konstrukcja z mocnym błyskiem. Ale pełny manual z K-50. W porównaniu do wbudowanej lampy to... nie ma porównania, pod warunkiem oczywiście, że naumiesz się błyskać.
Niestety TTL nie w tym budżecie, ale polecam - wygoda nieporównywalna

rafb  Dołączył: 01.06.2015
stel, Nie porównuj lampy wbudowanej do zewnętrznej. Możliwość zmiany kąta błyskania, dużo większa moc i przede wszystkim możliwość zdjęcia jej z korpusu. Jako pierwszą lampę miałem w pełni automatycznego Metz-a 36 AF-5 (bez możliwości ręcznego ustawiania mocy). Wkurzał mnie niemiłosiernie bo na wszystkich zdjęciach brakowało prawej strony histogramu, co bym nie robił i jak nie mieszał korekcją ekspozycji i błysku zdjęcie było niedoświetlone. Bałem się trochę manuali ale taniość YN mnie przekonała i dobrze. Dość szybko nauczyłem się dopierać odpowiednią moc. Teraz już najczęściej przy drugim błysku mam dobrze dobrane parametry (lepiej niż TTL ze swoimi przedbłyskami :evilsmile: ). Zaznaczam też jestem totalny amator i lamp używam w większości na imprezach rodzinnych. Czasami tylko pobawię się w studio w domu czy na dworze i jakiś portret córce czy żonie zrobię :-)

cube007  Dołączył: 12.03.2009
stel - może coś z automatyka własną? Nikon SB24, Metz 54-MZ3...

stel  Dołączył: 08.01.2015
Automatyka nie do końca mnie przekonuje + jest sporo droższa..chyba wezmę tą YG. Liczę, że będzie jak u kolegi rafb. Dzięki wszystkim za radę, rozwialiście dużą część moich wątpliwości!

johans  Dołączył: 24.01.2014
Cytat
Automatyka nie do końca mnie przekonuje + jest sporo droższa..

Również stoję przed zakupem pierwszej lampy i mam podobne zdanie. Wydaję mi się, że na początek warto zdobyć doświadczenie na lampie manualnej. Poza tym w tych pieniądzach dużo łatwiej pokusić się o rozszerzenie zestawu o drugą lampę ze zdalnym wyzwalaczem (ver IV), statyw z parasolką i inne tego typu rzeczy, a budżet i tak powinien być niższy od tego na lampę z TTL.

cube007  Dołączył: 12.03.2009
stel napisał/a:
No, najdroższa SB24 na alledrogo kosztuje 199zł...

johans napisał/a:
Wydaję mi się, że na początek warto zdobyć doświadczenie na lampie manualnej.
Na lampie z automatyka własną również można zdobywać takie doświadczenia :mrgreen:

Robur  Dołączył: 12.06.2011
...to ja podrzucam info o lampach Meike. LP 58 za niecałe 30 USD..... Oczywiście- automatyka szczątkowa :-D

johans  Dołączył: 24.01.2014
cube007 napisał/a:
stel napisał/a:

Kolega miał chyba na myśli automatykę co najmniej TTL, ja w sumie też.
Ale ta SB24 z automatyką własną też jest ciekawa. Czy istnieją jakieś współczesne budżetowe konstrukcje (nowe) posiadające podobny automat co ta lampa nikona.

Robur napisał/a:
...to ja podrzucam info o lampach Meike. LP 58 za niecałe 30 USD..... Oczywiście- automatyka szczątkowa :-D

O jakim modelu mowa?

Robur  Dołączył: 12.06.2011
johans napisał/a:

O jakim modelu mowa?

Taaa daaaam: link do testu

Ciziol  Dołączył: 29.08.2016
[quote="johans"]
cube007 napisał/a:
stel napisał/a:

Kolega miał chyba na myśli automatykę co najmniej TTL, ja w sumie też.
Ale ta SB24 z automatyką własną też jest ciekawa. Czy istnieją jakieś współczesne budżetowe konstrukcje (nowe) posiadające podobny automat co ta lampa nikona.

Lampy Nikona pasują do Pentaxów? Pytam z ciekawości, bo używam kadyszki bez błysku ale kto wie...

pyciar  Dołączył: 29.06.2007
Każda z automatyką własną będzie działać z pentaxem (ale uwaga na stare z wysokim napięciem na stopce). Niestety nowych budżetowych nie robią więc zostają tanie używki albo drogie wyższe modele.

Ciziol  Dołączył: 29.08.2016
Ogólnie działam Nikonem i mam SB600. Ten model ma już swoje latka więc chyba ma wysokie napięcie. Nie chciałbym czegoś uszkodzić.

pyciar  Dołączył: 29.06.2007
Ciziol, ten model to funkiel nówka mimo że już nie produkowany :P miałem na myśli np lampy firm które zniknęły przed 1995r ;)
tu masz listę: http://www.botzilla.com/photo/strobeVolts.html
jeśli napięcie nie przekracza 10V to ja bym się nie bał. Używałem Revue C-35s i spisywała się wyśmienicie. Aparat nie wykazuje śladów uszkodzenia

MAX581  Dołączył: 18.03.2010
Jeśli chcecie mieć automatykę i dobrze wykonaną lampę ze wszystkimi funkcjami - to oprócz oryginałów polecam Metze. Nawet taki Metz 44AF-2 daje wszystkie możliwe funkcje z P-TTL i HSS włącznie. Nie ma trybu Master ale Slawe jest. Metzów używam od 30 Lat i są naprawdę świetnie zrobionymi lampami. Nie widać też (nawet po 30 latach) żółknięcia palników. Mam wrażenie nawet że lepsze od oryginałów, choć nieco tańsze.

miszczunio  Dołączył: 09.03.2011
Witam
Podepnę się pod temat.
Szukam lampy do K-r. Najlepiej automat, do pstrykania zdjęć rodzinnych.
Jestem laikiem.
Budżet to 300 zł

Podpowiedzcie coś.

Przy takim budżecie to z PTTL napewno nic nie znajdziesz nowego możesz jedynie liczyć na okazję w rachubę wchodzi Pentax lub Metz. Zostaje manual można się przyzwyczaić przy okazyjnym pstrykaniu całkowicie do opanowania YN każda generacja np. Można też szukać z automatyką własną ale też tylko używka.

Skocz do: