wulfel  Dołączył: 12 Sty 2009
Jakie macie doświadczenia z roletami zewnętrznymi
Witam kolegów
Wybieram właśnie rolety zewnętrzne sterowane radiowo i jak zwykle pojawia się pytanie co wybrać, konkretnie chodzi mi o silniki. Jakie macie doświadczenia z silnikami Sonfy, Mobiles, Aluprof, takie są montowane przez lokalnych instalatorów, chodzi mi o awaryjność.
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
Moi znajomi mają cały dom zrobiony w automatycznych roletach.
Na początek - montowali je w trakcie budowy domu i cała instalacja była robiona w czasie budowy - nie wiem jak by to było w momencie, gdy masz tylko dołożyć rolety do gotowego już budynku.

I teraz tak - na radiowe się nie zdecydowali po rozmowie z ludźmi, którzy im montowali rolety, że to niepotrzebny finansowy bajer. Rozplanowane mają tak, że wychodząc z domu i uzbrajając alarm automatycznie rolety zamykają cały parter. Przy każdym oknie jest sterowanie roletą by można było ją osobno zamknąć/otworzyć. W korytarzu przy centralce alarmu jest centralka rolet, można zamykać osobno, sekcjami itp (jak sobie zaprogramujesz). Na piętrze jest centralka alarmowa blokująca cały parter w momencie gdy wszyscy śpią (łącznie z podniesieniem rolet). Dodatkowo na piętrze przycisk tylko do podniesienia rolet na całym parterze.

Silniki - dopytam się jakiej firmy, polecili mu monterzy i jak do tej pory nie narzeka (swego czasu pytałem i zdaje się nie są to tych "najznańszych" firm).

Jedyne co mi wspominał, to że chyba dołoży czujnik światła albo temperatury w domu, tak by rolety zamykały mu się latem jeśli będzie za ciepło w domu. Ma to być w pełni programowalne i możliwe do wyłączenia w każdej chwili.
 

wulfel  Dołączył: 12 Sty 2009
Dziękuję za odzew, wystarczą mi informacje o silnikach jakie ma zamontowane i jak się sprawują resztę sobie ogarnę.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
O silnikach firm, które wymieniłeś, nic nie słyszałem.
Od 13 lat używam silników Nice. Bezawaryjnie.
 

wulfel  Dołączył: 12 Sty 2009
Popytam czy ktoś montuje te silniki na moim terenie.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Z tym nie powinno być problemu, 'wszyscy' je maja ;-)
 

wulfel  Dołączył: 12 Sty 2009
W poniedziałek ma być jeden z wykonawców to popytam bo jak na razie to oferowali francuskie Sonfy i Aluprofa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach