Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Gdzie trzymać kasiorę?
Tak przejrzałem aktywne wątki i chyba ostatnio nie pisano nic w tym temacie...
Co robicie z "nadmiarem" gotówki?
Oczywiście nie mówię tu o Bóg wie jakich kwotach... załóżmy, że do "zagospodarowania" jest jakieś 20k PLN.
Od lat mam konto w mBanku - pozakładałem eMaxPlusy i tam porozrzucałem kasiorkę, ale belkowe nieco wkurza. O giełdzie większego pojęcia nie mam.
Jakie są Wasze "doświadczenia" w tym temacie? Co robicie, gdy "osad" na koncie staje się dość przyzwoity?
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Teraz jest kryzys, to najpewniejsza jest skarpeta :mrgreen:
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Wszystko zależy od tego, jak bardzo lubisz się stresować i jaką dopuszczasz stratę :)
 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
jak się mało znasz na inwestowaniu, to lokaty. lepiej wrzucić na lokaty niż zostawić hajc, żeby pleśniał bezmyślnie na koncie.
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Re: Gdzie trzymać kasiorę?
Robert K. napisał/a:
Tak przejrzałem aktywne wątki i chyba ostatnio nie pisano nic w tym temacie...
Co robicie z "nadmiarem" gotówki?
?


1. inwestujemy w C i N i kosimy kasę na fotografii
lub
2. wchodzimy na kokos.pl ale tu już z koszeniem róznie bywa
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
Robert K

Od prawieków najpewniejszą lokatą było złoto i nieruchomości.
Złoto to to które kupuje się NBP (we Wrocławiu ul.Ofiar Oświęcimskich).
Nieruchomości, to działki. Różne, mogą być małe pod zabudowę jednorodzinną, mogą być większe areały ziemi ornej z możliwością odrolnienia lub bez tej możliwości.
Wszystko zależne jest od stopy i terminu zwrotu (oczywiście wielkości nadmiaru gotówki).

Z profilu wynika, że jesteś w pełni wieku produkcyjnego. Ja na twoim miejscu nadmiary lokował bym w nieruchomści. Trzeba się rozglądać. Bywają nieraz ciekawe okazje. Pozdrawiam!
 
czaras6
[Usunięty]
w polbanku jest chyba jeszcze lokata 9% na 3 miesiące - najkorzystniejsza w tym momencie

[ Dodano: 2009-01-30, 10:25 ]
do konca stycznia chyba tylko więc jak co to radzę się pospieszyć
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
na 2gim miejcu lokat jest kredyt bank 8,3% na 3 y miesiace.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
ThomFoto napisał/a:
1. inwestujemy w C i N i kosimy kasę na fotografii
jeszcze jest alfa900 ktora udaje sredni format.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
perl, nie udaje, tylko jest lepsza od średniego formatu :-P
 
czaras6
[Usunięty]
opiszon napisał/a:
perl, nie udaje, tylko jest lepsza od średniego formatu :-P


a to nie jest tak że sony jest najlepsze?
bo widziałem dużo reklam w tv i gazetach :mrgreen: :mrgreen:
 
jungli
[Usunięty]
opiszon,

Bez jaj, dobre filmy sredniego maja ok 60 mpixow, tojuz chyba szybciej rywalizuje z malym obrazkiem:)

Ostatnio czytalem fajne madre porownania w odwiecznej wojnie cyfra vs 35mm i okazuje sie, ze aktualne modele topowe cyfranek zaczynaja rownac sie z malym obrazkiem, do sredniego to jeszcze troche bedzie im brak:)

hej
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
(pomijając tematy fotograficzne :-) i wracając do tematu:)
Nazwany, pomysł oczywiście jak najbardziej OK, ale wymaga już nieco więcej środków... Zastanawiam się nad zanabyciem działeczki, ale raczej pod domek dla siebie a nie jako lokatę kapitału.
Co do złota - o tym nie myślałem. Trzeba będzie poczytać trochę w temacie...
czaras6, darius_Er - lokaty mają ten minus, że ściągają belkowe.
W sumie to bezpieczne i wygodne, ale wkurza trochę, jak od uściubionych odsetek zabierają jedną piątą...
Jest jakis sposób na _legalne_ obejście belkowego?
 
czaras6
[Usunięty]
Robert K. napisał/a:
Jest jakis sposób na _legalne_ obejście belkowego?

niestety nie
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Robert K. napisał/a:
Jest jakis sposób na _legalne_ obejście belkowego?

był

tzn Lokata Szybkozarabiająca w BZWBK (ale już niedostępna od 1 stycznia)

nie miała dolnego limitu kwoty na lokacie, więc wystaczyło założyc X lokat, każda o kwocie, która nie przekroczy wartości od której odsetki będą większe od minimalnych, od których nalicza się belkowe (skomplikowane, wiem, ale dla tej lokaty 8% na 3mies trzeba było założyć lokaty ok 160zł - przetestowane przy pomocy skrypu Selenium)
 

maciejza  Dołączył: 12 Gru 2008
Robert K. napisał/a:

Jest jakis sposób na _legalne_ obejście belkowego?


Lokaty w formie polis ubezpieczeniowych.


Nie wiem czy dostępna jest jeszcze 3m lokata Nordea SuperHit (tylko jedna mozna i max 10tys zl). oprocentowanie 10% w skali roku.

Jesli chcesz zamrozic pieniadze na minimum rok to moze lokaty strukturyzowane ?
Gwarantuja zwrot w razie porazki, maja tez okreslony max próg ile mozna z nich wyciagnac i jesli inwestowales w Rope i skoczy nawet o 200% to i tak dostaniesz obiecane 10-15% ;)
 
ramcin  Dołączył: 24 Paź 2007
Jeżeli chcesz lokatę to się spiesz po ostatnich obniżkach wiboru, zaraz oprocętowanie spadnie.
Napewno inwestycja w złotówki bo waluty są za mocne, co do złota to nie monitorowałem, ale z tego co kojarzę to ceny poszły do góry i trzeba by było to sprawdzić.
Jak chcesz na dłuższy czas zainwestować (bez wyjmowania i wkładania kiedy chcesz), to może jakieś obigacje.

Co do nieruchomości to może być świetny pomysł biorąc pod uwagę że jesteś w stanie to przetrzymać przez 3 lata, to kupić trochę ziemi rolnej i niech leży, za 20 tysi to można kilka hektarów wychaczyć.

Albo lekki hazard i zainwestować na giełdzie w firmę o dobrych podwalinach, stabilną, najlepiej państwową (PKOBP, ORLEN) i czekać ze 2 lata, na pewno zarobisz - jest jeden warunek, przez okres dwóch lat nie możesz czytać wiadomości z giełdy, bo twoje zdrowie podupadnie z nerwów :evilsmile:
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
ramcin napisał/a:
przez okres dwóch lat nie możesz czytać wiadomości z giełdy

Hehe... No tak - można sie wykończyć ;-)
Giełda kusi - ale trzeba (wg mnie) sporo czasu poświęcić na "załapanie" wszystkiego...
 
jungli
[Usunięty]
perl,

Nie mowie o dupkach cyfrowych tylko o filmie klasycznym i jego rozdzielczosci...

Co do inwestowania kolega w te kokosy sie bawi i jakos sobie radzi:)

hej

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach