Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Ceny,ceny,ceny. K10D w Pstryku
Prawie 3800 zł za korpus, z godnym dla niego obiektywem 5400 zł Cena pewnie adekwatna do jakości i możliwości tego pentaxowskiego hitu, ale zbyt duża dla przeciętnego polskiego nabywcy.Przy okazji czy Ktoś wie ile Pentax sprzedaje DSLRów np w RP i jak to wygląda na tle konkurencji np. tej/Sony/ która rusza w Polskę obwożąc swoja alfę , będącą jednak konkurencją K10D. W Pstryku ceny K100 i K110 są już dla mnie zjadalne.Pozdr. Piotr G.
 

komar  Dołączył: 19 Kwi 2006
Czytajac ostatnie posty dotyczace planowanych zakupow k10d przez Forumowiczow, widze, ze jest chyba spora grupa ludzi (ja tez do niej naleze), ktora jest zdecydowana na nabycie tego wynalazku. Problemem jest tylko gdzie kupic i za jaka cene.
Biorac pod uwage nie mala kwote, jaka nalezy wydac by stac sie szczesliwym posiadaczem k10 i 24 miesieczna gwarancje dawana na ten sprzet w Polsce warto byloby zakupic go w kraju z oficjalnego zrodla. Czy nie warto byloby sie zebrac (za przeproszeniem) do kupy i sprobowac gdzies (Aster, Pstryk czy gdziekolwiek indziej) wynegocjowac jakas przyzwoita cene? Mysle ze z 10 chetnych osob by sie znalazlo. A moze korzystajac z tego, ze Pan Piotr jest chyba dosc sensownym czlowiekiem daloby sie cos zalatwic bezposrednio w Apollo?
Co o tym sadzicie?
Kto ewentualnie bylby chetny (i za jaka cene)?

Pozdrawiam
 

morosa  Dołączył: 22 Paź 2006
Ceny, aby były porównywalne jak na Słowacji, czyli za body ok 3000 zł a z obiektywem 16- 45 ok 4300zł
 

Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
Ja byłbym chętny na k10+16-45 poniżej 5 tys. - najlepiej 4,5 :) Zebranie się w grupę to jedno, ale drugim, kluczowym trickiem, może być po prostu odczekanie kilku tygodni, bo pierwsze ceny brane są trochę z księżyca.
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja mysle ze spokojnie mozna z Pioterm z Apollo pogadac na ten temat. Tylko nie nalezy bic na ten temat piany na ogolnodostepnym forum :!: :!: :!:
 
Andreas  Dołączył: 19 Lis 2006
Dołączam się do inicjatywy
 

Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
MKw napisał/a:
Ja mysle ze spokojnie mozna z Pioterm z Apollo pogadac na ten temat. Tylko nie nalezy bic na ten temat piany na ogolnodostepnym forum :!: :!: :!:


Może najlepiej niech jedna, odpowiednia osoba się zadeklaruje, że zapuka do Apollo w imieniu zainteresowanych i niech już do niej piszą wszyscy chętni. Zeszlibyśmy z forum na poziom wymiany maili w grupie osób.

Z
 

starymada  Dołączył: 09 Lis 2006
To dobry pomysl, trzeba jednak wynegocjowac jakas przyzwoita cene.
Przypomne ze K10d body + 18-55 DA kosztuja w US 999 $, co przy niskim ostatnio kursie dolka (ktory prawdopodobnie bedzie coraz slabszy) daje zaledwie ok 2.950 pln (z kitowym szklem!).

Wyadaje sie, ze u nas nie powinien tez zestaw byc drozszy o wiecej niz 500 pln. W przeciwnym razie poczekac trzeba bedzie na pierwsze sztuki dostepne na allegro ... jak pokazuja przyklady (np z nikona D80 czy D200), polskie sklepy potrafia wystawic tam towar za ok. 200-300 zl wiecej niz w USA - to juz nazywa sie czysta konkurencja.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Ja niezobowiązująco też mogę się przyłączyć do grupy chętnych, ale najwcześniej po nowym roku, myślę że po świętach cena już będzie niższa a i dostępność kadyszki większa.
 

komar  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat

Może najlepiej niech jedna, odpowiednia osoba się zadeklaruje, że zapuka do Apollo w imieniu zainteresowanych i niech już do niej piszą wszyscy chętni. Zeszlibyśmy z forum na poziom wymiany maili w grupie osób.


Ktos sie zglasza na ochotnika? :-)
Moze Ktos, Kto sie zna z Panem Piotrem osobiscie zechce Go zapytac, czy daloby sie cos w tym temacie zrobic. Przynajmniej bysmy wiedzieli, czy mozna miec nadzieje na jakas przyzwoita cene. Ja jestem gotow dac za korpus ok. 3200-3300zł.
Poza tym Apollo jednak ma niemala siec sklepow, tak ze z odbiorem i uregulowaniem platnosci nie byloby wiekszych problemow.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Myśle, że można, ale ja poczekałbym chwilkę, na razie jest deficyt, partie są wyprzedane. Proponuję po nowym roku ruszyć temat. Jakby co dajcie znać na priv.
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wydaj mi sie ze takie rozmowy moga miec tylko sens kiedy popyt sie uspokoi bo po co ma ktos sprzedawac puszki po 3,5k skoro z pocalowaniem reki moze sprzedac po 4,5k ;-)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
MKw, zeby sprzedac wiecej?
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
MKw, zeby sprzedac wiecej?

Tja - tylko żeby było więcej :-/

Pozdrówka
Marucha
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
marucha, będzie. Za kilka m-cy
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
marucha, będzie. Za kilka m-cy

I właśnie dlatego zakup zaplanowałem na wiosnę :mrgreen:
DS zostanie jako aparat rezerwowy...
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
A tak na marginesie to kupował ktoś w tym pstryku? wysłałem do nich dwa razy maila z pytaniem o 50-tkę i nic nie odpowiedzieli, tylko (chyba) jakiś automat zwrócił mi info "nie przeczytano", fajne podejście nie ma co :evil:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki, - tak kupilem tam istD , gripa i 20mm sigmy 1.8
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Fafniak, a przez net brałeś czy osobiście? i wszystko z kontaktem z nimi miałeś ok?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
wszystko osobiscie bo nie mam jakos spejalnie daleko - tylko cale miasto :-P - ale jesli chodzi o zkpuy to sa ok.
natomiast negocjowanie cen z nimi raczej nie ma sensu.....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach