Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
Obecny. Chodzi o 399 razy 10 ? Było o tym już ze 3 dni temu w którymś wątku. Jest to chyba drogo (czy nie?) Poza tym mnie zastanawia, ile sztuk będzie dostępnych od ręki.

Pozdrawiam
 

ma1y  Dołączył: 24 Wrz 2006
tref napisał/a:
odczepić się od Piotra. Gość jest bardzo miłym i uczynnym użytkowiniem Pentaksa, jeśli macie pretense o ceny napiszcie do Niemiec (Pentaks Europa) albo do Japonii. Ceny są ustalane na rynki:
1) Azja
2) Ameryka Północna
3) Europa
W Europie nie jest tanio - Germany - €929 ($1 180 body only) Body+DA18-55 = €999 ($1 258) już nawet domyślam się czemu
wiesz średnio ważne jest jak miłym człowiekiem jest pan Piotr, dla osoby która kupuje P, wręcz ma to w .... Ważna jest cena... i nie wierze ze tylko przez Sejm mamy takie ceny... zdrowy rozsądek mówił by ze by konkurować na troche większą skalę trzeba jakoś o klienta walczyć, też ceną. bo na rynku jest kilku graczy, równy poziom, wydający produkty o podobnej klasie, raz lepsze raz gorsze.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Wacek Kr napisał/a:
Ciekawą informację o K10D znajdziecie w gazetce firmowej Media Markt na Kraków

No, mozna odkryć, że K10D ma programy tematyczne. Ale to mniej więcej tak jak w jednym z wrocławskich Fotojokerów leży w gablotce Nikon D50 podpisany "Nikon Coolpix D50".
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
djack napisał/a:
No, mozna odkryć, że K10D ma programy tematyczne.

Może ktoś im powiedział, że K10D to to samo co Samsung GX10, czy jak mu tam.
 

Gall_Anonimowy  Dołączył: 04 Lis 2006
tomecki napisał/a:
A tak na marginesie to kupował ktoś w tym pstryku? wysłałem do nich dwa razy maila z pytaniem o 50-tkę i nic nie odpowiedzieli, tylko (chyba) jakiś automat zwrócił mi info "nie przeczytano", fajne podejście nie ma co :evil:


W tym okresie wprowadzali chyba nowy program antyspamowy i były problemy z komunikacją, wina oprogramowania nie załogi. Załoga jest bardzo okej :-)

Pozdrawiam
GA

[ Dodano: 2006-11-26, 13:04 ]
Fafniak napisał/a:

natomiast negocjowanie cen z nimi raczej nie ma sensu.....

A ja spróbuje ponegocjować ...... Próba nie strzelba :) Sam teraz nie zamierzam kupować kadyszki, ale przy najbliższej mojej bytności w Łomiankach zapytam o cenę body + 16-45 przy masie zakupowej ... powiedzmy 10szt. Sumując taką transakcję kwota robi się interesująca i powinna skłonić do poważniejszych rozmów. Ciekawy bardzo jestem odpowiedzi :lol:

Pozdrawiam
GA
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wiecie co? Dowiedzcie sie dokladnie ile wynosiloby clo, podatek i inne koszta zwiazane z dostarczeniem paczki do Polski z Japonii, moze oplaciloby sie Wam wyslac z Japonii.Naprawde, niech ktos sie dowie dokladnie ile to naprawde kosztuje? Ja moge podjac sie tego, zeby wyslac paczke z Japonii, bardzo dobrze zabezpieczona.

Mysle ze za 2900 zalatwie w Japonii. Teraz kwestia kosztow. Clo i inne duperele. Paczka nie jest droga.
 

Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
No to ja mam pierwsze przybliżenie:
1) włazimy na http://ec.europa.eu/taxat...tarchap?Lang=PL
2) wklepujemy kod 9006510000 (klikając Przeglądaj zobaczycie co to za kategoria - mi się wydaje w miarę bliska)
3) Kraj pochodzenia/przeznaczenia - Japonia
4) Automat wypluwa 4,2% cła.

Nie wiem, jak ma się to do realiów, ale tak wychodzi.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
ma1y, pod jednym względem masz rację, jak się chce to nawet w Polsce można ale jak popatrzysz, że za pentaxowego FA* 80-200/2.8 możesz kupić Nikkora AF-S VR 70-200/2.8 + Nikona D80 to chyba wniosek jest prosty. Firmie Apollo sie zwyczajnie nie chce. Widać zarabia na czymś innym i nie walczy o rynek, jest bo jest, a jak powstałby PENTAX Polska, to pewnie nawet nie zauważyłaby tego faktu.
I jeszcze jedno, gdyby firmie A naprawdę zależało, mielibyśmy dziś nie tylko niskie ceny ale i polski język w menu. Wystarczy tylko działać, rozmawiać itd ale jak się nie chce to jest jak jest.

 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jesli clo wynosi 4,2 %, to chyba oplaci sie Wam sprowadic z Japonii? Zapytajcie sie konkretnie w urzedzie. Mysle ze wam powiedza dokladnie ile bedzie sie placilo. No kurcze, to jest w Waszym interesie. Dowiedzcie sie dokladnie.
 

Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
Pozostaje jeszcze kwestia przesyłki - kto sprowadzał coś np. ze Stanów ? Wiem, że Japonia trochę w drugą stronę, ale zawsze można załapać zakres cen :->
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
cło to nic, liczcie VAT 22% od kosztów aparatu i przesyłki.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Czy rzeczywiscie do wszystkiego doliczaja VAT 22 %? To moze ktos na firme wziasc?
 

Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
Na firmę to gorzej, bo ponoć nie można odliczyć sobie dowolnie duzo (powyżej danej kwoty trzeba rozkładać na ileś rat, czy jakoś tak). :-? Poza tym żaden urząd skarbowy nie łyknie zakupu 10 puszek.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
W przypadku firmy nie ma problemu, mogę na swoją firmę sprowadzić i 20 puszek. Problemem jest wyprowadzenie tego towaru, bo muszę wystawić fakrurę sprzedaży. W innym przypadku skarbówka nie uwierzy, że w firmie jest mi potrzebne 10 aparatów. A wystawiając fakturę muszę podać wyższą cenę niż zakup. Jutro zapytam swoją księgową czy jest możliwość jakoś to ominąć, żeby mnie nie zamknęli firmy, a chętni żeby mieli taniej.
 

Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
Czyżby Radom miał stać się centrum dystrybucji Pentaksa na Polskę ? :-D :lol: :->
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Jeżeli tylko bez szkody dla swojej firmy będę mógł je przerzucić dla Was i oczywiście dla siebie to nie widzę problemu. :mrgreen:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Przykro mi Zdano ale w praktyce wygląda to mniej różowo.
Sprowadzając towar spoza UE jako firma, w momencie przekroczenia granicy płacisz cło i VAT, VAT oczywiście odliczasz sobie od podatku w firmie ale sprzedać musisz na Fakturze po cenie brutto czyli z VATem, a marża to sprawa drugorzędna, może być 1zł, nikt za to Cię nie ukarze, że mało chcesz zarobić.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
To wszystko wiem, sporo towaru było importowane i z UE i ze Szwajcarii. przy cenie podanej przez Piotra wyjdzie tyle samo co w Polsce.
10 lat temu nie było by problemu, mój samochód co dwa tygodnie był w Szwajcarii i po dwa korpusy spokojnie dało by się przewieźć bez cła i VAT.
 

Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
Chyba, że kupiłaby od Ciebie firma, to wtedy VAT na nią przechodzi. Wiem, że to może wydawać się bez sensu, bo skoro brać na firmę, to od razu na docelową, a nie przez trzy inne. Jednak wspólna przesyłka może być tańsza, a więc ma to sens.

A dywaguję tak, bo mogę brać na firmę teścia :-P
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
To ma sens, bo aparat zostaje na wyposażeniu firmy i VAT zostaje Ci w kieszeni, tylko koniecznie musi być kupiony z obiektywem. Tylko nie podpadaj teściowi bo Ci aparat zabierze za karę :-P :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach