pisar  Dołączył: 13 Wrz 2007
skąd wytrzasnąć P645?
Zacznijmy od tego, że od jakiegoś czasu robię zdjęcia Mariolą.
Niby wszystko fajnie, 6x7 jest, waży swoje, za to pod powiększalnikiem patrzy się miło na efekty.
Od pewnego czasu chodzi mi po głowie pentax 645. Może jestem dziwny, ale mam cholerny sentyment do tej marki, z tego powodu, z którego większość już postawiło swego czasu krzyżyk nad tą marką. Sam się dziwię, jak Pentax wśród tego pościgu producentów ciągle się utrzymuje. Mniejsza z tym.
Problem w tym, że na ukochanym Allegro od dawien dawna nie widziałem szejsetki. Są nieliczne obiektywy, czy kasety, co jakiś czas 3 lub 2 egzemplarze 67 i wsio.
Na zagranicznych aukcjach (tak z ciekawości zaglądam bo nie mam i tak możliwości kupić) też bida z Pentaxami.

Gdzie ewentualnie mam szukać tego sprzętu? Skąd wy wzięliście swoje 645-tki?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
bida :?: przed świętami pełno tego na ebayu leżało, i to w ciekawych cenach (ok 250$ chyba)
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
mnie się trafiła na ebay'u hiszpańskim (trzeba trochę hablać po ichniemu żeby się dogadać) w baaaardzo okazyjnej cenie. 645n z autofocusowym zoomem 45-85/4,5 kasetką 220 i paskiem.
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
pisar, chyba nie tylko Ty wpadłeś na pomysł zakupu 645, na ebay coraz częściej ceny samego body 645n bez kasety dochodzą do 350$.

Obecnie jeżeli chcesz kupić to raczej tylko ebay. Chyba że trafisz akurat na kogoś kto się pozbywa 645. Po mojej tylko 3 kasety, matówka i redukcja psix została.
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
Pietras napisał/a:
Po mojej tylko 3 kasety, matówka i redukcja psix została.

o masz! a ja redukcję i matówkę (z rastrem) kupiłem nie dalej jak miesiąc temu. trzeba było rzucić ogłoszenie na giełdę forumową...
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
ryve napisał/a:
kupiłem nie dalej jak miesiąc temu. trzeba było rzucić ogłoszenie na giełdę forumową


Ja akurat wtedy odpuściłem na 2 tygodnie sprzedaż 645n bo potrzebna mi była :mrgreen: No i lekko ponad tydzień temu zgłosił się chętny i zabrał. I tak by Ci nie spasowało bo moja matówka ma klin zamiast rastra :P
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
przepraszam, ale jeśli już piszemy: szejsetka, to trzeba by to wziąć co najmniej w cudzysłów, na znak, że to forma potoczna (jakby ze słyszenia). W polskim języku nie istnieje słowo "szejset" - mamy "sześćset". :-B
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
pisar, 645 leży na giełdzie w stodole. 67 też tam jest. Ale te najstarsze wersje.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mozna z Japonii, tylko teraz jest fatalny kurs dla zlotowki. :-/ W swoim czasie ( w maju) to bylo taniutko, ale teraz :shock:
Ostanio lezy 645, co prawda starszy model, ale za ta cene
http://page11.auctions.ya...ction/n67134841

A na stan dzisiejszy lezy "szescsetka" , ale do malego obrazka
http://page7.auctions.yah...ction/g69833690
 

pisar  Dołączył: 13 Wrz 2007
Przepraszam, za błędy językowe i dziękuję za poprawę.

Dzięki też wam za tak liczny odzew. Ponieważ ja nie mam możliwości kupowania na zagranicznych aukcjach, będę z niecierpliwością wyczekiwał czegoś w Polsce.
Za Mariolę wezmę z 1800zł, więc może po niewielkiej dopłacie znajdę jakiegoś 645n.

Pozdrawiam.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
pisar napisał/a:
Ponieważ ja nie mam możliwości kupowania na zagranicznych aukcjach, będę z niecierpliwością wyczekiwał czegoś w Polsce.


kupowanie na ebay to nic trudnego, szczególnie teraz, jak konto w paypal można doładować przy pomocy przelewu bankowego

a spokojnie powinieneś do 1800zł coś wyrwać, a może i taniej (choć nie wiem jak teraz po tym skoku dolara, bo interesowałem się jak był po 3zł)
 

pisar  Dołączył: 13 Wrz 2007
a może chciałby się ktoś wymienić na jakiś czas? Moja RZ-ta za jakiegoś Pentaxa, średniaka :)
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Cytat
szejsetkę?

:lol: dobre
 

pisar  Dołączył: 13 Wrz 2007
opiszon, dzięki za radę :) Jak waluty stanieją, to się pointeresuję. Swoją drogą czekam teraz na obniżki euro, bo w hurtowni tetenala liczą w euro, a jak cena spadnie do 3.30 jak było wcześniej, to papiery tam są bajecznie tanie :)
 

renko  Dołączył: 25 Maj 2008
opiszon napisał/a:
kupowanie na ebay to nic trudnego, szczególnie teraz, jak konto w paypal można doładować przy pomocy przelewu bankowego


Czy to znaczy, że już nie potrzeba wypukłej karty kredytowej?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
renko, dokładnie tak

zresztą nigdy nie trzeba było wypukłej

ja nie mam, a korzystam

wystarczy karta "delfinek" z mbanku z ustawionymi odpowiednimi opcjami, albo allekarta płatnicza z allegro (z tego korzystam), a nie jestem pewien czy przez przypadek zwykła karta z wbk nie wystarczy (wprowadzony system 3dsecure)
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Cytat
Moja RZ-ta za jakiegoś Pentaxa, średniaka :)


Gdybyś z taką propozycją pojawił się wcześniej to pewnie bez zastanowienia bym się wymienił ale już zanabyłem mamijkę.

Jaki masz obiektyw w tym zestawie ?
 

pisar  Dołączył: 13 Wrz 2007
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
pisar: a skąd jesteś? mam 645n. w zasadzie mógłbym się na jakiś czas zamienić. ale dopiero jak wrócę do kraju i przepuszczę przez nią kilka rolek (od długiego czasu nie fociłem nią - tęsknota robi swoje). no i dużo łatwiej byłoby mi, gdybyś mieszkał w wawie. jakby co, to pisz na maila - pogadamy.
 

pisar  Dołączył: 13 Wrz 2007
ze śląska :). Jak będziesz znał termin swojego powrotu, czy czasu wymiany to napisz. Od jakiegoś czasu wybieram się do Wawy, bo w kilku stolicach już byłem a w Polskiej jeszcze nie :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach