wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wywolywanie fotek w kolorze i B&W w Krakowie
Chodzilem najpierw do Konica-Minolta na Pilsudskiego, ale padlo, oddawalem przy Czarnowiejskiej blisko AGH i padlo... gdzie teraz sie skierowac:]?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
wawer1, zdecydowanie DomTurysty (nie wiem czy robią B&W, ale kolor jaknajbardziej) ewentualnie jeśli chodzi o B&W to "Oleksy" na Karmelickiej (idąc od krzyżówki przy Bagateli pod drugiej niż Bagatela stronie ulicy), ale z koloru u nich też raczej byłem zadowolony - tyle tylko, że B&W oddają niepocięty, niezabezpieczony, ale po prostu wkładają zwiniętą rolke w firmową papierową torebke. Można spróbować w Foto-Pasja przy przystansku Basztowa-Lot, ale u nich robiłem jedynie odbitki z cz-b na maszynie. Dobry jest jeszcze zakład tylko nie pamiętam nazwy ulicy, na której się znajduje .. jak sobie przypomne to dam znać ;)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
B&W nie mozna w domu?
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
Re: Wywolywanie fotek w kolorze i B&W w Krakowie
polecam zaklad "sauer" (chyba tak sie nazywa ;-) ) na ulicy łobzowskiej zaraz na poczatku blisko siedziby UPR :-)
kolory sa ladne a rzucili mnie na kolana tym ze gosc jak bierze twoj film lub zdjecia zaklada biale rekawiczki!
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
diplodok napisał/a:
na ulicy łobzowskiej

ooooo właśnie, to jest ta ulica, którą zapomniałem, tylko, że chodziło mi dokładnie o ten zakład -> http://www.euronaut.com/finisz/ - byłem super hiper zadowolony a i cenny nie takie tragiczne - robiłem u nich odbitke B&W o formacie 40x50 - bardzo ok, 24x30 odbitke ze slajdu - bardzo ok i odbitke 30x40 z negatywu - bardzo ok - prócz tego troche pocztówek - bardzo ok. Poza tym swego czasu mieli TRI-Xa po 11złociszy ii to było baaardzo ok. Zakład jest w sumie rzut beretem od "sauera"

[ Dodano: 2006-11-24, 20:51 ]
na stronce mieli kiedyś cennik, ale teraz coś chyba zmieniają i go nie widze
 

oyo555  Dołączył: 02 Wrz 2006
Jeżeli chodzi, o odbitki z labu to tylko Pracownia Fotografii Cyfrowej w Domu Turysty na Westerplatte, albo Sauer na Łobzowskiej. Czarnobiałe i kolor z pod powiększalnika, tylko Finisz Studio na Łobzowskiej. Slajdy u Pyli na placu Matejki.
W Krakowie tylko te miejsca się liczą. w innych dostaniesz mniejszy lub większy badziew dla ludu. Można jeszcze ostatecznie spróbować w Foto Via na Gertrudy.
Oleksy,to nie najlepszy pomysł.W Finiszu, u Prądzyńskiego raczej nie zostawiaj odbitek do labu, bo średnio i drogo za to duże formaty zrobią Ci rewelacyjnie.Prądzyński robi większość wystawowych odbitek i wydruków w Krakowie.W Domu Turysty, chyba jako jedyni w Polsce zrobią Ci odbitki z RAW.
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
dzieki bardzo za odzew:).
fotonyf: dojrzewam powoli do tego by samemu wolac BW, ale teraz mam pare rolek, na ktorych wolalbym nie eksperymentowac:] i szukam jakiegos pewnego labu.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Z Oleksego odebrałem kiedyś slajd ze straszną rysą. Oczywiście, zgodnie z prawem Murphy'ego, środkowa, najgrubsza część rysy przebiegała przez najładniejsze zdjęcie. :evil:
 

oyo555  Dołączył: 02 Wrz 2006
w Oleksym najprawdopodobniej sami nie wywołują slajdów,robią to pewnie obok w Foto-Expercie.W większości labównie nie wywołują slajdów, tylko zlecają to właśnie Foto-Expertowi, albo Pyli. O ile w tym dugim miejscu robią to super, o tyle jakość z Foto Experta pozostawia dużo do życzenia, chociaż ostatnio zmienił się właściciel i jakość się poprawiła. Pdobnie rzecz się ma z błonami czrno-białymi. Laby odają takie filmy gością, którzy żyją z ich wołania.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
wawer1 napisał/a:
fotonyf: dojrzewam powoli do tego by samemu wolac BW, ale teraz mam pare rolek, na ktorych wolalbym nie eksperymentowac:] i szukam jakiegos pewnego labu.


Pochwal się jak już zroisz coś w tym kierunku.
Jak już zaczniesz, zdziwisz się, że kiedyś szukałeś labu :-D

[ Dodano: 2006-11-26, 19:34 ]
wawer1 napisał/a:
fotonyf: dojrzewam powoli do tego by samemu wolac BW, ale teraz mam pare rolek, na ktorych wolalbym nie eksperymentowac:] i szukam jakiegos pewnego labu.


Pochwal się jak już zrobisz coś w tym kierunku.
Jak już zaczniesz, zdziwisz się, że kiedyś szukałeś labu :-D
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Re: Wywolywanie fotek w kolorze i B&W w Krakowie
wawer1 napisał/a:
... gdzie teraz się skierowac

Ponieważ wielu będzie czytało ten post po latach - jak ja - dodam jeszcze link do Studio QbA
Najbardziej zainteresowała mnie możliwość doboru tonacji wydruku b-w na własnym monitorze na podstawie pięknego próbnika [śliniący się emotikonek].
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
to ja dodam jeszcze jedno miejsce - fotolab w saturnie w galerii krakowkiej
maja nowiutka maszyne najnowsze fuji i ludzi ktorzy naprawde znaja sie na robieniu zdjec no i te ceny...
sa naprawde tani!
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
diplodok dzięki za ta informacje. :-B
 

brizz  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja moge polecic oba laby Ostrowskiego (Dom Turysty i Jubilat) oraz Saturna :-) Odbitki z Saturna sa jakosciowo praktycznie (na oko tylko ciut cieplejsza tonacja) takie same jak te od Ostrowskiego :-)
 

oyo555  Dołączył: 02 Wrz 2006
Z tym Saturnem, to trochę przegięcie, odbitki są podobne bo to prawie ta sama maszyna, papier i chemia. Jazda zaczyna się w momencie gdy chcesz czegoś więcej. Obsługa ma raczej blade pojęcie o robieniu zdjęc. Może być miła ale nic ponad to. Oni tam wszystko robią z włączoną autokorekcją i nawet o tym nie wiedzą.Wszystko leci z automatu. Frontiery to, naprawdę niezłe maszyny i poradzą sobie z największym badziewiem. ale spróbujcie wyustawiać sobie plik i zanieść go do Saturna z prośbą, żeby nic nie ruszali (i tak nic nie ruszają :mrgreen: ), a zobaczycie co wyjdzie. Albo jeszcze lepiej poroście, o profil ICC papieru na którym pracują. To jest zwykły lab w supermarkecie i zasługa w jakości jest nie ich, a Frontiery. Można tam chodzić ze zdjęciami z wakacji, ale jak ktoś ma większe ambicje, to nie polecam.
 

brizz  Dołączył: 20 Kwi 2006
oyo555 napisał/a:
ale spróbujcie wyustawiać sobie plik i zanieść go do Saturna z prośbą, żeby nic nie ruszali (i tak nic nie ruszają :mrgreen: ), a zobaczycie co wyjdzie.


Hmm, wszystko bylo jak najbardziej w porzadku :-D
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
zalezy na kogo trafisz ;-)
jest tam na labie pare osob co sie znaja...
 

oyo555  Dołączył: 02 Wrz 2006
taaa....może mi powiesz które to :mrgreen: ? Pewnie myślisz, o serwisancie, albo o którymś z klientów.
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
oyo555 napisał/a:
taaa....może mi powiesz które to :mrgreen: ?

tak od razu mam leciec po nazwiskach? ;-)
 

oyo555  Dołączył: 02 Wrz 2006
Brizz. Ja nie pisałem, że ma być ładnie tylko, że ma być dokładnie prawie tak samo. A to, zdecydowana różnica. Jak nie masz skopanego totalnie zdjęcia, to Frontier popchnie ci go na bank dobrze, tak już jest zrobiona ta maszynka. Ale to nie jest zasługa personelu labu, tylko zmyślnych Japońców. W takie miejsca jak Saturn serwisanci jeżdzą w pierwszej kolejności, bo obsługa nie jest w stanie nic przy tym sprzecięcie zrobić oprócz przyciśnięcia paru guzików. Jak ktoś chce chodzić do Saturna, to proszę bardzo w jaki sposób mogę mu zabronić i po co? Ale nich mi nikt nie mówi, że tam jest obsługa na poziomie Ostrowskiego, Sauera, czy Prądzyńskiego.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach