filippo911  Dołączył: 21 Sie 2017
Pentax SMC F 80-200 - nie ostrzy od 135
Jak w temacie, kupiłem , ww obiektyw. AF działa, ale po skręceniu powyżej 135 nie łapie ostrości (nie ważne czy tryb auto czy manual) -ustawienie na nieskończoność, a ostre są obiekty w odległości ok 20 metrów.
przy ustawieniu <135 ostrość jest ok.
Czy ten obiektyw tak ma, że obiekty oddalone o ok 200 metrów są ostre na tej niższej ogniskowej, a na wysokiej tylko te bliżej?
wiem że pytanie może być trywialne, ale jak to mówią "nie ma głupich pytań".
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
filippo911, we Wrocku masz forumowego kolegę Grzechotnika, który zajmuje się zawodowo naprawą obiektywów. Napisz do niego na PW. Zapewne się coś poluzowało wewnątrz. Sprawdź też czy przednia soczewka nie jest luźna. To dość częsty przypadek. Pzdr.

 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Wszystkie zoomy cierpią na tzw pływanie ogniska w mniejszym lub większym stopniu.
Albo ktoś wyregulował ostrość nie sprawdzając na innych zakresach albo coś się poluzowało i przestawiło.
 
filippo911  Dołączył: 21 Sie 2017
dzięki za porady,
luzów nie ma, mam wrażenie jakby soczewka nie wysuwała się tak jak powinna, jak by brakowało około 0,5-1 cm.
Rozumiem że jest to do ustawienia?
edit
poszło PW

 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
powalos napisał/a:
filippo911, we Wrocku masz forumowego kolegę Grzechotnika, który zajmuje się zawodowo naprawą obiektywów. Napisz do niego na PW.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach