alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
A ja właśnie przeszedłem na 9300K


Po co?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Pewnie do CADa.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Pewnie do CADa.


Uhm.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Pewnie do CADa.

Żeby dobrze czarny od białego odróżnić :?:
 
szadok  Dołączył: 12 Kwi 2007
alkos, jest jeszcze gdzieś w sieci ten Twój wzornik..? Bo albom ślepy zupełnie (całkiem możliwe :mrgreen: ), albo go nie ma :roll:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Alkos dzięki :-B
Nareszcie wykalibrowałem sobie monitor. Mam tutaj jedno spostrzeżenie - zauważyłem, że dużo zależy od karty graficznej. Początkowo kręciłem i kręciłem tym kontrastem/jasnością w monitorze i nie mogłem znaleźć takiego położenia, żeby widać było w całości obie szachownice. Potem wszedłem w ATI Catalyst Control Center, żeby ustawić gammę i zauważyłem, że są tam też suwaczki do kontrastu i jasności. Dwa machy i są szachownice (ustawiłem tak, żeby były ledwo widoczne).
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
piotrecius napisał/a:
Potem wszedłem w ATI Catalyst Control Center, żeby ustawić gammę i zauważyłem, że są tam też suwaczki do kontrastu i jasności.


Gdzies czytalem, ze ustawianie software'owe (karta graf) jest niepolecane. Zorzyk, co ty na to?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Niepolecane, tak piszą, bo takie korekcje ograniczają (obcinają) sygnał z wychodzący karty.





--------------------------------
alkos, aleś mi zadał trudne pytanie - kiedys przeczytałem gdzieś dlaczego tak jest, przyznałem rację i już, nie stosuję 8-) ale żeby zaraz to tłumaczyć :roll: :-B
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
To wplywa na jakies krzywe charakterystyk kolorow. Bronek chyba o tym pisal. Z tego co pamietam, to obcina to gammut kolorow, ktore wyswietla monitor
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
O właśnie, gamut.
Mówiłem, że trudne :evilsmile:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
BTW - znalazlem ciekawy link:

http://trurl.asua.org.pl/photo/books/calib/

Wlasnie czytam...
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
dan dobrze znalazłeś.. ja te kilka postów wyżej właśnie z tego korzystając
udostępniłem Wam gotowy wzorzec. Zapomniałem jednak o adresie stronki.
Tam również wytlumaczyli jak poradzić sobie z obcinaniem czegokolwiek w karcie.
Zatem WSZYSTKIM polecam lekturę, wartościowa
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
(link pochodzi z materiałów wskazanych powyżej przez dana)

Na tej stronie dla gamma=2.2 jest obrazek:

(uwaga: na Forum może być zmniejszony, należy kliknąć w obrazek i obejrzeć bez zmniejszania!)


Jak go powinieneś widzieć po wyświetleniu bez zmniejszenia:
Lewy duży prostokąt - oba pionowe paski identyczne i neutralnie szare (gradient)
Prawy duży prostokąt - trzy paski identyczne i neutralnie szare (gradient)
Górny mały prostokąt - ledwo widoczna szachownica złożona z czarnych i prawie czarnych pól
Dolny mały prostokąt - praktycznie jednolicie czarny

Jeżeli widzisz inaczej, to skalibruj swój monitor:
http://trurl.asua.org.pl/photo/books/calib/ [dan, 6 x :-B za ten link!]
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Heh, ja na aktualnych ustawieniach widze wszystko dokladnie tak jak trzeba :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
U mnie wystarczyła pewna korekta suwaczkami w GammaPanel i też jest mniam :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Do dupy z tym linuksem. Pierwszy raz na serio zaczyna mi ten system dzialac na nerwy. Siedzie od dwoch godzin i oprocz gammaPage nie znalazlem zadnego softu, ktory pozwolilby mi chociaz pobieznie przejsc przez ten tutorial, a sterowniki karty nie maja zadnego gui :evil: Mam system na zero, wiec jak tak dalej pojdzie to zrobie comeback to XP. Chyba.

dz.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
A ja jakoś nie mogę sobie z tym poradzić :-( . Albo dwa prostokąty po lewej są takie same, albo ta szachownica po prawej jest prawidłowo. Nijak nie mogę tego ustawić, żeby i to, i to było dobrze.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
dzerry, jeśli używasz KDE to w Centrum sterowania w zakładce Urządzenia peryferyjne / Ekran jest narzędzie do ustawiania gammy, osobno dla każdego kanału. Trzeba tylko zainstalować pakiet kgamma.

Jest jeszcze tekstowe narzędzie xgamma.

Ja czytałem jeszcze: http://www.linux.com/articles/43337.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ijon napisał/a:
dzerry, jeśli używasz KDE to w Centrum sterowania w zakładce Urządzenia peryferyjne / Ekran jest narzędzie do ustawiania gammy, osobno dla każdego kanału. Trzeba tylko zainstalować pakiet kgamma.


gammaPage robi to samo.

Stachu napisał/a:
Albo dwa prostokąty po lewej są takie same, albo ta szachownica po prawej jest prawidłowo. Nijak nie mogę tego ustawić, żeby i to, i to było dobrze.
Chyba oznacza to, ze masz wypalony monitor. Ja mam tak samo. Chociaz najblizsze idealowi ustawienia sa bardzo OK.

dz.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach