ParanoiK  Dołączył: 27 Lis 2007
No i się pojawiła - widziałem na allegro ;-)

Widzieliście jakieś inne testy niż te z canonem?
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Też bym się wyzbył wszystkich swoich i się zamienił :-P .
Czytałem jakieś testy porównawcze z Lką na forum C i wniosek był że Sigma bardziej winetuje i jest mniej ostra na brzegach - czemy przeczyły załączone fotki testowe :shock:
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
JackDeJack napisał/a:
czemy przeczyły załączone fotki testowe

Jeśli fakty nie pasują, tym gorzej dla faktów. ;-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
espresso napisał/a:
Uroczyście oświadczam, że pasowałem rzeczone w temacie szkiełko na pierwszą GWIAZDKĘ. Bardzo rasowe szkiełko.

espresso, posiadasz jeszcze DA*16-50 ? Jeśli tak to może małe porównanie w formie fotografii ? Jeśli nie, to ponawiam zaproszenie na kawę (weź tą sigmę i sobie zrobimy test z lampami w "studio".) Ciekawi mnie bardzo to szkło, gdyż zakres ogniskowych jest dość ciekawy (czasami brakuje mi czegoś bez wymiany pomiędzy najczęściej wykorzystywanymi przeze mnie ogniskowymi czyli 30-70).
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
espresso, bokeh jak z małej gwiazdki - pięknie to wygląda. CA pewnie dobrze korygowane (bo gwiazdki piętą jest to co robi w zakresie 16-20); Co mi się już podoba w tej sigmie to zakres ogniskowych; 95% fotek robię pomiędzy 30 a 70; przyznam jednak, że ostatnio testowałem kolegi Micha FA35/2 i strasznie spodobało mi się to szkło; aktualnie testuję DA70/2.4 i też jest niezłe (ale wrażenie mam lepsze po FA35/2);
Zastanawiam się mocno nad sprzedażą DA*16-50 to i tak ją rzadko wykorzystuję. Najczęściej siedzi u mnie (80% czasu) DA*55/1.4. Uwielbiam to szkło :



No i właśnie zaczynam mieć dylemat. Czy po sprzedaży DA*16-50 nie kupić
a) Limiteda 31
b) FA35/2
c) Sigmy 30/1.4
d) najbardziej poręcznego szkła (taki typowy dobry spacer zoom) czyli właśnie zachwalanej Sigmy.
Nie sprzedawał bym DA*16-50 bo lubię to szkło, ale zakres kończy się na 50.... czasami jak mam zmieniać obiektywy to zostawiam sobie DA*55/1.4 i stosuje zoom nożny.
DA*50-135 natomiast jest moim również ulubionym szkłem. W zakresie od 55 wzwyż wystarczy mi właśnie ten obiektyw i raczej nie będę szukał stałek (no chyba że pokuszę się dodatkowo na Falcona/Samyanga/Vivitara 85/1.4).
Muszę coś z dolnym zakresem wykombinować i tak właśnie sobie rozmyślam...
;-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
espresso napisał/a:
A tak na prawdę to kedys sobie zostawię max 3 szkiełka i pozbędę się wielu dylematów

Ja już do tego dochodzę.... Wygodniej mi i lepiej jak wychodzę z jednym obiektywem. Zoom nożny ale kadry jakby lepsze... Do tego jeszcze mniej czasu na kombinowanie z przekładniem (bo zawsze się wydaje, że teraz założę ten obiektyw i spróbuję to i to... potem jednak się okazuje, że chyba tamten byłby lepszy... a może jeszcze to...) Wyznaje ostatnio zasadę - zastanawiam się przed wyjściem co chcę fotografować i dobieram obiektyw. Reszta w domu by nie mieszała. Jakoś tak lepiej mi z tym....
P.S. Tobie również gratuluję MODELKI :)
:-B
 
stereo  Dołączył: 17 Maj 2008
FF/BF zawsze można skorygować w serwicie, za darmo. Ja wysłałem i mi pięknie skorygowali, a miałem FF na krótkim końcu i BF na długim (albo na odwrót, już na szczęście nie musze o tym pamiętać) :)
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Chętnie bym zobaczył porównanie nowej Sigmy ze starą 24-70/2.8. Też uchodzi za niezgorsze szkiełko. Ciekawe czy HSM wypada dużo lepiej? Może ktoś widział takowe porównanie w necie? Co do uniwersalności takiej ogniskowej, to też mi jakoś bardziej podchodzi obiektyw z dłuższym końcem niż 50 mm (pewnie przyzwyczajenie z analoga, kiedy używałem 28-105 mm).
 

Graf_Zeppelin  Dołączył: 22 Mar 2009
Cytat

Muszę coś z dolnym zakresem wykombinować i tak właśnie sobie rozmyślam...
;-)


podobny dylemat zakończył się u mnie zakupem LX3. chowa się w kieszeni, można wziąć na spacer i mniej mieszania obiektywami. nie narzekam:)
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
espresso napisał/a:
to przecież dwa różne światy. Wspólny mają tylko zakres. To jest zupełnie nowa konstrukcja
No i właśnie, chciałbym zobaczyć porównanie, czy przewaga jest tak miażdżąca, jak przewaga w cenie.
espresso napisał/a:
Stara sigma 24-70 gorzej przecież wypadała od konkurencyjnego tamrona.
Tamron przecież nie ma obiektywu o takim zakresie ogniskowych. Pewnie masz na myśli 28-75/2.8, ale 28 na szerokim końcu, to jednak nie to samo co 24. Jak dla mnie, to na APS-C, 24 mm jeszcze od biedy obleci za szeroki kąt, ale 28 to już ciut za wąsko.
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
espresso napisał/a:
tamrona 16-50
17-50 zapewne ;-) .
espresso napisał/a:
nowa sigma jest w pełni użyteczna na f2,8. A to cecha szkła z wyższej półki.
Szkoda, że cena też jest z górnej półki...
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Zacząłem bliżej przyglądać się tej Sigmie. Wszystko fajnie, ale taki obrazek nie jest chyba zbyt zachęcający...
http://www.fotopolis.pl/download/TS_O9167.JPG
tutaj chyba jeszcze gorzej (górna część konara). Tego to ja nie mam na mojej gwiazdce powyżej 20tu...
http://www.fotopolis.pl/download/TS_O9187.JPG

Hm...
espresso, byłbyś uprzejmy i zrobiłbyś fotkę z krzaczkami na tle nieba ?
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
espresso napisał/a:
To jest zupełnie nowa konstrukcja. Na forach to szkło się porównuje do canonowskiej eLki, nikora czy też sony/zaissa. Stara sigma 24-70 gorzej przecież wypadała od konkurencyjnego tamrona.


Mialem rzeczonego tamrona, mam starsza wersje Sigmy. Dla mnie bezapelacyjnie Sigma jest lepszym obiektywem, przyjemniejszy bokeh, ostra od f2.8. Wszystko zalezy kto jakie egzemplarze porownuje. Dobry egzemplarz sigmy 24-70 (a taki mam) to naprawde kawal dobrego obiektywu i tylko dlatego nie sprzedalem go na rzecz stalek :-)
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 
Marzenawieniawa
[Usunięty]
mazi napisał/a:
Dla mnie bezapelacyjnie Sigma jest lepszym obiektywem, przyjemniejszy bokeh, ostra od f2.8.

Chciałam powiedzieć śe mój znajomy, który fotografuje Pentaxem już od wielu lat uważa że inne obiektywy-które niw=e są obiektywami pentaksa to jakies kundlr. on tak mówi
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Marzenawieniawa, witam Cię specmisiek. Zgodnie z regulaminem duplikat konta zostaje usunięty.
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
tref, nie dało by się obu...? :evilsmile:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
tref, a taka recydywa, to pod paragraf jakiś nie podlega ;-)

i jeszcze to podszywanie się pod kobiety - a niby taki męski, z karabinem :evilsmile:

wstyd :!:

[ Dodano: 2009-06-09, 22:48 ]
deckard napisał/a:
nie dało by się obu...? :evilsmile:

obu duplikatów :?: ;-) (już usunięte)
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
powiem krótko - ROTFL :D !! demaskacje są najlepsze!
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
tref napisał/a:
Marzenawieniawa, witam Cię specmisiek. Zgodnie z regulaminem duplikat konta zostaje usunięty.

Tutaj też Kolega grasuje..... eh.

No ale do rzeczy.
espresso napisał/a:
czy Ty przypadkiem nie masz jakiejś specjalnej LIMITED wersji? ;-)

Szanowny Kolego chyba nie mam DA*16-50 w wersji Limited ;-) Mam chyba (przy tym rozrzucie jakościowym) dobry egzemplarz. Aktualnie znajduje się na testach u Kolegi Micha (a ja mam przyjemność męczyć DA70/2.4)
Przykłady z DA*16-50 (robione kilkanaście dni temu jak porównywałem z FA35/2 - dlatego ogniskowa 34):
1. Camera: Pentax K20D
Exposure: 0.003 sec (1/320)
Aperture: f/2.8
Focal Length: 34 mm
ISO Speed: 200
Exposure Bias: +0.3 EV


2. Camera: Pentax K20D
Exposure: 0.003 sec (1/400)
Aperture: f/2.8
Focal Length: 34 mm
ISO Speed: 200
Exposure Bias: +0.3 EV


3. Camera: Pentax K20D
Exposure: 0.002 sec (1/500)
Aperture: f/3.2
Focal Length: 50 mm
ISO Speed: 200
Exposure Bias: +0.3 EV


4. Camera: Pentax K20D
Exposure: 0.002 sec (1/640)
Aperture: f/2.8
Focal Length: 34 mm
ISO Speed: 200
Exposure Bias: +0.3 EV


RAWY do pobrania
http://www.macrayers.extr...rr/MCR_3517.PEF
http://www.macrayers.extr...rr/MCR_3498.PEF
http://www.macrayers.extr...rr/MCR_3504.PEF
http://www.macrayers.extr...rr/MCR_3505.PEF


Podsumowując, Sigma na pewno mi się podoba. Zaskoczyły mnie słabe fotografie przedstawione na fotopolis.pl Nie mam dużego doświadczenia ani bogatego zbioru szkieł do porównań (chociaż dzięki uprzejmości Kolegi Micha poznałem FA35/2 i teraz DA70/2.4)
Czy fotografie, które zamieściłem (są na 2.8) są złej jakości ? Dałem PEFy do analizy. Ja tam testerem nie jestem, ale mi ta jakość z zooma wystarcza. Dlatego zaskoczony byłem, gdy napisałeś Kolego dobrą recenzję Sigmie a ja przeglądnąłem fotki z fotopolis. Znajdę fotki z niebiem i drzewkami - ale nie będzie to tak źle wyglądało jak na fotkach z fotopolis. Tam zresztą, przymknięte szkło zostało do f/4 (co mnie jeszcze bardziej dziwi).
espresso, masz jeden z najlepszych zbiorów szkieł wysokiej klasy z naszego forum. Nie wątpię zatem, że widzisz różnice. Pytanie tylko, czy ty nie masz złego egzemplarza DA*16-50 ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam w tej chwili w domu tą Sigmę (kolega był ciekaw jak będzie się zachowywać na K-7) i też miała dziwne zachowania. Po zapięciu, przy włączonym SR, na żadnym czasie do 1/100 nie potrafił zrobić ostrego zdjęcia. Zapiąłem na K100D Super, tam było wszystko w porządku. Ponownie zapiąłem na K-7 - znowu kiszka. Wyłączyłem SR - wszystko OK. Włączyłem ponownie SR - nadal OK.

Zobaczę jutro przy świetle dziennym jak się zachowa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach