bizzz  Dołączył: 28 Wrz 2008
Przedwczoraj kurier zapukał do moich drzwi z tą właśnie Sigmą. Szczęście nie trwało długo, bo po zapięciu do K5 i zrobieniu kilku strzałów okazało się, że po wprowadzeniu korekcji w body, fotki na 70mm wychodziły w miarę spoko, to na 24 była kompletna masakra. Po kilku zdjęciach i powiększeniach, za nic nie mogłem uzyskać ostrego zdjęcia przy 24mm, tam gdzie sobie tego życzyłem... Tablica testowa też nic nie dała, bo na krótkim końcu nawet nie dało się powiedzieć jak duży jest błąd, bo wszystko było rozmydlone. Dzisiaj oddałem obiektyw, który być może wymagał kalibracji z K5. Czekam jednak na nowy egzemplarz. Ogólne wrażenie dość pozytywne jeśli chodzi o budowę... co do reszty to bym został dalej przy DA 16-45... Zobaczymy co będzie przy kolejnym egzemplarzu...
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
bizzz, Będziesz miał dużo szczęścia jeśli kolejna będzie ok.
Kupiłem niedowano uzywkę (jeszcze na gwarancji), sprzedajacy twierdził że z jego body wszystko było ok - ja nie widzę powodów by twierdzić inaczej.
Niestety z moim body front focus na 24mm był gigantyczny (ostrzone na obiekt oddalony 10m = ostrość na 3m). Problem występował jedynie na 24mm i przy ostrzeniu na dalsze odległości z nieskończonością włącznie.
Na mniejszych odległościach i większych ogniskowych trafiał w punkt.

Oddałem w środę do serwisu i już w piątek szkiełko i body było do odebrania.
Obecnie jest bajkowo.

Podobne problemy z miałem z poprzednią sigmą 24-70 (bez HSM) - kalibracja rozwiązała problem.

Nie wiem czy nie szybciej byłoby skalibrować szkło niż wymieniać kolejne sztuki :idea:
 

nazirus2411  Dołączył: 19 Lip 2009
moja nowka 24-70 bez hsm ostrzy w punkt , ale ja mam zryta puszke , kazde szklo dotychczas bez bf/ff , juz to mnie zaczyna wkurzac ... bo cos z moim k5 nie tak . Zeby nie bylo to mam matowke k3 , wiec widze jak mi ostrzy ...
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
nazirus2411 napisał/a:
nowka 24-70 bez hsm
Ale tytuł wątku przeczytałeś ? ;-)
 

nazirus2411  Dołączył: 19 Lip 2009
JackDeJack napisał/a:
nazirus2411 napisał/a:
nowka 24-70 bez hsm
Ale tytuł wątku przeczytałeś ? ;-)

No ;) I nawet zrozumialem :)
Ale pije do tego :
Cytat
Podobne problemy z miałem z poprzednią sigmą 24-70 (bez HSM) - kalibracja rozwiązała problem.
 

bizzz  Dołączył: 28 Wrz 2008
JackDeJack napisał/a:
Nie wiem czy nie szybciej byłoby skalibrować szkło niż wymieniać kolejne sztuki


Sigma 70-200 HSM działa mi bez zarzutu z K5, więc liczę na to, że i 24-70 HSM będzie działać. Jakoś mam opory przed wysyłaniem puszki ze szkłem gdzieś tam do skalibrowania... wiem, wiem, pewnie nie ma się czego obawiać, ale jednak :)
 

bizzz  Dołączył: 28 Wrz 2008
espresso napisał/a:
Świetna obsługa jak i efekty.


Jako, że nie mieszkam w Polsce to z tym może być różnie...
 
Arkadisz  Dołączył: 02 Wrz 2011
espresso pytanie do Ciebie

Jestem ciekaw gdzie kalibrowałeś obiektywy?
1. czy była to wysyłka do serwisu sigmy?
2. czy możne wykonali to podczas wizyty w salonie "procentrum" (słyszałem, że niektóre centra Sigmy wykonują taką usługę)

Pozdrawiam.
Arek
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Arkadisz,
AD 1. Zasadniczo albo wysyłam albo wiozę sam.
AD 2. Zasadniczo jedynie serwis w Gdyni to robi - ja nie słyszałem by któreś pro centrum zajmowało sie serwisowaniem.
 
Arkadisz  Dołączył: 02 Wrz 2011
Dzięki za info.

Jest tak jak mówicie - tylko serwis w Gdyni kalibruje obiektywy- dopytałem dziś dokładnie w centrum :) - ale dziękuje za odpowiedź.
A inne pytania do użytkowników Sigmy 24-70:
1. Jak kupowaliście swój egzemplarz wysyłkowo czy osobiście w sklepie? (nie wszystkie sklepy wysyłkowe mają szkło z polskiej dystrybucji - może być problem z gwarancją?)
2. Czy w razie problemów z AF (FF/BF) wizyta szkła w serwisie rozwiązała problem ?
3. Jak ogólnie wygląda współpraca tego obiektywu z K-5 ? (szybkość i celność AF, konieczność kalibracji w puszcze itp)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Arkadisz,
1. Kupowałem używke, ale trzeba uważać na niskie ceny - oszczędzisz 200PLN i masz rok gwarancji. Osobiście polecam dokupienie dodatkowych 2 lat gwarancji - masz 5 lat spokoju :idea:
2. W trzech przypadkach jakie miałem zdecydowanie tak.
3. Szybko, celnie i w odróżnieniu do wersji Macro bez HSM cicho, obie sztuki po kalibracji w serwisie bezproblemowo zarówno K-5 jak i dwoma sztukami K200D

BTW - czytaj poprzednie posty, bo tam pisałem dokładnie to samo choć może nie tak bezpośrednio.
 
Arkadisz  Dołączył: 02 Wrz 2011
JackDeJack czytałem poprzednie posty w tym wątku, ale miałem nadzieję na poznanie opinii większej ilości użytkowników tego obiektywu stąd pytania.
Opinie o sigmie są różne i czasami całkowicie przeciwnie.
Sam jestem zainteresowany tym szkłem i dlatego zbieram opinie na forum. Posiadam K-5 i interesują mnie wszelkie informacje o współpracy rzeczonej Sigmy z tym korpusem. (również doświadczenia użytkowników przy procedurze naprawy czy kalibracji). Jak widzę po przeczytaniu kilku wątków serwis sigmy w Polsce podchodzi poważnie do klienta.

Pozdrawiam.
 

bizzz  Dołączył: 28 Wrz 2008
U mnie ta Sigma nie zagrała z K5 więc poprosiłem o wymianę na inną, zobaczymy jak dostanę... z Sigmą 70-200 HSM nie miałem problemów, więc liczę, że i tym razem się uda. Kalibracja szkła w UK kosztuje 100 funtów, więc nie uśmiecha mi się to za bardzo.
 

saxon  Dołączył: 30 Cze 2007
Moja 24-70 wymagała korekcji w body na -5. AF szybki w dobrych warunkach, przy ciemnicy czasem doostrza. Celność znakomita lecz nie idealna, szczególnie z bocznymi punktami AF. W porównaniu do AF Tamrona 28-75 to przepaść, choć optycznie praktycznie bez różnic, no może praca pod ostre światło na korzyść Sigmy ogromna.
 
plastyk  Dołączył: 30 Sie 2007
saxon napisał/a:
Moja 24-70 wymagała korekcji w body na -5. AF szybki w dobrych warunkach, przy ciemnicy czasem doostrza. Celność znakomita lecz nie idealna, szczególnie z bocznymi punktami AF. W porównaniu do AF Tamrona 28-75 to przepaść, choć optycznie praktycznie bez różnic, no może praca pod ostre światło na korzyść Sigmy ogromna.

Jeśli chodzi o "przepaść" to mam rozumieć na korzyść Tamka, czy jednak Sigmy?
 

saxon  Dołączył: 30 Cze 2007
Rzecz jasna na korzyść Sigmy.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
bizzz napisał/a:
Kalibracja szkła w UK kosztuje 100 funtów
Na gwarancji :?: :shock:
 

edredon  Dołączył: 21 Kwi 2010
Miałem ten obiektyw. Był dwa razy w serwisie na kalibracji. Nic nie pomogło. Poprosiłem serwis o ekspertyzę i okazało się że szkiełko jest do wymiany. Otrzymałem nowy i co ? taki sam problem FF na długim końcu BF na krótkim. Sprzedałem obiektyw. Cała akcja trwała trochę czasu. Kosztowała mnie trochę nerwów.
 

saxon  Dołączył: 30 Cze 2007
Kurcze, a mi się bokeh Tamrona podoba, lecz praca pod światło i chimeryczny AF zdecydowały, że zakupiłem Sigmę i kierowałem się m.in. Twoją opinią o tym obiektywie :-B .
Sigma niestety ma jedną poważną wadę, jest duża i ciężka, także Tamron pozostanie w moim plecaku podczas wycieczek górskich gdzie liczy się każdy gram.
 

saxon  Dołączył: 30 Cze 2007
espresso napisał/a:
oj, to mam Cię na sumieniu

z obiektywu jestem bardzo zadowolony, następny zakup to S 85/1.4 ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach