opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Hermes napisał/a:
Sigma ma HSM, ale póki co nie dla Pentaxa.
więc nie mamy o czym rozmawiać

to zobacz ile kosztuje nowa Sigma z HSM po nikona i porównaj z ceną 16-50
wtedy będzie równa walka
 

hitchcock  Dołączył: 13 Paź 2008
Eldred napisał/a:
Jak robiłem cywilny znajomym, fociłem kitem na 18mm sigmą 30/1.4 i pentaksem f50/1.7 i wyszło świetnie. Jak się ma szkiełka pod ręką to ich wymiana wcale nie jest aż taka kłopotliwa ;-)


Ła, ale bym pofocił takim zestawem, brzmi kusząco 8-)
A używałeś lampy?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Hermes napisał/a:
to mam rachunek z Fotoit na 1400, odbierałem osobiście, euro poszło w górę, to i ceny też.
te ceny za sigmę jeszcze pójdą w górę, mówię żeby porównywać ceny na dzień dzisiejszy, a nie historyczne ceny sigmy, z dzisiejszymi cenami Pentaxa, bo to jest nadużycie semantyczne :evilsmile:
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
Jestem zwolennikiem Sigmy, na samym początku mojej przygody z Pentaxem, gdy tylko obejrzałem S 24-70 postanowiłem ją zanabyć możliwie szybko. Trochę to trwało i kosztowało, ale jestem zadowolony i spełnia moje oczekiwania.

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Hermes napisał/a:
Jeśli by miało to znaczenia, to mam rachunek z Fotoit na 1400
Gratuluję.
Nie bronię Pentaxa, ale bądźmy realistami.
Podajesz ceny Sigmy okazyjne lub za używki do cen nówki Pentaxa ze sklepu.
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
Ta cena na Sigme w Fotoit utrzymywała się dosyć długo w zeszłym roku, a ProSigma cały czas utrzymuje 1800, ciekawe czy teraz podniesie?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
hitchcock napisał/a:
A używałeś lampy?
jeszcze wtedy nie miałem, ale i potrzebna nie była za bardzo ;)
Chociaż na cywilnych łatwiej i przyjemniej używać lampy bo można walić błyskiem w sufit a nie po ludziach (czego nie toleruję zupełnie, i pewnie dlatego nie będę nigdy ślubnym fotografem :-P )
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
argawen napisał/a:
Podajesz ceny Sigmy okazyjne lub za używki do cen nówki Pentaxa ze sklepu.

Podałem też ofertę z Allegro za 1999zł :mrgreen: Czasem to kwestia fuksa i można trafić na wyprzedaż od forumowicza.
 

hitchcock  Dołączył: 13 Paź 2008
Eldred napisał/a:
hitchcock napisał/a:
A używałeś lampy?
jeszcze wtedy nie miałem, ale i potrzebna nie była za bardzo ;)
Chociaż na cywilnych łatwiej i przyjemniej używać lampy bo można walić błyskiem w sufit a nie po ludziach (czego nie toleruję zupełnie, i pewnie dlatego nie będę nigdy ślubnym fotografem :-P )


Mówisz tu konkretnie o ślubie czy weselu? :)
Ostatnio widziałem galerię pewnego fotografa ślubnego i zostałem wgnieciony w fotel, jeszcze czegoś takiego nie widziałem. Używa jasnych stałek, jeśli lampy, to z niemal niewidocznym efektem. (m.in dlatego zacząłem się interesować stałkami).
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
hitchcock napisał/a:
Mówisz tu konkretnie o ślubie czy weselu? :)
Ślub cywilny + sesja w kazimierzu dolnym. ;-)

Wiem że są tacy którzy z fotografii ślubnej robią wielką sztukę, są tacy nawet tutaj na forum (Whitesmoke na przykład) ale oni robią aparatmi pełnoklatkowymi z lepszą dynamiką i czułościami więc mogę sobie focić samymi stałkami (nie mówiąc już o szybkim i celnym AF'ie, kóry jest ważny przy jasnych szkłach bo pomyłka psuje zdjęcie)
 

hitchcock  Dołączył: 13 Paź 2008
Eldred napisał/a:
hitchcock napisał/a:
Mówisz tu konkretnie o ślubie czy weselu? :)
Ślub cywilny + sesja w kazimierzu dolnym. ;-)

Wiem że są tacy którzy z fotografii ślubnej robią wielką sztukę, są tacy nawet tutaj na forum (Whitesmoke na przykład) ale oni robią aparatmi pełnoklatkowymi z lepszą dynamiką i czułościami więc mogę sobie focić samymi stałkami (nie mówiąc już o szybkim i celnym AF'ie, kóry jest ważny przy jasnych szkłach bo pomyłka psuje zdjęcie)


http://www.marcinbittner.com/start.php

Cytat
• Na jakim sprzęcie pracujesz?
Pracuję na dwóch cyfrowych lustrzankach firmy Canon. Posiadam obiektywy o ogniskowych od 17 do 85mm o świetle od f/1.2. Do tego lampę speedlite 580EXII. Do tego kilka kilogramów innego przydatnego sprzętu :)
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
opiszon napisał/a:
zobacz ile kosztuje nowa Sigma z HSM po nikona i porównaj z ceną 16-50

To nie jest najlepsze zestawienie, bo wersje do N i C są tańsze od wersji do P.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Hermes, jak tańsze :?: przecież nie ma tej sigmy z HSM do nikona :-|
różnica praktycznie dąży do nieskończoności w takim wypadku
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Tylko pamiętajcie koledzy że nowa Sigma 24-70 f2.8 HSM jest zupełnie innym szkłem (konstrukcyjnie) od poprzedniej wersji 24-70 f2.8 - stąd też może i cena nieadekwatna (początkowo) za sam HSM ?
 

hitchcock  Dołączył: 13 Paź 2008
Kiedy patrzę na wykresy ostrości Sigmy:



I porównuję z ostrościami kita:



To jednak mam ochotę na zakup 30 1.4, która:



(wiadomo, stałka) Co prawda na brzegach już gorzej, ale zawsze lepiej od Sigmy.

Tak sobie myślę czy to prawda, że Sigma bardziej mydli od kita, czy te wszystkie testy o d. rozbić? Moje wnioski są takie po przeglądnięciu tego, że dostaję drugiego kita w cenie 1700 zł, z jaśniejszą opcją, która mydli powyżej 24 mm, a reszta to samo co kit.

EDIT

Najwyraźniej optyczni zabezpieczyli się przed hotlinkowaniem, więc wklejam odpowiednie linki.

Sigma 24-70:
http://www.optyczne.pl/72...%87_obrazu.html

Kit:
http://www.optyczne.pl/11...%87_obrazu.html

I Sigma 30:
http://www.optyczne.pl/14...%87_obrazu.html

 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
hitchcock, obrazki wywiało.
BTW - porównujesz testy na tej samej puszce/systemie
 

hitchcock  Dołączył: 13 Paź 2008
Zauważyłem (u mnie zniknął tylko jeden), edytowałem post i wkleiłem odpowiednie linki.
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
Jakoś testy na optycznych wydają mi się mało obiektywne. Poza tym są robione zazwyczaj na podstawie jednego egzemplarza.
 

hitchcock  Dołączył: 13 Paź 2008
A Ty, Hermes, jak oceniasz 24-70 w porównaniu z kitem?
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Wszedłem na stronę którą podajesz i:




Ale samobój sobie strzelili :shock: :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach