M.  Dołączył: 12 Sty 2008
ja miałem S 28-70 2,8 i w porównaniu z kitem....no cóż, to zupełnie inna bajka:)
 

hitchcock  Dołączył: 13 Paź 2008
volender napisał/a:
Wszedłem na stronę którą podajesz i:

Obrazek


Ale samobój sobie strzelili :shock: :mrgreen:


To już akurat nie ich wina, obrazek uprzednio wklejony przeze mnie zapisał się w buforze Twojej przeglądarki w plikach tymczasowych, a że później obrazy, które odwołują się do tych samych adresów nie są wczytywane ponownie, tylko ładowane z bufora - voila, oto efekt (dodam, że prawdopodobnie wystarczy odświeżyć stronę :-) )

M. napisał/a:
ja miałem S 28-70 2,8 i w porównaniu z kitem....no cóż, to zupełnie inna bajka:)


A nie chodzi czasem o 24-70?
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
hitchcock napisał/a:
Hermes, jak oceniasz 24-70 w porównaniu z kitem?

W Sigmie czasem brakuje szerokiego końca(trzeba zapinać 10-20), jest jaśniejsza w całym zakresie co pomaga przy słabszym świetle. W pewnych sytuacjach gabaryty Sigmy stanowią problem, mianowicie przy korzystaniu z wbudowanej lampy-pojawia się cień obietywu na zdjęciu. Niektórym przeszkadza waga. W moim subiektywnym odczuciu zdjęcia są bardziej plastyczne, w nasyconych barwach. I prezencja :mrgreen:

[ Dodano: 2009-02-04, 22:06 ]
hitchcock, jest jeszcze młodsza siostra, czyli Sigma 24-60/2,8 , która jest sporo tańsza. Miałem taką, jednak chciejstwo zwyciężyło zdrowy rozsądek i zamieniłem ją na 24-70.
 

hitchcock  Dołączył: 13 Paź 2008
Hermes napisał/a:
hitchcock napisał/a:
Hermes, jak oceniasz 24-70 w porównaniu z kitem?

W Sigmie czasem brakuje szerokiego końca(trzeba zapinać 10-20), jest jaśniejsza w całym zakresie co pomaga przy słabszym świetle. W pewnych sytuacjach gabaryty Sigmy stanowią problem, mianowicie przy korzystaniu z wbudowanej lampy-pojawia się cień obietywu na zdjęciu. Niektórym przeszkadza waga. W moim subiektywnym odczuciu zdjęcia są bardziej plastyczne, w nasyconych barwach. I prezencja :mrgreen:

[ Dodano: 2009-02-04, 22:06 ]
hitchcock, jest jeszcze młodsza siostra, czyli Sigma 24-60/2,8 , która jest sporo tańsza. Miałem taką, jednak chciejstwo zwyciężyło zdrowy rozsądek i zamieniłem ją na 24-70.


Ta Sigma została przekreślona w testach i uznana za mydlaną, czy dlatego ją zmieniłeś?
W sumie już zaryzykowałem - Sigma 30 1.4 już do mnie jedzie. Kurcze, jeszcze się przy niej rozpuszczę i żaden zoom mnie nie zadowoli ;-)
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
Ja po foceniu ostatniej studniowki jestem pod pozytywnym wrazeniem S24-70.
Bardzo dobre szklo.
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Wiem jedno S24-70 to straszny grzmot wielki i ciężki przynajmniej dla mnie :mrgreen:
 
M.  Dołączył: 12 Sty 2008
hitchcock napisał/a:
A nie chodzi czasem o 24-70?


chodzi, ale S 28-70 2,8 była "starszą siostrą" S24-70, i optycznie były niemal identyczne.
Ja byłem b.zadowolony z Sigmy, ale musiałem przetestowac sporo egzemplarzy, żeby trafić na taki, który nie ma BF, FF albo obu tych przypadłości naraz.
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
Żaba napisał/a:
Wiem jedno S24-70 to straszny grzmot wielki i ciężki przynajmniej dla mnie :mrgreen:


Malutka nie jest, to fakt. Jednak jasny zoom o tym zakresie maly byc nie moze :)

Ja odczuwam duza roznice w pracy tym szklem a S17-70, poza tym bokeh jest duzo fajniejszy z 24-70 :)

W sumie zadowolony bardzo z niej jestem i gdybym kiedys rozwazal zmiane systemu to szukalbym takiego wlasnie szkla z innym mocowaniem. Wersja z HSM musi byc jeszcze fajniejsza.
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
JackDeJack napisał/a:
WaldekW napisał/a:
*1 If the camera body does not support HSM, auto focus will not be available.
- czyli jak puszka nie ma HSM to kupujesz obiektyw manualny :-P

[ Dodano: 2009-01-31, 18:28 ]
Dodatkowo dla N i P bez pierścienia przysłon :evil:


Wersja z 2008, ktora mam posiada pierścień przysłony.
To dlaczego wersja 2009 miala by go nie miec??

[ Dodano: 2009-02-05, 13:53 ]
WaldekW napisał/a:
podobno mydliła na 2,8 , teraz ma być lepiej.


Jak mnie irytuja takie komentarze! Kup, przetestuj, a potem pisz o mydleniu.

[ Dodano: 2009-02-05, 13:56 ]
JackDeJack napisał/a:
WaldekW napisał/a:
*1 If the camera body does not support HSM, auto focus will not be available.
- czyli jak puszka nie ma HSM to kupujesz obiektyw manualny :-P



Wersja z 2008 ma dwa tryby ostrzenia. AF - szybki i cichy, i mf (af+mozliwosc doostrzennia) dosc glosny i wolny - ale oba sa bardzo precyzyjne. Jakos nie widze potrzeby zmiany szybkiego srubokreta na prado-zerny hms.
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
nightartist napisał/a:

Wersja z 2008, ktora mam posiada pierścień przysłony.
To dlaczego wersja 2009 miala by go nie miec??


mowimy o dwoch roznych szklach, Twoje mimo ze z 2008 jest starsza wersja, bez HSM.
Cytat

[ Dodano: 2009-02-05, 13:53 ]
WaldekW napisał/a:
podobno mydliła na 2,8 , teraz ma być lepiej.


Jak mnie irytuja takie komentarze! Kup, przetestuj, a potem pisz o mydleniu.


tutaj zas chyba chodzilo o mydlenie S24-60... ?

Cytat

Wersja z 2008 ma dwa tryby ostrzenia. AF - szybki i cichy, i mf (af+mozliwosc doostrzennia) dosc glosny i wolny - ale oba sa bardzo precyzyjne. Jakos nie widze potrzeby zmiany szybkiego srubokreta na prado-zerny hms.



hmmm, jesli hms bylby szybszy niz obecny to sens jest.
AF w S24-70 jest faktycznie w miare cichy (jak na srubokret) i calkiem precyzyjny...
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
Żaba napisał/a:
Wiem jedno S24-70 to straszny grzmot wielki i ciężki przynajmniej dla mnie :mrgreen:


O tak, ten obiektyw jest naprawde duzy i ciezki. 77mm !
Po podpieciu gripa calosc (k10d+24-70+grip) wazy ponad 2kg, a jak sie do tego doda jeszcze lampe to mamy ponad 3kilowy zestaw - pytanie jak z tym pracowac podczas slubu? Ja osobiscie nie uzywam gripa gdy mam 24-70 podpiete pod k10d
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
nightartist napisał/a:
Żaba napisał/a:
Wiem jedno S24-70 to straszny grzmot wielki i ciężki przynajmniej dla mnie :mrgreen:


O tak, ten obiektyw jest naprawde duzy i ciezki. 77mm !
Po podpieciu gripa calosc (k10d+24-70+grip) wazy ponad 2kg, a jak sie do tego doda jeszcze lampe to mamy ponad 3kilowy zestaw - pytanie jak z tym pracowac podczas slubu? Ja osobiscie nie uzywam gripa gdy mam 24-70 podpiete pod k10d


82mm a nie 77mm :)
dlatego jakos nie moge zebrac sie na zakup filtra uv :)
Nie mam gripa, w sumie jakby byl to by byl, ale jakos nie czuje wielkiej potrzeby.
Po studniowkowym foceniu nie mialem problemu z nadgarstkami. mniej wygodnie focilo mi sie z s17-70.
s24-70 ma jedna, spora wade - bardzo waski pierscien ogniskowej, umiejscowiony dosc blisko body - porazka. trzeba przyzwyczaic sie.
gdyby pierscien ogniskowej byl w miejscu pierscienia ostrzenia byloby super, a gdyby byl jego szerokosci to juz szklo byloby prawie idealne :P
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
mazi napisał/a:
jakos nie moge zebrac sie na zakup filtra uv :)

Czasem na alledrogo można wyłowić coś za umiarkowane pieniądze, ja zakupiłem UV B+W za 200 z wysyłką, gorzej z polarem ponad 300 sobie winszują, oczywiście mówię o slimie.

[ Dodano: 2009-02-05, 18:43 ]
Panowie nie demonizujcie Sigmy 24-60, miałem i fociłem nią. I tak po prawdzie to zamiana 24-60 na 24-70 to było moje chciejstwo, a nie ucieczka. Z tym szkiełkiem zrobiłem komunię mojej córki i chrzest. Nie przechwalając się fotki wyszły mi znacznie lepiej, niż tzw. zawodowcowi najętemu przez rodziców.
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
Hermes napisał/a:
mazi napisał/a:
jakos nie moge zebrac sie na zakup filtra uv :)

Czasem na alledrogo można wyłowić coś za umiarkowane pieniądze, ja zakupiłem UV B+W za 200 z wysyłką, gorzej z polarem ponad 300 sobie winszują, oczywiście mówię o slimie.


Mi potrzeba tylko UV, polar to za duzy luksus - a i tak sklanialbym siu ku Cokinowi raczej...
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
mazi napisał/a:
sklanialbym siu ku Cokinowi

Słyszałem o nim, ale nawet nie widziałem. Jeśli chodzi o filtry zaufałem firmie B+W. Od filtrów Hama polecam trzymać się z daleka - ZAKAŻENIE !!!
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
W weekend focilem impreze firmowa w jednym z warszawskich klubow... ciemno jak w murzynskiej du.ie bylo.
Dobry test na pentaksowy AF... i jak to on, radzil sobie dosc przecietnie kiedy puszka byla w rekach kolegi... zas w moich bylo duzo lepiej. Chyba kwestia treningu.
Jest troche fotek nieostrych, ale niewiele jak na ogolna ilosc. Po raz kolejny jestem zadowolony z tego obiektywu :)

Jednak do focenia w takich warunkach przydaloby sie cos szybszego i pewniejszego niz P.
Jak przebiore fotki to moze cos wrzuce.
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 
kubus  Dołączył: 09 Kwi 2007
Witam. Na Amazon.com znalazłem coś takiego

http://www.amazon.com/s/r...entax&x=19&y=18

Ciekawe kiedy będzie dostepne u nas i jaka będzie cena?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
kubus, sugerowana cena dystrybutora ok 3500zł
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
opiszon napisał/a:
sugerowana cena dystrybutora ok 3500zł

Ta cena to prawdziwy koszmar, chętni w RP to chyba się pozabijają :evilsmile: 1800zł działało hamująco, a taka cena chyba wystopuje nawet zagorzałych fanów Sigmy.
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
Hermes napisał/a:
opiszon napisał/a:
sugerowana cena dystrybutora ok 3500zł

Ta cena to prawdziwy koszmar, chętni w RP to chyba się pozabijają :evilsmile: 1800zł działało hamująco, a taka cena chyba wystopuje nawet zagorzałych fanów Sigmy.


o ile na P nie ma alternatywy systemowej dla takiego szkla, o tyle w C lub N jest - i nikt tego im nie kupi, bo za taka cene jest C 24-70.

Szklo raczej niesprzedawalne bedzie...
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach