Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
Jeśli chodzi o Canona tak, ale z tego co widziałem Nikkor 24-70/2,8 kosztował coś bliżej 5000zł.

[ Dodano: 2009-02-09, 22:28 ]
Alternatywą dla Sigmy 24-70, jest Tamron 28-75, ew. Sigmy 28-70 i 24-60.
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
mazi napisał/a:
nikt tego im nie kupi, bo za taka cene jest C 24-70.


Dość odważna hipoteza biorąc pod uwagę Sigmę 50/1.4, której też nikt miał nie kupować...
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
Kosior napisał/a:
Dość odważna hipoteza

Nie brakuje ci u nas ułańskiej fantazji, to wróżenie porażki jest drobiazgiem. Jednak chyba przyznasz, że cena wygląda zaporowo jak na dzień dzisiejszy?
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
Hermes napisał/a:
Jeśli chodzi o Canona tak, ale z tego co widziałem Nikkor 24-70/2,8 kosztował coś bliżej 5000zł.

[ Dodano: 2009-02-09, 22:28 ]
Alternatywą dla Sigmy 24-70, jest Tamron 28-75, ew. Sigmy 28-70 i 24-60.


No tak, masz racje.

[ Dodano: 2009-02-09, 22:38 ]
Kosior napisał/a:
mazi napisał/a:
nikt tego im nie kupi, bo za taka cene jest C 24-70.


Dość odważna hipoteza biorąc pod uwagę Sigmę 50/1.4, której też nikt miał nie kupować...


Przyznaj jednak, ze za 3.5kPLN jest spory wybor zoomow w C i N, nawet w P mozna cos innego i systemowego sporo taniej kupic... dlatego jakos marnie widze sprzedaz tego szkla za zadane pieniadze :-)
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
Mam to szczęście, że zdążyłem podmienićS 24-60 na 24-70 jeszcze w grudniu za lepszych cen (24-70/2.8 1400zł). Teraz pozostała mi jeszcze przymiarka do Sigmy 70-200, ale jeśli ceny poszybują, to pozostanę ze spacerzoomem Pentaxa i też będzie nieźle.
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
Hermes napisał/a:
Jednak chyba przyznasz, że cena wygląda zaporowo jak na dzień dzisiejszy?


Ano, wygląda. Chociaż pewnie większośc, których stać na pełną klatkę jest w stanie wysupłać dośc gotówki aby takie szkiełko kupić.

Pewnie, że jest spory wybór zoomów, szczególnie u Nikona. Sam wolałbym zamiast tego jednego szkiełka lekko dopłacić i kupić duet 17-35/2.8-4 i 70-200/2.8 Sigmy.

Z drugiej strony całkiem sporo ludzi kupuje zoomu 24-70 Nikona tudzież Canona. Jeśli Sigma będzie lepsza, a jak widać po nadmienionej 50tce jest to możliwe, to dlaczego sprzedaż miałaby kuleć? Doliczcie do tego trzy-(pięcio)-letnią gwarancję.. Canon i Nikon dają tylko rok..

Jak dla mnie oferta całkiem ciekawa - nadal tylko hipotetycznie, ale jednak
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
Kosior napisał/a:

Doliczcie do tego trzy-(pięcio)-letnią gwarancję..


i ewentualne problem z celnoscia AF (C nie z kazda sigma potrafi dogadac sie) i rachunek nie jest juz taki oczywisty...

W przypadku C wybor dla mnie jest prosty: eLka, zas jesli chodzi o N to tutaj mozna probowac przyoszczedzic te 1.5-2k i kupic taka sigme...

Jednak narazie jakos lubimy sie z K10D... :-)
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 
CLE  Dołączył: 24 Paź 2007
mazi napisał/a:
Hermes napisał/a:
opiszon napisał/a:
sugerowana cena dystrybutora ok 3500zł

Ta cena to prawdziwy koszmar, chętni w RP to chyba się pozabijają :evilsmile: 1800zł działało hamująco, a taka cena chyba wystopuje nawet zagorzałych fanów Sigmy.


o ile na P nie ma alternatywy systemowej dla takiego szkla, o tyle w C lub N jest - i nikt tego im nie kupi, bo za taka cene jest C 24-70.

Szklo raczej niesprzedawalne bedzie...


poczekaj, aż zobaczysz "nowiutkie" ceny tych alternatyw :-/
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
CLE napisał/a:
mazi napisał/a:
Hermes napisał/a:
opiszon napisał/a:
sugerowana cena dystrybutora ok 3500zł

Ta cena to prawdziwy koszmar, chętni w RP to chyba się pozabijają :evilsmile: 1800zł działało hamująco, a taka cena chyba wystopuje nawet zagorzałych fanów Sigmy.


o ile na P nie ma alternatywy systemowej dla takiego szkla, o tyle w C lub N jest - i nikt tego im nie kupi, bo za taka cene jest C 24-70.

Szklo raczej niesprzedawalne bedzie...


poczekaj, aż zobaczysz "nowiutkie" ceny tych alternatyw :-/


zawsze pozostana starsze rewizje tych szkiel, wiec i tak konkurencja dla Sigmy bedzie bardzo duza.
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
Hermes napisał/a:
Alternatywą dla Sigmy 24-70, jest Tamron 28-75, ew. Sigmy 28-70 i 24-60.


podobno Sigma juz zaprzestaje albo zaprzestała robic 24-60
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Znalezione w sieci może nie koniecznie na naszym systemie ale porównanie ze szkiełkami top.
BATTLE

[ Dodano: 2009-03-04, 20:43 ]
Poczytałem popatrzyłem i powiem że nie zazdroszczę kanonierom wybór pomiędzy 24-70L i S24-70HSM jest naprawdę trudny. Ostrością i kontrolą aberacji sigma powala Lki :shock: jedynie przy winecie wypada lekko słabiej
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Czy jest już ta Sigma na nasz bagnet? Ktoś gdzieś widział, słyszał? Zresztą nie widzę żeby był w sprzedaży, z mocowaniem na popularniejsze bagnety (przynajmniej na Skąpcu nie widzę). Sam już nie wiem czy czekać na wersję z HSM-em (jak będzie dużo droższy to też d... zbita) czy zadowolić się starszą wersją.

[ Dodano: 2009-03-23, 09:15 ]
JackDeJack napisał/a:
wybór pomiędzy 24-70L i S24-70HSM jest naprawdę trudny
A to już SIgma nie może być lepsza od L-ki :-P ?
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
gin z tonikiem napisał/a:
A to już SIgma nie może być lepsza od L-ki
pewnie że nie bo Canon poprawi firmware by jeszcze gorzej pracował z kundlami :-P
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
JackDeJack napisał/a:
gin z tonikiem napisał/a:
A to już SIgma nie może być lepsza od L-ki
pewnie że nie bo Canon poprawi firmware by jeszcze gorzej pracował z kundlami :-P

Zgodnie z firmowym hasłem "You Can Canon". And only Canon. :->
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
Kosior napisał/a:
mazi napisał/a:
nikt tego im nie kupi, bo za taka cene jest C 24-70.


Dość odważna hipoteza biorąc pod uwagę Sigmę 50/1.4, której też nikt miał nie kupować...


i de facto nikt nie kupuje, bo Ci co to robia, oddaja po pierwszej sesji do sklepu...
nie trafia z ostroscia w zadnym systemie...

optycznie jest mistrzowska
technicznie jest kibel...
 
nazgul  Dołączył: 15 Paź 2007
Canon EF 24-70/2,8 L kosztuje na allegro circa about 2000 więcej od tej Sigmy. To, jak Sigmy współpracują z Canonem to inna bajka a raczej kryminał - coś mi sie obiło, że body z możliwością kalibracji AF z poziomu menu też nie daja rady - można sie co najwyżej nabawić monstrualnego bólu głowy po konstatacji że z niewielkiego FF daje sie zrobić co najwyżej ogromny BF i vice wersa. Ja do tej pory używałem kilku Sigm z Pentaxem i z Nikonem - bez najmniejszych problemów. Nawet ta 17-35 EX DG co to była niby nieostra zrobiła się raptem ostra :) Tylko musiałem wyłączyć SR bo obiektyw nie był łaskaw prawidłowo poinformować body o swoich parametrach (Pentax) i body trzęsło matryca po próżnicy.

Dziś jadę na Żeromskiego obejrzeć szkiełko i je przestrzelać. Zobaczymy czy złamie mi serce :)
 
apioo  Dołączył: 07 Paź 2008
nazgul napisał/a:
To, jak Sigmy współpracują z Canonem to inna bajka a raczej kryminał - coś mi sie obiło, że body z możliwością kalibracji AF z poziomu menu też nie daja rady


Canon się sprytnie zabezpieczył, daje możliwość kalibracji tylko ze swoimi szkłami, przynajmniej w 50d tak jest.
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
apioo napisał/a:
Canon się sprytnie zabezpieczył, daje możliwość kalibracji tylko ze swoimi szkłami, przynajmniej w 50d tak jest.

z tego co czytalem to jest mozliwosc regulacji sigmy w 50d tylko poprostu nie wszystkich modeli
 
apioo  Dołączył: 07 Paź 2008
studentmibm napisał/a:
z tego co czytalem to jest mozliwosc regulacji sigmy w 50d tylko poprostu nie wszystkich modeli


W takim razie w fotojokerze wprowadzono mnie w błąd

[ Dodano: 2009-04-06, 17:19 ]
Generalnie dowiedziałem się tam, że kalibracja jest możliwa tylko ze sszkłami canona
 
nazgul  Dołączył: 15 Paź 2007
No, obejrzałem. I zmieniam zdanie o tym szkielku - na cuda nie liczyłem a ono jest zdecydowanie warte tych pieniędzy. Ostre i kontrastowe od pełnej dziury, także mechanicznie bez zarzutu. Gdyby było stabilizowane już bym miał dlugi ;)

Sample: 24, 35 i 70 mm na f2,8. na 24mm paskudna beczka. Aberracji nie widzę. Chciałem zrobic coś więcej (była przesympoatyczna a przy tym piękna i fotogeniczna pani) ale je zdjęcia mi nie wyszły, zapewne z powodu braku OS... ;)

http://wyslijto.pl/plik/6ddyfw5poc

[ Dodano: 2009-04-14, 13:17 ]
P.S.: Pentaxowska wersja 2 maja :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach